Měkký pedál brzd

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Granad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 09.06.2016 16:08

Měkký pedál brzd

Příspěvek od Granad »

Ahoj všichni .
Pořídil jsem G4 TDI 81kw (rv 2000 ) a celkem mě zarazilo , jak moc měkká je brzda .
V podstatě brzdit to začítná až od půlky sešlápnutého pedálu a silně to brzdí až na konci .
Kontroloval jsem kotouče i desky, už vypadají na výměnu ( budu měnit v příštím měsíci ) , nicméně mám za to, že ikdyž jsou kotouče a desky sjeté, pedál by měl zabírat pořád stejně .
Může být někde vada ? nebo zavzdušněná soustava ?
A ještě jsem se chtěl zeptat , jaké jsou vlastně brzdy na té mé naftové G4 . Podle toho co jsem našel na netu by tam měly být 288 mm je to tak ? Díky

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Měkký pedál brzd

Příspěvek od Dymák »

Nejlepší bude sundat kolo změřit ten kotouč, nebo se podívat se na brzdič - pokud je na něm FS-lll, tak to určitě nebude 288mm ( spíš 280mm a ten větší tam nedostaneš)...

Jinak rovnou s kptoučema a deskama vyměň i brzdovku a odvzdušni a zas to bude brzdit
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

smecák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 08.10.2007 22:07

Re: Měkký pedál brzd

Příspěvek od smecák »

Mám rovnaký problém, a máš pravdu "pedál by měl zabírat pořád stejně"-aspon približne stejne. V kotúčoch a platenkach to nebude, tiež som si myslel ale po výmene nových kot. aj plat. je to stále rovnaké. Osobne si myslím že to bude neco s "podtlakom"- tej tvrdej hadice čo ide s posilnovača brzd do sania (na 1.6 to tak mám) alebo jej (membránkou) čo tam je kedže hadica prasknutá nieje, ale to je môj názor a rád by som sa dopracoval k riešeniu kedže mi to robí už dlhšiu dobu.
Ešte som zabudol napísať že ked je mokro, prší tak pedál je naopak ohromne tvrdý a tak isto aj spojkový pedál ktorý aj inak zaberá.

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Měkký pedál brzd

Příspěvek od Dymák »

smecák: posilovač nemá se nic společnýho se spojkou...

podle mě je stará (převařená) brzdová kapalina, tudíž tam máš vzduch - pedál jde dlouho naprázdno ...a když je vlhko, tak se ten vzduch nasákne vodou a oba pedály ztvrdnou, páč vodu nestlačíš

pokud bys měl špatnej posilovač, tak po chcípnutí motoru ihned uteče podtlak a brzdovej pedál je tvrdej už na první šlápnutí, jak kámen
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

smecák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 08.10.2007 22:07

Re: Měkký pedál brzd

Příspěvek od smecák »

Je pravda že brzdovú kvap. už mám po životnosti,idem to riešit ale aj po predchádzajúcej výmene a odvzdušnení to moc nepomohlo a pedály v daždi tiež stvrdli. Skade by tom mohlo brať vlhkosť?-hadice nikde nemokvajú. Ps. spojka sa vtedy neodvzdušnila tak žeby v jej potrubí zostal vzduch a ten by následne zavzdušnil brzdy kedže majú spoločnú "sústavu" ?

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Měkký pedál brzd

Příspěvek od Dymák »

vlhkost to vezme z okolního prostředí, přestože to je uzavřenej okruh

a spojka má s brzdama pouze společnou nádobku na kapalinu - nelze "přelejvat" vvzduch mezi brzdama a spojkou a naopak
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

smecák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 08.10.2007 22:07

Re: Měkký pedál brzd

Příspěvek od smecák »

Dymák- spojka má s brzdama pouze společnou nádobku na kapalinu - nelze "přelejvat" vvzduch mezi brzdama a spojkou a naopak

Tak potom co je zlé? Už som sa tešil že ked odvzdušním "všetko" ,tak to bude ok, ale teraz si ma "zapiekol".
Raz mi už praskla "tá" podtlaková hadica s posilovača - je to už veľmi dávno ale tuším že vtedy bol brzd.pedál extra mäkký a syčalo to, ale ake to bolo po výmene si už nepamatám, zopár rokov som autom nejazdil (VP) a teraz si som si myslel že treba nove kotuče a platne ale to nepomohlo.

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Měkký pedál brzd

Příspěvek od Dymák »

no tak teď tomu nerozumim zas já: pokud praskne podlaková hadice a syčí to, tak je pedál brzdy naopak tvrdej a brzdí to, až když se pořádně zapřeš do sedačky.

u tebe bych první vyměnil komplet brzdovou kapalinu za novou (jak v brzdovým, tak ve spojkovým okruhu)... doma je to dost pakárna - jel bych k někomu, kdo na to má mašinu, která přes spešl víčko nádobky tlačí pod tlakem 1BAR novou kapalinu do okruhu a postupným povolováním všech odvzušňováků vyteče stará kapalina spolu se vzuchovejma bublinkama...

ještě mě napadlo: víčko nádobky máš v pořádku? Není prasklý? Nebo není prasklý těsnění?
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

smecák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 08.10.2007 22:07

Re: Měkký pedál brzd

Příspěvek od smecák »

pokud praskne podlaková hadice a syčí to, tak je pedál brzdy naopak tvrdej a brzdí to, až když se pořádně zapřeš do sedačky. -
-ako píšem neni som si istý, je to dávno ale asi radšej kúpin novú.
Ide mi o tu membranu co tam je vid foto. , keby bol tam problém, prípadne netesnost na foto2 ? ale to už moc laborujem ako by sa to asi prejavovalo?
Dymák - ještě mě napadlo: víčko nádobky máš v pořádku? Není prasklý? Nebo není prasklý těsnění? - zaujímavý postreh, ked som menil brzdy a stláčal válčeky tak pretiekla kvapalina z nádobky alebo viečka ven,-nebolo otvorené. - vraj to môže.
Přílohy
c1.JPG
c2.jpg

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: Měkký pedál brzd

Příspěvek od gars7 »

Zdar,mám podobný problém po výměně brzd.hadiček v servisu mi naskocila kontrolka ABS,a vykřičník.Ještě mi zadní pravé kolo přibrzdovalo a po zahřátí začly brzdy kvílet.Dnes jsem odmontoval zadní třmen a prachovka byla svlečena a píst zatuhlý.Vyměnil jsem z jiného golfa třmen vše zašrouboval,jenom vrchní pistek po zatlačení nevyjede zpět(mázlé bílou vazelínou).Potom jsme ji začly odvzdušnovat(několikrát),ale asi málo,zabírá až uplně dole a to po vícekerém sešlápnutí.Musím odvzdušnit všechna kola anebo stačí popracovat na tom jednom?Při odvzdušnování mi šlapal pomalu na brzdu a tekla brzdovka bez bublin tak jsem šroub dotáhl.Ale je to asi špatně,šroub má být zatáhlý a pomalu sešlápnout pedál,a až potom šroub povolit a zase dotahnout?Jaký je správný postup při odvz.brzdy.Golf 4,1.9tdi 81kw,r.v.98.Díky.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Měkký pedál brzd

Příspěvek od majrek001 »

chce to všechny kola nejlépe plničkou
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: Měkký pedál brzd

Příspěvek od gars7 »

Plnička ....ted nevím,co přesně je?Nádobka na brz.kapalinu má být otevřená nebo zavřená.

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: Měkký pedál brzd

Příspěvek od gars7 »

Odvzdušnil jsem zadní brzdy 2krát,a brzdy brzdí.Ted ještě odb.ABS.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Měkký pedál brzd

Příspěvek od xerxes »

abs přes diagnostiku a nebo najed někde na kluzký povrch a jebni po brzdě

Mišo Štalmach
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 26.09.2018 10:51
Bydliště: Karviná

Re: Měkký pedál brzd

Příspěvek od Mišo Štalmach »

Čau kluci,
Chtěl bych se prosím zeptat na podobný problém, dneska jsem měnil komplet zadní třmeny, kotouče a desky ATE, klasicky jsem odvzdušnil od zadního kola komplet všechno a při nastartovaném vozidle nebo za jízdy je pedál cca do poloviny chodu úplně měkký, a sotva to brzdí, při našlapání cca 2-3x to brzdí jak před výměnou. Zkoušel jsem ABS na štěrku a seplo dobře, žádný smyk,kopalo do pedálu, pak pedál sekundu tvrdší a zase měkký. Nevím co s tím, jestli to znova odvzdušňovat klasicky nebo přes VAG s odvzdušněním ABS. Když jsme odvzdušňovali při vypnutém motoru pedál byl tvrdý a při vypnutém motoru je tvrdej pořád. Čeká mě dovolená za pár dnů cca 1300km, tak jsem z toho dost nešťastný, protože jezdit s tím je o hubu.... Budu rád za každou radu.
Díky moc
Passat B5.5 2003 1.9TDI 96kw

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“