Golf IV jaký motor ?

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Groovy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 05.09.2018 22:47

Golf IV jaký motor ?

Příspěvek od Groovy »

Zdravím, potřeboval bych poradit s výběrem auta do cca. 50 tisíc.
Motorově absolutně nevím, co vybrat..
Prohledával jsem portály jako bazoš.cz, sbazar.cz, tipcar.cz
Ceny na nich jsou docela rozdílné..
Jsem v celku nenáročný, potřebuji auto na každý den na krátké cesty, ačkoli kdyby se dalo za tu cenu sehnat něco svižného nezlobil bych se. :)

Uvažoval jsem nad 1.8T, ale myslím si, že za tu cenu by to byla spíše pouze pojízdná kasička. Prý je tato motorizace snad nejspolihlivější, ale mám z toho docela strach.
Zbývá tedy 1.4 a 1.6..
Mohli by jste mi poradit za jakou cenu to tak pořídit ? Popř. jakou spotřebu tyto motory mají ?
Nevím jestli tato částka stačí, ale jsou to už docela dost stará auta.. Jsou ještě nějaké alternativy ?

Díky.
Naposledy upravil(a) Groovy dne 06.09.2018 21:11, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Golf IV za 50 tisíc ?

Příspěvek od vtuni »

hele tohle je strašně individuální věc, která se nedá moc paušalizovat, záleží prostě k čemu se namaneš...

můžeš za 50tis koupit auto v plné výbavě v perfektním stavu, kde budeš dalších 100tis km dělat jen běžnou údržbu...a lít benzín

a taky můžeš koupit za 80tis pojízdnou pokladničku, která tě za dva měsíce rozbrečí a zruinuje...


obecně auta typu golf 4 už mají nějaký roky za sebou takže nemůžeš čekat něajkou voňavku... přecejenom průměrný věk těhle aut je 16-19 let... takže nemůžeš čekat zázraky,

v každým případě musíš počítat s dalšíma investicemi...
za mě rada, pokud máš možnost kvalitního servisu, co z tebe neserve kůži... :arrow:
kup levnější na pohled pěkný auto (pěknej ext, pěknej int...) ,v horším technickým stavu( brzdy, tlumiče...výfuk....) , a nechej ho spravit, ....
než si koupit bazarovou voňavku, která se jen tak tváří a stejně do ní pak budeš cpát....

jinak limit 50 tis je za golfa 4 neříkám nereálný, ale hodně nízko, ...auto se za to samozřejmě pořídit dá, ale musíš počítat pak s dalšími penězmi za servis...aby bylo provozuschopný....
pokud chceš auto v nějaké slušné výbavě, (el, okna, climatronic....) tak si myslím že realita je někde okolo 60tis... za slušný auto a dalších cca 25 za postupný servis.....

pokud máš možnost, dko by ti to dovezl, koukal bych třeba i v DE, kde se dá sehnat golf 4 za stejný peníze, ale v lepším stavu a výbavě...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Jehla23
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 15.05.2018 23:08

Re: Golf IV jaký motor ?

Příspěvek od Jehla23 »

vtuni to vystihnul :) ale pokud máš krátké trasy, poohlídnul bych se spíše po benzínu. A ideálně pokud máš někoho kdo auta opravuje, ví co má hledat a na co koukat, vezmi ho sebou. Sice kupuješ starýho Golfa, ale má ti ještě nějákou dobu sloužit. Hlavní je aby šlapal motor, převodovka a nebylo prohnilý, ostatní už se dá v podstatě opravit, vyměnit apod...

A když už jsi psal nějáké alternativy, záleží také co od auta chceš..jaký máš k nim vztah :)
VW Passat B5 Variant 1,9 TDI 81kw 4x4
VW Passat B6 Variant 2.0 TDI 103kw 4x4
VW Tiguan Mk1 FL 2.0 TDI 127kw

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: Golf IV jaký motor ?

Příspěvek od Plague »

vtuni to napsal moc pěkně. Já koupil perfektně za 60tis v super stavu před dvěma lety, 156tis km najeto. Je potřeba samozřejmě udělat rozvody, takže ještě pár tisíc navíc na místě, pak jsem ale za poslední dva roky jen měnil drobnosti za celkem 5000,-, teĎ má 176tis km a jsem strašně spokojen

Ale když si pamatuju ty nabídky tehdy tak tohle byla relativně perla na hromadě hnoje (v dané cenové hladině).

Jo a je to stará 1.6 8V (AKL) protože ty 16V moc nemusím a 1.4 je strašně slabá. Jezdí se krátké trasy, proto jsem diesel odmítl hned.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“