Podvozek VR6/GTI rozdíl?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Lukys20
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 18.03.2016 11:45

Podvozek VR6/GTI rozdíl?

Příspěvek od Lukys20 »

Zdravim, chci se zeptat, jestli je nějaký rozdíl v podvozku mezi VR6 a GTI 16v. Chci si objednat podvozek a píšou buď, že je vhodný na 2.8 vr6 nebo na ostatní typy TDI atd. Vím 100%, že se liší akorát Syncro a Variant, ale tady si bohužel nejsem jistý, tak abych neobjednal špatně. Díky za odpoveď

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Podvozek VR6/GTI rozdíl?

Příspěvek od skacel99 »

Hlavně bude rozdíl v zatížení na přední nápravu. Ten 6 hrnek bude nejspíš výrazně těžší,než ostatní motorizace.

Lukys20
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 18.03.2016 11:45

Re: Podvozek VR6/GTI rozdíl?

Příspěvek od Lukys20 »

Ano to máš pravdu, Ale já na to koukal a prakticky všechny ty pevné sportovní podvozky, co bych si chtěl koupit, mají zatížení na přední 955kg a na zadní kolem 820kg, takže tam snad problém nebude. Ty podvozky na ostatní slabší typy mají zatížení na předek i zadek o cca 100kg méně. Já se jen bojím, abych nekoupil podvozek na VR6 a on tak pak nepasoval. Každopadně tam jiná volba ani není, protože přímo na GTI prostě nemají a u jiných značek píšou na GTI/VR6. Tím pádem by to logicky mělo být stejné, ale chtěl jsem se zeptat tady, jestli s tím nemá někdo zkušenost.

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Podvozek VR6/GTI rozdíl?

Příspěvek od TheNeal »

Už si to moc dobře nepamatuju, ale myslím, že když jsem na to koukal, tak rozdíl byl skutečně jen v zatížení čili tvrdosti pružin. Pasovat to bude určitě, spíš je otázka, jak chceš aby to vypadalo a jezdilo se s tím - ten VR6 bude nepatrně výš a tvrdší, ale asi to ani nepoznáš. Ten 16v bude po TDI podle mě hned další nejtěžší motor.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“