PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od BOBSEN »

Mrkni na štítek v autě nebo servisní knížku, tam je napsaný i typ převodovky.

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

Mám nějakou Německý psanou servisku, ale nikde jsem neviděl že by tam byl napsany typ převodovky, prosím tě kde v autě najdu ten šťítek? auto mám chvíli a ještě ho tolik neznám, nevím tedy kde hledat, a tam je napsané přímo např.MQ 350? Nebo je to třeba vyluštit z nějakého kódu?
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od michall »

Štítek je nalepený buďto v servisce nebo na izolaci v kufru v levé nebo pravé kapse. Motoru 85kW by mohlo odpovídat označení AUY, typ převodovky je někde vedle, třeba EHH.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

Díky zítra mrknu, motor mám stoprocentně AUY to vím
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od BOBSEN »

Tak je to přesně v tom řádku měl bys tam mít v pátém řádku AUY č. motoru a hned vedle toho je typ převodovky.

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

Tak jsem našel jediný štítek v motorovém prostoru, pod pravým uchycením kapoty, na docela blbém místě, na šťítku bordel ze stromu a vrstva špíny, málem jsem si ho ani nevšímnul, ale jsou tam uvedeny pouze nějaké váhy, vin, a v posledním řádku WGR, ale žádný typ převodovky tam není, už nevím kde hledat. Zeptám se ještě jestli někdo neví, zdali je jisté, že převodovka ze Sharaná 1.9tdi 85kw s kódem motoru AUY je shodná a můžu ji namontovat do Galaxy 1.9tdi 85kw taky s kódem motoru AUY, toto by mi stačilo kdyby mi někdo s naprostou jistotou mohl potvrdit. Děkuji
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od r@pid »

Hod sem VIN, podla toho sa da zistit kod prevodovky.

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

WF0GXXPSSG5D27490
Děkuji
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od r@pid »

Podla VIN tam ide (Fordacke cislo) 6m21-7002-FA, v popise to je vedena ako prevdovka FPE, FUX. Tie sa montovali do Sharanu. Tak snad je to ta ista. Ale neviem ti to na 100% potvrdit.

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

A to by mohla být ta jak se někde uvádí ta MQ 350? No myslím a doufám že bude snad shodná se Sharanem, motor to je 1.9tdi 85kw AUY a přesně takové motory s tímto kódem dávají do Sharanu a nemyslîm že by použili jinou forďackou převodovku, snad. Je to 6ti kvalitní a mám mnoho závad shodných právě se zâvadami na převodovce uváděných na Sharanech. Bude to ona slavná vůle v uložení hřídele převodovky, jakože jde špatně řadit 1 a zpátečka, někdy nejde ani vytáhnou rychlost,hluk při řazení 5st., No jsou to přesně příznaky už několikrát popisované, a bohužel potkali i mě. forďácké převodovky se montovaly tuším v Galaxy 1? Díval jsem se na spojkovou sadu a do mého auta je pod úplně stejným označením jako má Sharan, tak podle toho soudím a doufám že budou shodné, nevím jestli by spojka určena do VW sedla do převodovky Ford. Převodovka půjde k Sixtovi a právě on mě upozornil abych si ověřil typ převodovky a že si taky myslím že tam mám typ podle něho MQ 350, jako ve Sharanech ale není si jistý. Kdyby byla forďacká tak ty nedělá. Určitě ale tady bude někdo kdo s Galaxym 2, kdo si u něho nechal udělat taky repas a ten by mi to mohl potvrdit. Díky moc.
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od r@pid »

Ako som ti pisal, vo fordackom katalogu su uvedene dva kody a to su VW oznacenia. Kludne ich napis tomu panovi, ak robi prevodovky tak bude vediet.

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

Ok, a děkují
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

Ta jsem včera vlezl pod auto a a kouknul kam jsem dohlédnul na převodovku, bylo mi porazeno že pokud na ní uvidím plastové černé víčko, pod kterým by mělo být právé ono poškozené kuličkové ložisko, tak prý toto je právě převodovka od vw shodná se Sharanem, a ono to víčko tam vidět bylo, takže asi je to už hodně pravděpodobné. Ty kódy pro jistotu pošlu.
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od BOBSEN »

Tak mám tento nelevný proces konečně za sebou. V pondělí odpoledne odvoz auta do servisu, v úterý večer vyzvednutí očištěné převodovky, ve středu v 8.00 u p. Sixty, čekání do 12.30, oprava převodovky+olej+synchron 5. stupně, vyplacení čásky 11 150,--kč a s převodovkou víc jak 2 hodinová cesta zpět do servisu kde proběhne zpětná montáž komplet s novou spojkovou sadou od LUKU na 96 kw. :thanks:

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

Tak to se máš ,že už máš hotovo, a jsi spokojený???? mě to čeká asi za měsíc, už domluveno s p. Sixtou, a spojkovou sadu budu mít taky od Luku. Olej davá p.Sixta v nádobě?nebo to už nalije přímo do převodovky? Koukal jsem že spojková sada od Luku na 96 kW je o dost dražší než na 85kw, někde skoro až o 3000kč.
Jaký je v těch spojkách rozdíl?neví někdo?krouťák mají obě verze 96 i 85kw stejný, myslím.
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“