MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Patrik Eštok
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 28.11.2017 19:08

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Patrik Eštok »

čau chlapci kde najdu rele 109 u pašíka b6? diky :))

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od michall »

No nejlíp asi poradí lidi ze sekce pašíků, tady jsi v SAG :-).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

L.bondor92
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 19.05.2017 17:53
Bydliště: Prievidza

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od L.bondor92 »

Tak vyskúšam to po tretí krát a dúfam že v tejto téme už nájdem odpoveď...
Keď vypnem auto a o chvíľu chcem naštartovať, nedá sa... Znamenie je že nezasvieti kontrolka zhavica. Musím to skúšať asi milión krát a potom keď zasvieti kontrolka zhavenia, chytí na supu.
Nemyslím že by to bola spinacka, nakoľko keď štartujem po dlhšej dobe, chytí vždy pekne na brnk.
Už som fakt zúfalý a nebaví ma to, nakoľko už to nerobí iba občas, ale vždy...
Alhambra II 1,9TDI 85kw 4x4
Sharan I. 1,9TDI 81kw CAN BUS

Uživatelský avatar
dejdar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - západ

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od dejdar »

Pravděpodobně vadné relé č. 109. Buď ho rozebrat a proletovat v něm studeňáky nebo koupit nové.
Pokud by relé bylo v pořádku, proměřit výstup z Ecu na ovládání tohoto relé.
Sharan II 2006 + Tabbert Rossini

veškeré autoelektro, diagnostika-nejen VW, opravy příhřevů, přestavby na nezávislé, opravy MAXIdotů, apod...

L.bondor92
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 19.05.2017 17:53
Bydliště: Prievidza

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od L.bondor92 »

Relé 109 som vymenil za nové
Alhambra II 1,9TDI 85kw 4x4
Sharan I. 1,9TDI 81kw CAN BUS

L.bondor92
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 19.05.2017 17:53
Bydliště: Prievidza

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od L.bondor92 »

Nejaké ďalšie typy, rady?
Alhambra II 1,9TDI 85kw 4x4
Sharan I. 1,9TDI 81kw CAN BUS

Miroslav Forster
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 15.04.2018 14:42

Prosím o pomoc

Příspěvek od Miroslav Forster »

Nazdar. Mám Sharan r.v.97 1,9 TDI 81 kw. Pred nejakým časom mi strelili rozvody. Vymenili mi celú hlavu, hydroštely, ventily, vstrekovacie špičky atď. Po oprave auto nechce naštartovať bez štartovacieho spreja. Keď vstreknem štartovací sprej tak chytí a ide pekne. Kde by mohol biť problém? Nastavenie predvstreku na čerpadle, alebo vás napadá nejaká iná možnosť?




modedit: Vítej v klubu. Prosím nejprve nastuduj pravidla sekce a hned poté mrkni do Sherlocka. V něm je spousta téma s již řešenými problémy, o nestartujících motorech třeba zrovna tohle. Děkuji

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od lubos1947 »

v prvé řadě zkonroluj jak jsou udělané rozvody, to znamená zdali značka sedí dole na klice (na značce na setrváku) pak zdali sedí na vačce ventilů a hlavně zdali sedí správně na vstř. čerpadle )zdali jde zakolíkovat -to je na kole vstř. čerpadla prostrčit trn. Je možné že máš možná o jeden nebo více zubů jinak nastavené kolo na čerpadle.
V případě že to bude sedět tak bude nejspíš závada v čerpadle, když povolíš převlečné matky na vstřikovacích trubkách co jdou na trysky -jde při startování pod nima nafta? Jestli vytéká nafta tak můžeš jěště zkusit vyšroubovat jednu trysku napojit ji na trubku a skusit zdali rozprašuje naftu- jestli ne tak je vadné čerpadlo.
PS. doufám že odvzušněné to máš pořádně! nebo jestli Ti spadla naftak povol převlečné matky na vstř. trubkách a protoč motor, mě když to chytne vzduch tak bez povolení těchto matek to neodvzdušním!
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Katka.souk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 17.10.2018 17:02

Startování Sharan 1,9 Tdi

Příspěvek od Katka.souk »

Mám problém se startovanim, ale třeba každým desátým..auto startuje, pak přijedu třeba na benzínu, vypnu motor a už nenastartuji..startér točí, dle prohlídky čerpadlo jede, nafta taky..tak začnu dupat na plyn při startování a po delší chvíli to naskočí..ale s plynem na podlaze..auto mám už 14 dní na opravě, ale neví si s tím prý rady..má někdo nápad, zkušenosti? Díky za vše..

Shaleman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 05.05.2016 11:37
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Shaleman »

Zdravím. Začal mi stávkovat Sharan. V sobotu minulý týden, chytil na první škytnutí a jezdil celý den. V neděli do něj vlezu, natáčím, ale nic. Vytáhl jsem baterii, přes noc nabil, druhý den nic. S kamarádem jsme pak zjistili, že do motoru nejde nafta. Když do hadice stříknul sprej, auto mělo snahu, ale nepřišlo mi, že by se čerpadlo spustilo. Vzpomínám si ale, že před tím nám jednou za čas v kabině zasmrděla nafta, bohužel jsem na to nebral ohled. Dnes jsem zkoušel relé 109 (co kdyby, když už jsem byl v tom, ale já ho zřejmě nemám - viz foto), teď přes svátky se ani nemám komu dovolat, aby mi to hodil na diagnostiku, všichni nejdřív v půlce ledna. Myslel jsem, že bych se podíval na čerpadlo, ale mám celistvou plochu, takze bez rozebrání celé podlahy se k němu nedostanu, jestli ho mám po pravé straně v druhé řadě. Koukal jsem ale, že pod sedadlem řidiče jsou nějaké dráty a kolem nich (asi) trocha (asi) oleje - koukal jsem jen špehýrkou, nechce se mi vytahovat celé sedadlo bez porady tady, co myslíte?
Přílohy
IMG_20181228_141418.jpg
Sharan 1.9 TDI, 81kW, 1998, AFN

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od hiero »

sharan afn 98 nema v nadrzi cerpadlo jedine ze by to bola dorabka...odpoj vratku ako aj privod k cerpadlu na filtry a daj to do nejakej nafoby s naftou a skus startovat...ked chyti chyba vo vedeni...ked bechyti chyba v cerpadle...popripade povol trubku na vstreku ci prska nafta.... nelubi sa mi ze to nechytilo na spray....ked nie je posunute casovanie kluky a vacky musi to drapnut...

Shaleman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 05.05.2016 11:37
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Shaleman »

hiero píše:sharan afn 98 nema v nadrzi cerpadlo jedine ze by to bola dorabka...odpoj vratku ako aj privod k cerpadlu na filtry a daj to do nejakej nafoby s naftou a skus startovat...ked chyti chyba vo vedeni...ked bechyti chyba v cerpadle...popripade povol trubku na vstreku ci prska nafta.... nelubi sa mi ze to nechytilo na spray....ked nie je posunute casovanie kluky a vacky musi to drapnut...

Trubku jsme povolili nic nestrikalo, auto se chova jakoby nebyla nafta, byt nam ukazuje pul nadrze. Sprej nam po chvilce dosel, tak snad to bylo tim, ale nez nas dosel, sharan skoro chytil. Jeste musim dodat, ze pri zhaveni nam vyleti rucicky na vsech budikach na max a zase spadnou - nez tohle zopakuji, musim nechat treba hodinu stat, tzn. zhavim, vyleti rucicky, dalsi zhaveni nic a treba az za hodinu zase - jestli to muze byt jeden z priznaku.
Sharan 1.9 TDI, 81kW, 1998, AFN

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od hiero »

ked so vylucil chybu elektriky a to rele 109 na cerpadle je napatie sko aj na stop ventile urob ako som ti pisal...odpoj provod k cerpadlu ako aj vratku na filtry a daj ich do nejakej flase s naftou a skus ci to chyti...slamu mozme mlatit potom...

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od 11mAjA11 »

Rele 109 samozrejme mas, akorat to co jsi vyfotil je pouze pojistkovy panel. Panel pro relatka je nad nim a dozadu, musi se docela rozkopat palubka aby se k nemu clovek dostal.
Pro overeni by mohlo pomoct natahnout od baterky + primo na stop ventil cerpadla a kdyz to chyti tak je to na 99% vadne rele 109, ono se to pak takto divne chova..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Shaleman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 05.05.2016 11:37
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Shaleman »

11mAjA11 píše:Pro overeni by mohlo pomoct natahnout od baterky + primo na stop ventil cerpadla
Uplne nerozumim co se tim po me chce. Tyto hratky s autem je moje poprve.
Sharan 1.9 TDI, 81kW, 1998, AFN

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“