Golf 5 2.0 TDI BKD po výměně nového turba padá do nouzáku

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
bukero
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 09.10.2009 15:11

Golf 5 2.0 TDI BKD po výměně nového turba padá do nouzáku

Příspěvek od bukero »

Zdravím, rád bych poprosil o radu. Na dálnici se rozlítlo turbo, zakoupil jsem tedy nové (kvalitní repasované) turbo, vyměnil filtry, olej, vyčištěno komplet vedení od turba vč intercoleru, nicméně po složení a testovací jízda v pořádku, ale druhý den ráno po startu a rozjetí auto v nouzáku, po opětovném nastartování vše OK, poté se rozsvítila kontrolka čerpadla + Emise do dílny. Auto napíchnuto zjištěny 2 závady a to na váze vzduchu a čidlo nadmořské výšky, obojí vyměněno za orig. nové díly BOSCH, nicméně závada stále přetrvává a diagnostika stále hlásí závodu na váze vzduchu a čidle nadm. výšky - auto padá do nouzáku po nastartování v tahu nikdy. EGR mám také nový a bylo zkoušeno i ho zaslepit. Když auto jede, tak turbo ukazuje v zátěži hodnotu tlaku cca 2700, hodnotu tlaku při startu 0,7 a při mírném sešlápnutí plynu 0,8 (údajně by měl klesnout), pokud nejede jak má, turbo ukazuje v zátěži hodnotu tlaku max 1700.
Vzhledem k tomu, že nám již došly nápady, budu rád za rady. Děkuji....

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Golf 5 2.0 TDI BKD po výměně nového turba padá do nouzáku

Příspěvek od motorpower »

To turbo asi nebude tak kvalitní a sw také ne,
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

bukero
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 09.10.2009 15:11

Re: Golf 5 2.0 TDI BKD po výměně nového turba padá do nouzáku

Příspěvek od bukero »

Turbo od Motosport Janoušek a sw v originále (žádné úpravy v řídící jednotce)

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Golf 5 2.0 TDI BKD po výměně nového turba padá do nouzáku

Příspěvek od motorpower »

Takže zbývá turbo. Zavolej
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

skeblo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 14.12.2016 08:59

Re: Golf 5 2.0 TDI BKD po výměně nového turba padá do nouzáku

Příspěvek od skeblo »

Zkus pozriet vo vcds merane hodnoty na turbe, resp. urobit zakladne nastavenia na turbe. Myslim ze to je kanal11. Ja som daval nove origo garret a pri vypnutom turbe je pootocenie 5% (musi byt od 0-10%) a pri plnom zatazeny turba mam95% (musi byt od90-100%). Cize turbo mam presne nastavene v strede hodnot.
VW Golf 5 Variant, r.v.2008, AZV 100kW, 6 manuál

Hanzík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.09.2016 12:57

Re: Golf 5 2.0 TDI BKD po výměně nového turba padá do nouzáku

Příspěvek od Hanzík »

Čau lidi mám problém u vw Tourana 1T1 2.0 TDI 103KW 16V bkd výměna turba plus komlept čištění trubek a intercooleru plus výměna oleje všech filtrů a pada do nouzáku pořád plus ještě zabírá jak se mu chce někdy na 2300 až 2500 a někdy zas až na 3000 tisíc a vejš mám zkontrovane komplet hadice i potlakové hadičky měnil sem i ten regulátor jak do něj vedou podtlaky a furt to pada plus se mi rozsvítí kontrolka a emise do dílny egr mám zaslepený plus vyřazeny z řidiči jednotky když sem to měl na diagnostice tak na volnoběhu to ukazuje hodnoty jaký má ale při zátěži už ne neví co stím?

Hanzík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.09.2016 12:57

Re: Golf 5 2.0 TDI BKD po výměně nového turba padá do nouzáku

Příspěvek od Hanzík »

Turbo mám od kamaráda který odebírá od jednoho kámoše co má ve Frýdlantě servis na Liberecku a bez problémů vždy když dával nový repas tak právě na tím koukáme a nechce věřit tomu že by to turbo by bylo vadné plus když sem tam měl to staré turbo tak to tahalo jak mělo ale padalo do nouzáku při zátěži

Hanzík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.09.2016 12:57

Re: Golf 5 2.0 TDI BKD po výměně nového turba padá do nouzáku

Příspěvek od Hanzík »

Byl bych fakt moc rád za každou radu protože už sem řekl že rezignuji a klidně to dám někomu kdo v tomhle fakt chodí a prohraje si stím a zjisti čím to může být

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“