ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
janda.m
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 19.01.2017 21:35

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od janda.m »

Kedysi som aj ihlou vypichoval na autoradii ale ked som pichal do tychto dierok tak to neslo ani za pana...treba to pichnut tam ako su tie sipky do tych bocnych dierok?...ziadna farebna poistka tam nie je som pozeral uz
IMG_20170207_220411.jpg
1,9 tdi, 85kw, rv 2002, 4 motion

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od michall »

Jehlou to moc nepůjde. Musí to mít stejný průřez v celé délce. Jinak ano, do těch dárek zboku.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

balena.b
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.10.2010 20:34

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od balena.b »

Nazdar všem klidným lidem
což u mě to není tak jednoznačně pravda
začalo mě blbnout v dveřní pruchodce elektrika-samozřejmě polámané dráty takže oprava letování někde pomohla i čokoláda to vše zadní dveře za řidičem práce jakž takž pohoda vše jsem zadělal zpět a ouha nefunguje centrál všude jo ale u řidiče neodemkl takže ručně klíčkem a to mě nebaví takže rozdělat pruchodku u řidiče-o milion procent horší práce se zaděláním zásuvky mezi dveřmi a sloupkem nešlo nastrčit tak jsem musel rozdělat část palubovky abych se dostal k zásuvce která vede ve sloupku protože se musí přidržet zevnitř aby nezalízala ten kroužek co tam je na zajištění tak neudržel no práce na tři hodiny jenom zadělání zásuvky,ještě že bydlím na vesnici a mohl jsem si vztek vybít ruznými nadávkami kolem sebe takže všem sharimákum s polámanýma drátama pevné nervy :yahoo:

Uživatelský avatar
21177
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.10.2008 15:05
Bydliště: SK-040 01 Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od 21177 »

Poprosil by som rad niejakeho dobraka ci by sem hodil schemu alebo obrazok z ETKY komplet kablovacky z napajania baterky cez poistkovu skrinku cez riadiacu jednotku az do Automatickej prevodovky (AG5 Tiptronic Jatco JF506E) a ukostrenie.

Mam vazne podozrenie ze niekde bude niejaky kabel zlomeny, odhnity alebo inak poskodene.
Dakujem.
Martin

Uživatelský avatar
21177
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.10.2008 15:05
Bydliště: SK-040 01 Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od 21177 »

Vag hlasi 2 chyby :
00349 - magneticky ventil 10 (N283)
30 - 10 preruseni nebo skrat na plus - Sporadicka

00349 - magneticky ventil 10 (N283)
29 - 00 Skrat na kostru

Viem ze problem je zo sekcie Poruchy automatickej prevodovky ale riesenie by malo byt v kabeloch a ich oprave alebo vymene. Cela platna zo solenoidami bola vymenena a zavada pretrvava. Tak isto riadiacia jednotka prevodovky vymenena za druhu a problem pretrvava. Tak fakt uz len zaludnost niekde v kabelazi bude.
Martin

Vé-tek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.02.2018 06:30

otevíraní 5 dveří

Příspěvek od Vé-tek »

Ahoj před několikati dny jsem zjistil že když chci otevřít 5 dveře zamek občas otevře občas ne proměřil sem svazek co jde k motorku a jde tam chvili 12V a po 3 zmačknuti mikrospínače jde 5V a snižuje se , měl jsem rozkroucene kabely v ohybu tak jsem vymenil svazek bohužel problém přetrvává všechno sviti jede i sterač ale motorek otevirani je furt stejnej , nesetkal se stím někdo ?

sharan 1.9tdi - 2002


Díky za rady

Uživatelský avatar
lanasxxx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1252
Registrován: 09.10.2011 20:34
Bydliště: Teplice

Re: otevíraní 5 dveří

Příspěvek od lanasxxx »

Hele ja to samy....zamek obcas otevrel a ted jsem ve stadiu kde nefunguje vubec.
Kabely v poradku, i po vymene zamku,ktery byl rozbity je stejny problem. A jeste prestal fungovat sterac.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od michall »

Už jsem to psal několikrát - kabely je potřeba proměřit, kontrola pohledem nestačí. Izolace se může zdát v pořádku, ale vnitřek může být na cucky.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od Munez »

prosim,poradte kde bych mohl najit nekde v motorovem prostoru k-line.v abs by melo byt,ale jestli je i nekde jinde.potom nemate nekdo schema nebo fotku konektoru automaticke nivelace xenonu k tomu levemu svetlu?aspon barvy kablu by se hodilo
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

pee.tr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 31.01.2018 13:30

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od pee.tr »

Ahoj, problém s nedržícími zavřenými pátými dveřmi už řeším asi ve třetím tématu, tak snad tady budu správně. :)
Zámek jsem dnes opět sundal, párkrát jsem opět zahýbal šroubovákem v otvoru s takovým plíškem a po několika ručních zatlačeních západky už začla v zamčené poloze držet (při otevřených dveřích). Zřejmě je tam uvnitř pružina (hádám), jejíž viditelný konec je onen mnou zmíněný plíšek a ta je asi unavená.
Ovšem i když ručně do polohy zamknuto západku na dveřích teď dostanu a ona tak drží, když ji klikou vrátím do odemknuto a zabouchnu dveře, stejně se nechytnou. Je to snad tím, že po zabouchnutí se má západka zachytit jen v první poloze? Mě teď chytá ručně jen v té koncové. Když bylo v neděli teplo dveře držely zavřené.
Ať už teď zkusím zamknout centrálem auto v jakékoliv poloze dveří i západky, žádný zvuk z od zámku se neozývá, bzučí jen když vezmu za kliku. Na druhou stranu jsem nikdy dříve nezkoušel brát za kliku kufru po zamčení a nevím tedy s jistotou, zda auto po koupi vůbec někdy zamykalo kufr. Ale aspoň držely zavřené. Nevím, jaké souvislosti jsou mezi zavřením a zamčením zámku. Fotky, pokud řeknou více, dodám za chvíli. Díky za jakékoliv rady.

EDIT: na druhé fotce je vidět otvor v černém obalu zámku, do něhož se při otočení západky zámku do zamčeného stavu jakoby vyklání plíšek, jehož rozhýbání způsobí, že zámek začne fungovat.
Navíc teď jsem byl v autě (venku mrzne) a najednou se napoprvé dveře zaklaply a v podvečer ani jednou.
Přílohy
20180327_185341.jpg
20180327_185422.jpg
20180327_185431.jpg
20180327_185901.jpg
Seat Alhambra 1,9TDI 85kW 2010

Uživatelský avatar
Kenedi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 12.03.2015 20:32

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od Kenedi »

Ahojte,

mam VW Sharan rv 04 1.9Tdi 96kW ASZ. zacalo sa mi sporadicky to ze mi nechcelo odomykat auto zadne dvere len predne. Nesli mi ani okna tak sa sa na to pozrel a:

1. zadna priechodka dva kable rozpojene: svetielko vo dverach a okno
2. zadna priechodka Lava dva kable: Okno a nejaky tenucky zelenkavy kablik.

to som spravil .. pozeral som kable v predu vsade je to fajn.. pozeral som kufor.. tam sa mi podarilo ulomit ten uchyt co drzi tu husenicu hadicovu na dverach.. takze bude veselo neviem co s tym ale kable boli ok.

Teraz ako som to poletoval tak sa mi zamyka len sofer nadrz a 5te dvere.

Nejake rady?

na diagnostiku som to este nedaval

Vopred dakujem za rady.
VW Sharan rv.'04 1.9TDi 96kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od michall »

Tipuju, že některé další dveře (spolujezdec, oboje zadní) říkají, že nejsou zavřené a tedy se nezamknou (signál je společný, auto v tomto případ neví, které to jsou). Omrkni dveřní spínače, ideálně pokud máš možnost, si půjč jeden 100% funkční a postupně je nahrazuj (nebo použij ten od řidiče).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Kenedi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 12.03.2015 20:32

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od Kenedi »

No ako pozeral som aj to a tam mi normalne hlasi na MAXDOTe ze ktore su otvorene a ktore nie. to som skusal.
VW Sharan rv.'04 1.9TDi 96kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od michall »

Spínače jsou dvojité, jedna půlka je pro budíky (maxidot - tam to hlásí jednotlivé dveře, kufr, kapotu), a druhá půlka je pro vnitřní osvětlení, centrál, ...
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Kenedi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 12.03.2015 20:32

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od Kenedi »

aha to som nevedel pozriem ďakujem
VW Sharan rv.'04 1.9TDi 96kW

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“