MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 13.11.2012 20:37
Bydliště: North CZ

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od Kik »

Auto mi taky chcípalo, za jízdy zničeho nic, měl jsem vadný snímač otáček. Po výměně (cca 1500,-) je po závadě.
VW Sharan 2 - 1,9 TDI 85 KW r.v. 2006 "SCHWARZ"
VW Beetle - 1,3 r.v. 1963 "GELB"

Radoslav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 18.05.2009 11:05
Bydliště: Stropkov
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od Radoslav »

Gourny píše:Tak sítko v nádrži vyčištěno, ale problém tu je pořád. I když je to teda méně, než dříve. Objevují se pouze opravdu lehké vibrace a chvilkové (2-4 vteřiny) zakolísání výkonu i po přidání plynu.
Po zahřátí motoru problém není. A cca do 4-6 hodin od vypnutí motoru se tento problém taky neobjeví.
Jen když auto stojí někde déle.
Skús ešte tesnenie pod vstrekmi vymeniť a skontrolovať ich,či sú dobré.

padlos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 15.11.2015 08:36
Bydliště: Praha 4

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od padlos »

Ahoj, tak mám taky problém koupil jsem Alhambru 2001, 85kW, ale auto nastartuje jen někdy nebo se musí dlouho točit a pak nakonec chytne, ale i tak nakonec cca po 10min chcípne.
Na vagu to hlasí 16705 - cidlo otacek motoru (G28) - neverohodny signal
P0321 - 35-10 - - - Sporadická
Snímač klikového hřídele jsme vyměnili, dokonce dvakrát kabely do řídící jednotky proměřeny, ale závada pořád stejná. Zkontrolovali jsme i ozubené kolo v motoru malou kamerkou a taky vypadá bez problému.
Neporadí někdo kde by ještě mohla být chyba? Řídící jednotka?
VW Sharan 2009, 2.0TDI, BRT, HighLine

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od 11mAjA11 »

Kontakty na vstrikovacich ?
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

padlos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 15.11.2015 08:36
Bydliště: Praha 4

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od padlos »

tak to jsme nezkoušeli, každopádně to asi nevyřeší tu chybu snímače. Mám na cestě jinou řídící jednotku motoru, tak ji zkusím vyměnit a uvidím :/
VW Sharan 2009, 2.0TDI, BRT, HighLine

lukasmura
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 04.04.2016 18:42

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od lukasmura »

dobry vecer.kluci mam problem pri startovani motoru.nekdy dlouho tocim a motor nechytne.vypnu klic a na druhy pokus chytne na brnk.Dela to kdyz motor vypnu necham stat 10 a vic minut.Je jedno jestli je motor studeny nebo teply.zda se mi jeste ze pri 2500 otacek zacne cukat od 3000 vse v pohode.
mam galaxy 1.9tdi 85 kw kod motoru AUY.
diagnostika pise SNIMAC OTACEK MOTORU G28 NESMYSLNY SIGNAL P0321-35-00
moje domnenka ze muze padat nafta?

melvald
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 30.04.2012 09:10
Bydliště: Kutná Hora

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od melvald »

Ahoj chlapi,
prosím o pomoc, kdo jste odněkud z okresu Kutná Hora, Kolín a okolí. Mám 1,9TDI, 81kW, AFN, rv 99. Začal mi chcipat motor a) spadne do nouzáku a po vyřazení zdechne - pak nejde hned natočit, až např. za 2 minuty b) při vypnutí motoru a opětovné snaze nastartovat např. po 10 minutách nechce chytit a chytí třeba až za zase 2 minuty c) dnes se mi stalo, že jsem se rozjel ze servisu a hned po zařazení to zdechlo..
Vyměněn palivový filtr, vyměněn ventilek palivového filtru. Dotaženy svorky, sponky. Zkontrolováno a vyměněno relé dnes v servisu (prý bylo nefunkční nebo nějak poškozené, bohužel jsem neviděl). Zítra se chystám na kontrolu elektromagnetu u vstř. čerpadla. Jinak nevím co s tím a na konci příštího týdne mám jet na dovo. Budu rád za pomoc, bohužel nemam moznost se v tom moc hrabat (absence garaze..). Díky
VW Sharan 1,9 TDI r.v. 1999

Stenllis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 26.11.2016 07:52

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od Stenllis »

Ahoj lidi,
prosím o radu,mám podobný problém,normálně nastartuji,avšak po ujetí 3Km spadne(problikne)ručička otáčkoměru a po 3s motor zhasne,pak nejde nastartovat(motor točí jak zběsilý,ale nic)pak se za 5min.chytne a jede se chvíli dál,pravděpodobně něco na palivové soustavě,jelikož elektriku jsem měnil od indučky až po svíčky

VW Sharan 2.0i,ADY,r.v.1996

Uživatelský avatar
All-Hambr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 23.08.2016 10:09
Bydliště: Pardubice

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od All-Hambr »

Tak mně postihla stejná věc jako tu popisuje (pytrs) ps. díky za radu. Auto bezdůvodně chcíplo při brzdění a zastavování u přechodu. Následné točení jako kdyby došla nafta. Až na třetí pokus to chytlo a po dalším zastavení zase chcipla ta moje španělská čupka :-) No po študováni zdejší diskuze jsem se pustil do vyndání čerpadla z nádrže. Toho sajrajtu co bylo nalepeno na sítku jsem se divil že to vůbec jelo. Sítko vyčistil vrátil zpět a je klid. Snad dá pokoj kachna jedna španělská.
Přílohy
2.jpg
2.jpg (62.06 KiB) Zobrazeno 7239 x
1.jpg
3.jpg
3.jpg (68.23 KiB) Zobrazeno 7239 x
alhambra 1.9 85 04

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od lubos1947 »

Nevím co se dnes někde prodává za naftu - sajrajt. Já po zkušenostech tankuji pouze do kanystru a pak doma to tam leju přes jemné sítko. Je k neuvěření co kolikrát to sítko zachytí, někdy to jsou takové jebance co máš na fotce a někdy to je takový jako sliz a to musím několikrát čistit sítko . Ale většinou naleju naftu přes sítko aniž by tam byl nějaký sajrajt. Mohlo by se zdát že třeba v naftě se za nějaký čas udělá takovýto humus, ale proč když to tam leju přes sítko tak ted když jsem čistil nádrž ( měl jsem tam drobné špony ze vstř. čerpadla) tak v nádrži ani v tomto sání nic takového nebylo.
Jo ještě dodám proč to takto dělám, když jsem měl ještě T4 tak jsem jednou natankoval u pumpy a do týdne jsem měl problémy z naftou, auto na volnobeh chcípalo a nešlo do otáček. dal jsem nový palivový filtr a nevím co mě to napadlo starý filtr jsem rozřízl a co tam byl za hustej maglajs - úplně ucpaný to si nikdo neumí představit. Ptal jsem se ve skladu v benzině a oni mě řekli že by se to stát nemělo ale někdy bohužel se to stane že cisterna nacucne bordel a to pak pustí do nádrží čerpacích stanic, a ono je v podstatě jedno jaká značka čerpací stanice to je
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od hiero »

no aby som ta uviedol na spravnu mieru ked mas pd motor a netesnia ti vstrekovace v hlave moze sa dostat motorovy olej do nafty a mozu vznikat taketo hovadiny....

karlos_cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.03.2018 13:10

MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od karlos_cz »

Zdravím pánové, mám také problém se chcípáním motoru.
Někdy chcípne když stojím v koloně na dálnici, jindy zase když sjíždím z dálnice a podřazuji. Dokonce to při jízdě i cukne, ale to je velmi zřídka.
Problém je, že to občas nejde nastartovat- točí točí točí, jako by došla nafta, pak najednou chytne a hned zase chcípne.

Po přečtení tohoto vlákna se chci optat, zda je tady nějaký borec, co by mi na to kouknul ideálně z Prahy či okolí?
Jednak nemám dost času ani zkušeností - pravda, čerpadlo z nádrže bych asi zvládl vyndat :D , ale netroufám si na to.

Díky moc za odpovědi

radim807
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 04.07.2015 16:35
Bydliště: Kuželov

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od radim807 »

Tak určitě něco ukáže diagnostika ,ale viděl bych to spíš na vadné relé 109. Na jedničkovém Fordu Galaxy mi to dělalo taky. Až pod lupou jsem našel prasklý spoj na relátku ,propájel jsem všechny a už to nechcíplo ani jednou.

karlos_cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.03.2018 13:10

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od karlos_cz »

Už jsem to dával do servisu, tam mi řekl že byla prasklá hadice k turbu a diag nic neukazovala tak dál prej neví :D

Uživatelský avatar
mojda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 18.04.2009 22:08
Bydliště: Roudnice nad Labem

Motor 2.8 vr6 za jízdy chcípne a nejde nastartovat

Příspěvek od mojda »

Zdravim můj sharan 2005 2.8 vr6 AYL po právé se stalo že jsem přijel domů tam cca hodinky byl a když jsem chtěl odjet tak už špatně startoval po ujeti cca 500m motor chcipl a nešel nastatovat starter točil a nic. Po asi 3h jsem přišel k autu a nastartoval a odjel domů napichl na diagnostiku ukázali se chyby viz obr. Po druhé při zastavení na červenou chcípnul a nešel nastartovat. Při odvahu ( tažení na tyči) jsem zkusil se nechat roztahnout a auto pak zase jelo šlo nastartovat. Setkal se už někdo s tím nebo nějaký nápad co by to mohlo dělat?
Přílohy
20190321_134410.jpg
servis4cars
AUTOSERVIS PNEUSERVIS
Miroslav Mojžíš
B. Němcové 1345
Roudnice n/L
tel: 775 669 416

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“