ZÁPIS KOL DO TP - Typový list

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: Chozin, alesino

Homeless
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 422
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁPIS KOL DO TP - Typový list

Příspěvek od Homeless »

Kdo potřebujete zapsat 17" do TP, stačí napsat dotaz na IVG http://www.volkswagen.cz/kontakt/ zda
jsou na vaše auto XXX VIN XXXX povoleny 17tky.
Za hodinu mi přišel mail s odpovědí a za 2 dny dopis ve schránce, se kterým jsem šel na úřad a za 50,- mi to dopsali.
Život je jako žebřík do kurníku - krátkej a posranej...

Uživatelský avatar
Dusanbe
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 27.02.2009 15:13
Bydliště: ChomutoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁPIS KOL DO TP - Typový list

Příspěvek od Dusanbe »

Má pravdu ten chlapec :old: Napsal jsem jim mail s tím, že chci zapsat 16ky s tím a tím rozměrem a danou pneu a oni po mě chtěli VINko, tak mi odpověděli, že na mé auto jdou pouze 16ky kola Montreal, tak jsem jim odsouhlasil, že je mám, přitom mám jiné 16ky se stejnou šířkou jen jiným ET, ale origo VW. Tak po mě chtěli foto a číslo kol. Tak foto jsem stáhnul z sbazar.cz , klonovacím razítkem zadělal logo sbazar.cz a číslo kol zjistil z ETKY a poslal. Načež mi to potvrdili a požádali adresu kam mi zašlou potvrzení se kterým půjdu rovnou na dopravu a za 50,- mi to dopíšou. Jen s 18kama to už bude pro mě problém, to budu muset někde sehnat typový list a nějak s tím projít přes STK.
diagnostika vw group, montáže budíků, imobilizéry, PIN, klíče, výměna gateway, kódování, dojezdy oken i SAG, tempomaty, upgrade firmware RNS510 + opravy HW, odblok obrazu, mapy, MF volanty,HF sady atd

kurtsattler
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 31.08.2012 15:49

Re: ZÁPIS KOL DO TP - Typový list

Příspěvek od kurtsattler »

Osmnáctky jsem zapsal bez větších problémů. Typový list mi vystavili http://www.autokola.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , umí to vystavit na spoustu značek alukol a zvládli to docela rychle (týden) a chtějí za to 1000,-Kč. Doporučuji.

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: ZÁPIS KOL DO TP - Typový list

Příspěvek od pratonda »

A měl jsi to na nový kola koupený u nich,nebo na jinou značku kol,kterou nemaj v nabídce.popř na jetý kola?
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

DomG4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 28.05.2017 20:41

Re: ZÁPIS KOL DO TP - Typový list

Příspěvek od DomG4 »

Ptal jsem se u Dekry a prý jsou tři způsoby jak je zapsat...
1. Přinést manuál k autu kde by měli být zapsány alternativní rozměry pneu a ráfků.
2. Zaject si do VW a tam si říct o papír přímo na ty kola.
3. TL.
Takže je na výběr taky si je budu nechávat zapsat na Golfa IV mám 225/45 R17 a čím víc toho najdu tím víc toho zápisu ať mam klid ;)

Uživatelský avatar
Toothy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 01.04.2014 12:04
Bydliště: BRNO

Re: ZÁPIS KOL DO TP - Typový list

Příspěvek od Toothy »

Zdar borci, mám ve VTP zapsány pouze alu kola R17 od výroby - GOLF VI 2012 variant...dovoz dánsko..budu to přihlašovat, bude nový VTP a potřebuji zapsat plecháče R16 co mě zbyly ze starého auta kde normálně v VTP zapsané byly...
asi nestačí jen TÜV? ikdyž je to standart rozměr pro tento tip vozidla...mám jít k VW dealerovi nebo nekdě heckout net...2.500 peněz se mi za to oc dávat nechce..

díky...
VW GOLF VI Variant 2.0TDi CR 103KW
___________________
VW PASSAT B5.5 Variant 1.9TDi PD 74KW
___________________
VW VENTO 1.9TDi 66KW

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁPIS KOL DO TP - Typový list

Příspěvek od CentriFUGA »

Pokud budeš auto teprve přihlašovat, tak by ti měly zapsat všechny rozměry uvedené v COC listu. Pokud nemáš COC list, na dovozové STK dohledají číslo schválení vozidla v ČR a tam by mělo vyjet více rozměrů. Němci to tak taky mají, že ve VTP mají jen jeden rozměr a pak jich máš v dovozové STK a českém TP třeba 5.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“