Špatné studené starty

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
SatandaS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 22.08.2012 19:44
Bydliště: Havířov

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od SatandaS »

Mám podobný problém jen když se začne ochlazovat. Mám občasné problémy asi 2roky. Startuju a nic startér točí ale nechce to chytnout. Vždy vyskočí chyba čidlo otáček 2x měněno a dělá to pořád, pak jsem zkusil žhavičky, tandemové čerpadlo a nic. Naštěstí mě se to stane tak 2 - 3 do měsíce. Chybu smažu a jedu dál 8) . V létě je to pohoda.
Golf 4 1.9 TDI 74kw

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od Goauld »

Nejspíš někde chyba v kabeláži, vyoxidovanej kontakt, nebo přelomenej drát, kterej reaguje na změnu teploty.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

baradim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 10.09.2016 11:57

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od baradim »

Taky mám podezření i na špatnej drát či kontakt, ale najít to v těch kilometrech drátů je nadlidskej ukol.... Ale přichízí v uvahu i to že už je trochu zbroušené třeba uložení kliky a muže to pak na čidlo házet někdy trochu jiné signály...
To podezření vzniklo tím že na starém čidle když se měnilo byly usazeny něco jako piliny...
Ale mám mimo jiné podezření i na špatné podavací čerpadlo v nádrži, protože po delším stání když otočím kličkem tak to v něm vždy jakoby zachrochtá, bud to natahne vzduch nebo něco....
Problém je že mechanik taky neví a nevím jestli pokračovat postupně metodou měnění všech součástek, říkal že když bude problém z tou klikou a pod. je levnější koupit rovnou jinej motor....

MarekPetr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 04.10.2017 18:30

Špatné studené starty

Příspěvek od MarekPetr »

hoj mam problém ráno jdu do práce je 7 °C auto točí a cca po 5-6 sekund chytne a jede to ujedu cca 5 km a auto hned chytne jen problém po ráno nebo když dlouho stojí dával jsem nový vstřiky olej filtry komplet žhaviče dobrý baterka varta dobrý akorát když jedu tak teplota motoru mi ukazuje např 70 °C pak spadne na 0 asi špatný kabel podle diagnostiky ještě čerpadlo nebo startér nevíte co s tím předem díky golf iv 81kw R.V 2000

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od majrek001 »

čidlo teploty chladící kapaliny - tím bych začal - chce to pořádnou diagnostiku čidel
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

bal8n
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 04.01.2014 16:27

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od bal8n »

mám dotaz, ohledně padání nafty (přisávání vzduchu), jestli jste někdo nekoukal odkud jde ta bublinka v průhledný hadičce? Mě když chcípnu auto přijede od čerpadla. Za chodu jdou občas, ale né nijak hodně. Tak mě napadlo, že buď je netěsnost někde kolem čerpadla a nebo tam ta bublinka v čerpadle je furt a nákým způsobem si jí to neveme. Protože kdyby to netěsnilo někde u filtru, tak se začnou tvořit směrem od filtru ne? Opravte mě pokud se mýlím. Díky

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“