Nejdou rozsvítit světla

exteriér, interiér a elektro

Moderátor: lister

Odpovědět
Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Nejdou rozsvítit světla

Příspěvek od Stug »

Pánové nevíte někdo, jaké relátko je na vnější osvětlení? Nesvítí ani parkovačky, ani potkávačky.
Když jsem strkal novou parkovačku do předních světel, tak se od patice zajiskřilo, jakmile se dotkla paraboly a od té doby nic nesvítí. Pojistky jsou v pořádku, vypínač teď zkoumám, ale potřeboval bych vědět, jaké relé je k tomu. Nic necvaká.

Původně to byla 1.5d, ale je tam zapsaná 1.6d CR a instalace je různě upravená, proto nemůžu použít ani schémata.

Díky za rady

Edit: Ještě jsem našel toto téma. Myslíte, že by mohlo jít o to samé?
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=119&t=66766
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4932
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: Nejdou rozsvítit světla

Příspěvek od lister »

žádný relé na světla tam není, pokud se bavíme o origo instalaci, pokud se v tom někdo vrtal, je možný všechno.

hlavní světla jsou napájený přes spínačku - svorka X, takže to může být to samé co v tom odkazu, ale zároveň by nešli ani stěrače a ventilátor atd. a o tom ses nezmínil. obrysovky jsou napájený ze svorky 30 tj. + pól baterie, takže svítí i bez klíče ve spínačce. divný že by odešli oba zdroje naráz..
co ukostření světel ?
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou rozsvítit světla

Příspěvek od Stug »

Sterace jdou.

Na kostru se podivam, ale co si pamatuju, tak jeden kostrici bod byl vzadu pod LZ svetlem a vepredu bude urcite jiny. Ale kouknu se.

Jeste jsem zapomnel uvest jednu vec a to, ze tesne predtim, nez se toto stalo, tak zustavala svetla svitit naopak i pri vypnutem tlacitku, zhasla az po vyndani klice ze spinacky. Parkrat se to stalo.
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4932
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: Nejdou rozsvítit světla

Příspěvek od lister »

kostřící body jsou u obou předních světel, a protože je to v motorovým prostoru, dostává se tam voda a koroduje to.

může být špatnej vypínač, nebo bordel v elektrice. jestli je ta elektrika "různě upravená" asi by bylo lepší vzít schéma a natáhnou to znovu, lepší než čekat až auto shoří..
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou rozsvítit světla

Příspěvek od Stug »

Auto je uz nekolik let v garazi.

Proverim ten vypinac. Uz jsem ho rozebral, rozkreslil, kde co spina a promerim to.

S natazenim nove elektriky s tebou plne souhlasim.
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou rozsvítit světla

Příspěvek od Stug »

Pred chvilkou jsem prisel a kostry u prednich svetel jsem nenasel. Vsechny kostry se spojuji do jedne (hnedy drat) a jdou ve svazku do kabiny.
Tento svazek jsem vypojil z pojistkovky a postupne "prosvecuju" draty a zatim je vse ok.

Takze bud je to vypinac (nebo konektor, protoze ten je dojebanej, pajenej) nebo pojistkova skrin nekde uvnitr primo v ni.
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Stug
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2272
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou rozsvítit světla

Příspěvek od Stug »

Vyřešeno-

nová pojistkovka a u zadních světel očištění patic u žárovek a přihnutí plíšků.
©©©© A6 C4 Avant, 2,5TDi 103kw. VW Polo 86cf 1,4D. VW Golf Mk I 1,6D. Bmw E46 2.0d.

Odpovědět

Zpět na „Karosérie“