GOLF GTI 2.0 TFSI AXX Nezapojene PCV?

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Kapr99
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 09.11.2017 16:25

GOLF GTI 2.0 TFSI AXX Nezapojene PCV?

Příspěvek od Kapr99 »

Ahoj,

Ted jsem si menil vzduchovej filtr...sundam kryt z motoru a co nevidim:
Hadicka od PCV je odpojena a na druhym konci do bloku je zaslepena... :158: proc asi...
Tak jsem zaslepku vyndal zadnal hadicku a co se nestalo auto se zacalo dusit div nechcipalo...tak jsem to dal zpet a zase OK.

Tak se chci zeptat co a jak?
Vim ze PCV bude urcite spatne ale vim ze se PCV vyndavaji/zaslepuji...tady to je udelane viz foto.
Mam to tak nechat? Auto jezdi normalne a na nic si nestezuje...
Přílohy
20180110_143451.jpg

tomasgti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 704
Registrován: 17.10.2010 22:28

Re: GOLF GTI 2.0 TFSI AXX Nezapojene PCV?

Příspěvek od tomasgti »

koupit original novy: 06F 129 101R
Pirelli edition

Kapr99
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 09.11.2017 16:25

Re: GOLF GTI 2.0 TFSI AXX Nezapojene PCV?

Příspěvek od Kapr99 »

tomasgti píše:koupit original novy: 06F 129 101R
A je to presne na moje auto? A kdyz uz tak od "koho" koukam ze je vic vyrobcu.

BTW K cemu to tam teda je kdyz kdyz je to odpojeny ta se nic nedeje...a ruzne na netu skoro nikdo nevi...navic si to hodne lidi zaslepujou

tomasgti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 704
Registrován: 17.10.2010 22:28

Re: GOLF GTI 2.0 TFSI AXX Nezapojene PCV?

Příspěvek od tomasgti »

je to PCV system odvetravani motoru vyreseny tak, ze odvetrany mix vzduchu/vody/oleje/paliva jde zpet do sani aby se toho co nejvic spalilo. Zaneraduje to sani a saci ventily, ale v te dobe nic lepsiho nevymysleli proste. Ten PCV ventil co vidis to cerne je dost poruchove a zrejme predchozi majitel nechtel resit dil za 1500,- tak dostal radu od kamarada v hospode zalepil sani a odvetrani dal do atmosfery. Na jednu stranu je to dost na hulvata reseni, ale na druhou tim vyresil par much. Tzn. cistejsi sani. Jen se divim, necitil si v kabine treba kdyz si stal na semaforu smrad? Tim ze to bylo odvzdusnene do atmo bych celkem i sazel na to, ze ten smradek pujde do kabiny... a ten ventil ven urcite origo kdyztak
Pirelli edition

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“