Jaká kola?

Moderátor: čapik

Odpovědět
Jenda_85
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 03.02.2018 15:17

Jaká kola?

Příspěvek od Jenda_85 »

Zdravim vsechny, prave jsem koupil Sharana r.v. 2013 2.0 tdi manualni prevodovka z DE, chtel bych se optat, jestli muzu nasadit zimni kola z passata b5.5, rozmer a roztec sroubu sedi, ET mam ted 37, jen hmotnostni index je nizsi, pouze 91(cca 600kg) a sharan chce 96 (cca 700kg). Bude to problem? Dekuji za reakce

Jenda_85
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 03.02.2018 15:17

Re: Jaká kola?

Příspěvek od Jenda_85 »

Koukam ze dokud nemam rok 2015, 135kW dsg highline tak se o tom se mnou nikdo nebude bavit. 55 lidi nezna odpoved? Dekuji za nic a prosim admina o smazani vlakna, na tomto webu jsem naposledy. Preji mnoho stastnych km

berserk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 25.02.2016 18:26

Re: Jaká kola?

Příspěvek od berserk »

Kde jsi na to přišel. Ja mam hajlajna 2016 135 dsg :drinks:
A nikdo se semnou nebavi. Proste tu nechodi moc lidi, sharanu tu obecne neni moc a resi se spise vady typu egr ventil, adblue problem s vyhrivanim atd. Na pokec tu nikdo neni-bohuzel. Nebo ti odpovi za dlouho. Jinak k tve otazce rozhodne bych na sharana nedaval neco s nizsim indexem z bezpečnostních důvodů!
A nevzdavej to, holt tu neni tolik lidi jako na passatu, proto budes mit vetsi radost když po dlouhe dobe uvidis na ceste shalhambru.

P.s.
Zkus případně zabrousit na alhambra forum.

Jenda_85
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 03.02.2018 15:17

Re: Jaká kola?

Příspěvek od Jenda_85 »

Máš pravdu, omlouvám se.

Dneska jsem si byl vyzvednout můj nový povoz a s těmi koly z passata, byla to veliká chyba. Nejenže má plně naložený 1240kg na přední nápravě, což je na tyhle kola "tak tak s odřenou zadnicí" ale navíc mi podle TP neseděl ani ET (passat ET 37), oceláky dřely o brzdové třmeny! Tuto záměnu všem vřele NEDOPORUČUJI! Prosté a jednoduché: Dej tam prostě to, co tam patří. Podle TP. Těčka

Na tento web jsem nezanevřel, ba naopak, mockrát mi pomohl z let minulých VWčkových (Sharan je můj třetí).

Přeji mnoho štasných km všem kdo vozí znak pana Volka a mistra Wagena.

btw: při koupi má najeto 210547 km, takže mě čeká výměna rozvod. řemene, čím dřív tím líp, němci se na to vykvajzli (což jim není zrovna dvakrát podobné, ale budiž)

berserk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 25.02.2016 18:26

Re: Jaká kola?

Příspěvek od berserk »

Tak chtěli to prodat bez dalších investic. Snad jsi to mel za dobrou cenu.
Jinak sharan zvladne i větší nájezdy. Spis ho trapi nektere věci jako rez kolem spz, rez pod naraznikem, rez u srobu ve dveřích jak je prichicen prah, egr,adblue a to co naides tady za temata.
Ale jinak je to TGV na kolech. Hodne šťastných kilometrů.

Uživatelský avatar
jenda.master
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 21.01.2010 21:33
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jaká kola?

Příspěvek od jenda.master »

to je dost divný, že to dřelo...
Zkoušel jsem narychlo na to nahodit kolo z druhé sady disků ze starší Alhambry s ET54 a kolo tam sedí, jen je utopené, tudíž to půjde na podložky...

Dostal jsem k autu 2 sady 17" pneu, ale jen jedny disky a nemam rád, když se to musí přezouvat.
Takže originál ALU disky si nechám teď přezout na letní a zimáky nechám hodit na originál ALU z tý starší Alhambry a dám pod to bud 15mm nebo 20mm podložky.
Ford Galaxy 1,9TDi 2001 85Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2009 103Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2016 110Kw DSG

Jenda_85
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 03.02.2018 15:17

Re: Jaká kola?

Příspěvek od Jenda_85 »

Je ty jses z Usti :) soused, super!

jj, drelo, ne moc, ale bal jsem se s tim jet, abych neco neznicil

koupil jsem jete disky se zimaky ve slusnem stavu za celkem dobrou cenu, ty zimni z passata sli zpatky na passata, musel jsem jeste chvili jezdit, nez jsem sehnal na sharana.

Jinak jsem vcera zjistil ze take jako uz je zde v tematech netopim pod strechou na druhe a kufrove rade sedadel (mam 5-ti mistnou verzi :) ), vydechy na nohy vzadu jsem nestudoval, vyzkousim zitra, takze me ceka vymena ventilu :( orig stoji na kelly 4,500kc docela dost na tak maly ventilek :cry:

Uživatelský avatar
maxie
Člen klubu
Příspěvky: 432
Registrován: 22.10.2007 16:44
Bydliště: Mohelnice(SU)

Re: Jaká kola?

Příspěvek od maxie »

Tvl jestli ten Jenda_85 není tak trochu hysterka... sotva se zaregistroval, dva dny mu nikdo neodpoví a už se s náma loučí :laugh:

Jinak platí obecně, že na autě by mělo být minimálně to, co uvádí TP, to je vše... a laborovat zrovna s nižším hmotnostním indexem je dost krátkozraké...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek + kola“