Auto po delším stání

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
dejv.schopp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 12.09.2016 04:32
Bydliště: Ústí nad Labem

Auto po delším stání

Příspěvek od dejv.schopp »

Ahoj,

z určitých důvodů jsem byl donucen nechat své auto (VW MK6, 2012, 2.0 TDI) déle stát. Nedávno jsem jsem ho chtěl nastartovat, aby se na chvíli protočilo, nicméně s jistotou vím, že to nevydržela baterka - auto jsem nenastartoval.

Má otázka je - je něco dalšího, co necelé dva měsíce stání auta nemuselo vydržet nebo je něco, co by se mělo udělat před "znovuuvedením do provozu"?

Díky za názory, David
Golf VI 2.0 TDI 103 kW Highline

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Auto po delším stání

Příspěvek od Peťas »

Dva měsíce není žádné dlouhé odstavení. Pokud stálo auto venku, na dešti, tak budou max. rezavé brzdy, ala to taky nebude tak hrozné, aby se to za pár zabrzděních nevyčistilo.
A baterka bude po dobití, při troše štěstí, zase fungovat (aspoň do zimy :wink: ).
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

dejv.schopp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 12.09.2016 04:32
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Auto po delším stání

Příspěvek od dejv.schopp »

Peťas píše:Dva měsíce není žádné dlouhé odstavení. Pokud stálo auto venku, na dešti, tak budou max. rezavé brzdy, ala to taky nebude tak hrozné, aby se to za pár zabrzděních nevyčistilo.
A baterka bude po dobití, při troše štěstí, zase fungovat (aspoň do zimy :wink: ).
Děkuji za reakci, hned jsem klidnější. Tady u nás na severu už 3 měsíce pořádně nezapršelo, takže ta rez je minimální. Jen pro zajímavost - vydolovat z 6. Golfa baterku bylo vcelku náročný. Najít v běžné domácnosti něco, co uvolní šroub, který baterku přidržuje k rámu, není úplně lehké a pak ten šroub utáhnul někdo s nadlidskou silou. Byl to boj podobný výměně světla.
Golf VI 2.0 TDI 103 kW Highline

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“