Spojka Golf 6 1.6 TDI

Naftové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
VWmartinoof
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 06.01.2008 12:44
Bydliště: Střední Čechy

Spojka Golf 6 1.6 TDI

Příspěvek od VWmartinoof »

Prosím o radu...
Chtěl bych se zeptat při kolika Km jste na vozidle Golf 6 1.6 TDI 77KW CR r.v 2011 měnili spojku a popřípadě odkaz jakou jste montovali do vašeho vozu.
Chci se zeptat jen informačne,protože mi je jasné,že u každého vozu je to dané zacházením,používáním...atd.
Předpokládám,že se nevyplatí měnit jen něco ale komplet celou sadu..
Jaký je váš nazor na tuto spojkovou sadu? https://www.autokelly.cz/Product/LK-600 ... 4;34329306" onclick="window.open(this.href);return false;
Jakou by ste doporučili vy. Většina autoservisů bere od Kelly,dejme tomu že budu koukat na stránky Auto Kelly..
Děkuji moc za rady a typy...

campagnolo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 01.10.2007 08:55
Bydliště: Prague

Re: Spojka Golf 6 1.6 TDI

Příspěvek od campagnolo »

Originál je tam dvouhmota. Zkus jeste kouknout na automedik.cz
Mám najeto 220000km a mám původní. 1.6TDI 77kW 4x4

venci1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 30.12.2008 23:41

Re: Spojka Golf 6 1.6 TDI

Příspěvek od venci1 »

Autokelly je drahej obchod,servisi mají velké slevy,proto od nich berou.

Uživatelský avatar
VWmartinoof
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 06.01.2008 12:44
Bydliště: Střední Čechy

Re: Spojka Golf 6 1.6 TDI

Příspěvek od VWmartinoof »

Já se právě bavil s člověkem co už pár takových aut měl na servise a říkal že většinou na 150-160tis odchází spojka ( podle používání a zátěži ) tak se ptám co je na tom pravda... Abych byl v obraze,tak se radši zeptám..
Navíc když jsem se bavil,tak v servise mi spíše řekli,že pokud spojka nerachotí při rojezdu nebo není hlučná,není důvod k výměně... Většinou se spíše dolaďí řazení nebo tak... Je fakt,že když mi rodiče půjčili svoje,tak jsem občas slyšel jak šla zpátečky přes zoubek a to byla spojka u podlahy.. Většinou když jde takhle zpátečka přes zuby je spojka v háji.. Ostatní rychlosti to nedělají... Proto tohlé téma,proto se ptám co by se dalo nebo nedalo udělat...

salko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 25.07.2011 11:14

Re: Spojka Golf 6 1.6 TDI

Příspěvek od salko »

Menil som pri necelých 100.000, cca 6 týždňov naspäť. Bola tam jednohmota, tá sa nemenila. Samotná spojka bola naozaj zlikvidovaná, lamela na konci životnosti a tie pružiny boli na šrot. Každé rozbiehanie pri zahriatej spojke bolo trhané. Ložisko sa hýbalo v každom smere. S autom sa jazdilo normálne, žiaden šport.
Dával som originálne X diely.

satene
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.04.2011 22:38
Bydliště: Planá u M.L.

Re: Spojka Golf 6 1.6 TDI

Příspěvek od satene »

U nás 150000 a spojka je původní a zatím jde normálně. Jen na hydraulickém pístku, co mačká páku spojky u převodovky, se ošoupal kluzný hříbek (povrch z teflonu či p.). Po každém puštění spojky to tak trochu vrzlo. Návštěva v servisu (ne origo vw ale škoda) mne vykolejila. Hlavní technik příjmu na opravy mi po poslechnutí u auta sdělil, "máte přidřený lanko v bowdenu, budeme ho muset vyměnit nebo to teď jen promáznout". Po tom co to dořekl jsem si myslel svoje a řekl jsem jim že když ten bowden hned promáznou dám jim 500 na ruku. Přinesl tedy spray s trubičkou "speciální", otevřeli haupnu a já už měl co dělat abych se neřechtal ,když tam dva koukli a zdělili mi že tam bowden nemám. Poděkoval jsem a řekl jim že to už vím že již nějakou dobu se bowden nepoužívá.
A pak jeď do servisu.
Doma jsem sundal sání a držák baterie, po poslechnutí sundal pístek z převodovky namazal spec. teflonovou pastou a od tý doby cca 10000km je klid. Jinak ten pístek stojí okolo 600 ale po výměně se to musí odvzdušnit, páč je to hnaný brzdovkou.
Golf IV SDI 50Kw Variant (1999) White - Prodán
-----------------------------------------------------------
Golf VI TDI 77Kw Variant (2011) Red - ve vlastnictví

Odpovědět

Zpět na „Motory diesel“