PŘÍSLUŠENSTVÍ - závěsný nosič kol na tažné zařízení

Moderátor: čapik

Odpovědět
dzasko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 23.07.2015 07:13

PŘÍSLUŠENSTVÍ - závěsný nosič kol na tažné zařízení

Příspěvek od dzasko »

Zdravím všechny. Používáte někdo na Sharanovi/Alhambře nosič kol na tažné zařízení? Pokud ano, jaký typ a jaké máte zkušenosti? Zvažuji koupi Thule EuroClassic G6 929 a zajímala by mě kompatibilita se Sharanem.

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ - závěsný nosič kol na tažné zařízení

Příspěvek od eauto1.cz »

Někdy vozím kola uvnitř, protože dneska se krade všechno co se dá, (nejen kola ale i ty nosiče) ale na ta kola nesmí být vidět, dávám tam neprůhledné termoclony.
Jinak se kradou samozdřejmě i kola ze zamčených aut.
Nevýhoda je, že omezuješ počet sedadel.
Mám tedy i levný nosič Wjencek a na občasné použití mi to stačí, ale jestli chceš jezdit po dálnici a nemyslet na to, zda kola uletí, kup skutečně něco kvalitního.
Alu profily, alu odlitky, led světla, samojistné matice, kvalitu poznáš když ne na první, tak na druhý pohled.
Stojí to více, ale potom nemusíš utahovat povolené šroubky a měnit utřepané žárovky (D1) nebo přemýšlet, jestli jet na Šestku nebo radši zpomalit na pětku.
Konečně, když máš 2-3-4 kola v hodnotě přes sto tisíc kč, tak ty levné nosiče se mohou krutě nevyplatit.
Některé nosiče mají dneska už i zpátečkové světlo.
Možností je mnoho, každý si vybere, ale ty levné nosiče fakt nedoporučuji, jedině někomu, kdo ani nemá dálniční známku a šestku nepoužívá.
VW prodává originál nosič na páté dveře, trošku podobně jako to má Multivan.
To je zejména vhodné, když chceš vozit více než dvě kola, pak je to už těžké.
Výhodou je, že to není na tažné ale na dveře, a tak můžeš tahat třeba karavan či loď, prostě vlek a kola současně a hlavně to je pevněji uchyceno a nemá to žádné houpání, drží to nejlépe.
Aby se nepoškrábal lak, tak mají k tomu průhledné originální samolepky s hrubou fólií,to se lepí tam, kde se nosič uchytí ke dveřím.
Tohle je jen Alu, to máš na celý život. Na tom se nemá co rozbít a navíc je auto takto kratší než když to máš na tažném. (parkování s dlouhým autem není někdy sranda, první kdo jede okolo je schopný do tebe drcnout, protože s tím nepočítá)
Foto je sice z SAG1 ale konstrukčně to je velmi podobné, jen to má jiný design.
asdkjsdlksae.jpg
Ten uvedený Thule je sice perfektní, myslím že málo kdo dělá něco lepšího v této variantě ale jak já vidím ty tuny plastů,
zkus to jednou půjčit někomu, kdo nemá cit, už vidím, jak objednávám ty prasklé plasty a kdo ví, zda to za pár let vůbec půjde objednat...


Ještě se zamysli, zda na to nebudeš dávat i box, protože pak už je celkem jasné, že box je ideální umístit přímo na dveře nejen kvůli houpání a vibracím, ale i kvůli parkování (kratší délka auta)
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ - závěsný nosič kol na tažné zařízení

Příspěvek od eauto1.cz »

Tady je ten originál nosič:

Original VW Sharan 7N nosič jízdních kol na zadní výklopné dveře
7N0071104
Maximálně 3 jízdní kola (60 kg)
Čistá hmotnost : 12 kg
ochrana proti krádeži
cena k dnešnímu dni je 510euro
Přílohy
BGGD.jpg
2015-VW-Sharan-Jens-Stratmann-Fahrbericht-Test-Review-Meinung-Kritik-2-1024x683.jpg
Naposledy upravil(a) eauto1.cz dne 13.11.2015 18:00, celkem upraveno 1 x.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ - závěsný nosič kol na tažné zařízení

Příspěvek od eauto1.cz »

Existuje ještě univerzální ale skládací nosič.

Nejmenší , nejlehčí a nejkompaktnější nosič kol ve své třídě
3C0071105B
000071105D 439EURO
pro 2 kola, rychlá a snadná montáž , se zařízením proti odcizení
vhodné pro všechny závěsu ; Otevřete dveře zavazadlového prostoru bez problémů , protože nosič jízdních kol je jednoduše složí
Dodání s přepravním obalem-taška
VW originální příslušenství , Nosič jízdních kol na tažné zařízení , skládací.
Přílohy
417Pevk3blL.jpg
31Z36dewpyL.jpg
41TudQx+ckL.jpg
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

dzasko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 23.07.2015 07:13

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ - závěsný nosič kol na tažné zařízení

Příspěvek od dzasko »

Nosič na dveře jsem vyloučil, naše balení i následné cestování vyžaduje časté otevírání zadních dveří, což si s nosičem na dveře nedokážu představit.

Půjčil jsem si na dovolenou od souseda nosič Atera Strada Sport M3 a byl jsem s ním spokojený, takže jsem ho pořídil taky (viz foto). Je na 3 kola s možností dokoupení adaptéru na čtvrté. Dobře se s ním manipuluje, takže není problém ho opakovaně nasazovat a sundávat. Mezi ostatními nosiči je poměrně lehký a kola se na něj dávají rychle. Nosič Atera (i když dražší verze tohoto) byl taky dobře hodnocen v nedávném testu nosičů časopisu dTest – byl druhý za Thule EuroClassic a prohrál kvůli nižší odolnosti uchycovacího mechanismu vůči korozi, v praktických zkouškách byl ale hodnocen lépe.

Celkově je s tímhle nosičem transport kol o poznání jednodušší než na střeše (navíc na vysokém Sharanu). Pro přístup do zavazadlového prostoru jde nosič i s koly dost odklopit, takže není problém dveře otevřít a bez většího omezení k zavazadlovému prostoru přistoupit.
Přílohy
nosic_kol_atera_strada_sport_M3.png

Tomfino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 07.05.2009 23:16
Bydliště: Liberec

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ - závěsný nosič kol na tažné zařízení

Příspěvek od Tomfino »

Ahoj, dnes jsem poprvé vyzkoušel na své Alhambře r.v. 2013 nosič na páté dveře Thule BackPac 973, mám ho již několik let, doposud jsem ho používal na Alhambře r.v.2003, tam byl parádní, seděl napevno.
Dnes jsem nosič nasadil na nové auto (předtím jsem musel vyměnit adaptér pro uchycení od Thule, ač je vše stejné až na dosedací gumy a namontované na jiné dírky - dle návodu), ale nosič byl volný (bez zátěže), horní úchyty při otevření dveří vyskakovaly, nosič se bez zátěže vyklal, asi by nebyl problém ho během chvilky i odmontovat - ukrást.
Přijde mi, že je i daleko ode dveří, klidně by mohl být blíže, tím by byl i nejspíš pevněji uchycený.
Jo a co mě zarazilo, tak montáž na Sharan je jiná, než na Alhambru.
Máte někdo nosič kol Thule BackPac 973 na nové Alhambře??

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ - závěsný nosič kol na tažné zařízení

Příspěvek od eauto1.cz »

dzasko píše:Nosič na dveře jsem vyloučil, naše balení i následné cestování vyžaduje časté otevírání zadních dveří, což si s nosičem na dveře nedokážu představit.
Tady máš inspiračku.
Němci dělali prezentačku Faceliftu asi před rokem, a tehdy tam porovnávali i originál příslušenství VW.
Na druhé foto je zcela vzadu vidět ten nosič na páté dveře, když si ji zvětšíš, vychází to tak, že se to mine i s koly se střešním boxem... Ale lepší foto nemám...
Ten nosič na tažné má výhodu, že je nižší těžiště v zatáčkách, když tam máš tři kola,a naložené auto...
Přílohy
01vwsh32_558896715e571.jpg
01vwsh40_558896717ae7e.jpg
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
lukra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sloVWakia

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ - závěsný nosič kol na tažné zařízení

Příspěvek od lukra »

Ja pouzivam Thule VeloCompact 926.
Zasielam foto
Přílohy
IMG_20170225_103828.jpg
IMG_20170225_103838.jpg
IMG_20170225_103912.jpg
IMG_20170225_103928.jpg
IMG_20170225_104101.jpg

vizi16
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 09.11.2017 12:52

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ - závěsný nosič kol na tažné zařízení

Příspěvek od vizi16 »

To Thule Velo Compact 926, máš to na originál tažném zařízení??? Díky..

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ - závěsný nosič kol na tažné zařízení

Příspěvek od eauto1.cz »

Nemá elektricky výklopné tažné, je to patrné z fotek :)
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
lukra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sloVWakia

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ - závěsný nosič kol na tažné zařízení

Příspěvek od lukra »

Nie je to original tazne, je to Galia, bajonet

peree
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 06.12.2016 15:55

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ - závěsný nosič kol na tažné zařízení

Příspěvek od peree »

Ja tiež používam Thule Velo Compact 926
A mám originál elektricky výklopné tažné.
Som spokojný z výrobkom adaptér na štvrté kolo sa bude dokupovať až malý podrastie.

tboruvka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 15.03.2017 18:52

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ - závěsný nosič kol na tažné zařízení

Příspěvek od tboruvka »

Ahoj, nemáte někdo odzkoušen(otevírání zadních dveří) na Sharanovi(originál elektricky výklopné tažné) nosič kol Wjenzek Alfa 3+1 PLUS? Díky.
VW Sharan 2.0 TDI 125 kW DSG 2012/model 2013

Odpovědět

Zpět na „Exteriér“