Výfuk golf IV 1,6 akl

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Výfuk golf IV 1,6 akl

Příspěvek od varok »

Dobrý den, potřebuji vyměnit výfuk na golfu IV 1,6 74kW. Prý to může mít taky vliv na velkou spotřebu. Středový díl je rezavý i povrchově, tak vnitřek asi už bude po smrti. Zadní díl jsem už vyvařoval, vnitřek je vysypaný. Auto má kvůli tomu hrozně dunivý zvuk, je línější. Jakou značku by jste doporučili? Z dřívějších aut co jsem dával všechnomožné mi vychází nejlépe asi Tyll česká výroba. Poláky nechci. Nevím ale jak u golfa. Co by jste mi prosím doporučili?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Výfuk golf IV 1,6 akl

Příspěvek od M@ty »

Tyll vydržel hodně málo. Už na to ser* a na auta kde se z finančních důvodů nedá nerez tak fláknu nejlevnější polský klump za pár korun. Vydrží to samé hovn* a stojí zlomek. Nic mezi mě o změně názoru nepřesvědčilo. Vepř (ač brikeťák) má stále původní originál (16-ti letý) celosvařený rozdvojený výfuk včetně všech tlumičů a Golf má kat a střed originál, zadek nerez.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Výfuk golf IV 1,6 akl

Příspěvek od varok »

Aha, takže Tyll nebrat? No já mám na golfíku taky ještě originál, střed a zadek v kuse, musel jsem při opravě řezat. Poláky nechci. S výdrží na tom nejsou špatně, ale flákají zpracování. Někdy jsou jejich výfuky jako originál, ale někdy mají špatně ohnuté potrubí a držáky, tím pádem nejdou pořádně napasovat, jsou nakřivo apod.
Tedy záleží jaký polák. Používal jsem ten Polmostrow, pak jsou ještě Izawit, to nevím jak je s kvalitou.
U nás v Kelly mají jen Bosal, to už taky není co bývalo a jsou hrozně drazí.
Ještě jsem viděl někde Walker, ale to neznám.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Výfuk golf IV 1,6 akl

Příspěvek od majrek001 »

to co originál nevydrží už nic většina výfuků za 2 roky vypadá hůře než 15let starý origo výfuk.. sehnal bych spíš nějaký jetý origo.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Výfuk golf IV 1,6 akl

Příspěvek od varok »

Tak origo je origo. Můj Golf je 98 a taky byl ještě origo. Dnes jsem koupil nový střed i zadek. Střed měli jen polské, tak jsem to risknul, byl docela levný, tak úpravám se nebrálním. Zadek je český od Tyll, zkusím a uvidím. Jen jsem nepochopil jak se tam ty zadní díly dávají, když tam nejdou přes zadní nápravu. Půl hodiny jsem to zkoušel různě natáčet apod., ale nic. Tak jsem to musel říznout, dát přes nápravu a znovu zavařit. Největší problém ale co mám je ten, že původní výfuky jsou v kuse střed a zadek. Zadní tlumič jsem už ale opravoval, tak jsem to říznul a dal jsem tam spojku. Takovou tu naříznutou trubku s dvěma objímkami. Ty nové už ale dělají stylem Fávo/Felina, tedy jeden konec trubky normální a druhý rozšířený a dva zářezy. Zasune se do sebe a stáhne sponou. Jenže mi to v těch spojích fučí, i když jsem použil tu pastu a pr...í to tam. Spoj katu a středového tlumiče není tak hrozný, to se dá a nep....í to. Jenže spoj střední díl a zadek je hrozný zvuk.
Nemáte na to nějaký fígl?

Majrek001: Ano, ale jak poznám že je výfuk v pořádku? Na povrchu může vypadat dobře a vnitřek být rozsypaný.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Výfuk golf IV 1,6 akl

Příspěvek od majrek001 »

normálně dáš spojku co má dvě spony a fučet to nesmí - pokud je to kloudná spona a má správný průměr
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Výfuk golf IV 1,6 akl

Příspěvek od Graun »

Já mám na golfu zřejmě taky ještě originál podle stavu -je celý orezlý, ale zatím bez děr.
Co se týče toho Tyllu, tak mám jiné zkušenosti. Na druhém autě mám MTS - co je vlastně Tyll a po 6 letech a 70tis km mi urezla trubka k zadnímu tlumiči (je to jeden 2.4metrů dlouhý výfuk s dvěma tlumiči). Podotýkám, že se jezdí hlavně krátké trasy po městě.
Walker je také dobrý, ten jsem měl také na předchozím autě. Více než 5 let, ale prodal jsem jej dříve, tak nevím kolik ještě dal.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Výfuk golf IV 1,6 akl

Příspěvek od varok »

Majrek001: Ano, ale takhle dělají většinou originály a viděl jsem to tak na fábiích. U těch poláků i Tyll to má tak jak jsem popsal. Prostě třeba vývod z katu má vnější průměr asi 50mm. Začátek středového dílu má konec trubky rozšířený na vnitřní průměr 50mm, aby šli trubky do sebe natěsno zasunout. 2 nebo 3 podélné zářezy, aby to mělo svěrný efekt. To se stáhne jednou sponou. Spoj mezi 2. a 3. dílem je taky tak dělaný. Nakonec jsem včerejší úpravu znovu říznul, stejně jsem měl zadní tlumič trochu zešikma. Znovu jsem si to spasoval, tentokráte už pěkněji, zavařené natřené kvalitní stříbřenkou. Pořád to ale fučelo a pr...o. Tak jsem tam nacpal hodně pasty na výfuky a po přitáhnutí ještě celé zababral. Už je to lepší. Stejně mám urvané dva šrouby na utáhnutí toho plechového krytu nebo jak to nazvat, tak to budu ještě sundávat, tak to potom možná předělám na tu spojku. Chci vyzkoušet středový díl bez tlumiče, jen dynamizér, uvidím co to udělá.

Jenom by mě zajímalo, proč to výrobci tak debilně vyrábějí? Spoj mezi 2. a 3. dílem je moc daleko a 3. díl nejde provléct nad nápravou.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
Tom4s
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 15.03.2014 19:14
Bydliště: Kravaře u Opavy

Re: Výfuk golf IV 1,6 akl

Příspěvek od Tom4s »

Mám stejný problém.. Výfuk nový a ve spoji prdí :/ Je tam taky ta rozšířená, do které se nasune ta s "normálním" průměrem.. Napadlo mě to rozšíření říznout a spojit to tou trubkou s 2 sponama.. Teď tam mám pastu a sponu stáhlou na max a stejně když za to zaberu, tak je od sebe oddělím..
VW Golf mk5 GTI

ex: VW Golf IV 1.6 sr
Seat Alhambra 1.9 TDI 96kW + chip
Škoda Superb 3.6 VR6 191kW DSG 4x4 upraveno na 219 kW

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Výfuk golf IV 1,6 akl

Příspěvek od varok »

No já to zatím dodělal aby to nep...o a drželo. Když mám ale sponu dorvanou, tak to oddělit nejde, ale jemně to podfukuje jakoby těmi podélnými zářezy. Tak to mám celé zapatlané tou pastou, ale aspoň to nefučí a nep..í.
Jestli vám to jde i přes dorvanou sponu oddělit, tak buď je velký rozdíl v průměrech trubek, nebo máte moc velkou sponu. Správně by měly jít díly do sebe zasunout natěsno.

To říznutí zasunutých trubek a použití spojky s dvěma sponami časem taky plánuji.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Výfuk golf IV 1,6 akl

Příspěvek od varok »

U mě si výfuk už trošku sedl, tak se to trošku ztišilo. Oproti původnímu stavu nebe a dudy. I tahem se mi to zdá trošičku lepší, i když ještě pořád to není ono.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Výfuk golf IV 1,6 akl

Příspěvek od varok »

Dobrý večer, vracím se k tématu. Jak jsem kdysy psal, nakonec jsem koupil střed od poláků, značku nevím. Zadní díl Tyll, ale velké zklamání. Jako po mechanické stránce nevypadá špatně, ale co se týká funkčnosti, tak hrůza. Když natočím studený motor a směs je přibohacená a je vyšší volnoběh(asi 1200ot./min.) tak to má zvuk jako díravý výfuk, prostě takový jakoby dunívý až pr---vý zvuk. Takže uvidím kolik vydrží a příště do této značky už nejdu. I kdyby měl slušnou životnost.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“