INTERIÉR, VOLANT - Výměna

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Uživatelský avatar
mates-v
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 20.02.2013 08:10
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, VOLANT - Výměna

Příspěvek od mates-v »

to pratonda:

Díky moc za pochvalu :wink: , po delší době jsem zase něco u touránka upravil :lol: .... Původně jsem jenom chtěl vyměnit volant a multifunkci neřešit, ale pak mi to nedalo, a musel jsem to zprovoznit :wink:

to karlospv:

No celé jsem to tady pročetl a prostudoval, nebyl jsem si stoprocentně jistý, co mám přesně shánět a tak jsem vznesl dotaz. Oslovil jsem i zdejší členy, co se tím zabývají, ale bylo mi sděleno, že si díly dodávají sami :( , takže mi v podstatě nikdo neporadil. Nechtěl jsem do toho tolik investovat a proto jsem si chtěl poshánět díly starší po zdejších vrakovištích. Nakonec jsem sehnal kontakt na jednoho šikovného pána, co mi to pak nakonec zprovoznil, ten s tím neměl problém a sdělil mi, jaké díly přesně shánět.... Takže tak.

No volant z G7 vypadá o dost lépe, ale jelikož se mi podařilo sehnat volant z G6 za pěkný peníz, tak jsem dal tento :wink:
VW Touran 2.0 TDI, 100 KW, 2004, Highline, EGR Off / BMW F800 GS

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, VOLANT - Výměna

Příspěvek od karlospv »

Tady to tak chodi, není tu moc lidi co by zdarma poradili. Vetsina ti rekne ze mas prijet a ze není problém delat. Prochazel jsem si tim dřív taky.
Nejlepsi navody mají polaci a ukrajinci na forech. Je tam většinou seznam dilu a postup.

Me na volantu z G6 chybi jen tempomat, ten ma G7. Proto ho tam chci a vim ze to jde ale nenasel co to všechno obnasi.

Uživatelský avatar
nonaim
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 03.03.2014 12:56
Bydliště: Bratislava

Re: INTERIÉR, VOLANT - Výměna

Příspěvek od nonaim »

mates-v: Ten volant je super, taky jsem o něm chvíli uvažoval, ale nakonec jsem zvolil tu starší 8-tlačítkovou multifunkci ;)

karlospv: Je to pravda a je to škoda. Třeba ty návody, co mají na touranklub.pl jsou úplně boží - jenom škoda, že už tam občas chybí obrázky. Ale kdyby se tady taky založila nějaká rubrika s obrázkovými návody, myslím, že by to hodně lidí ocenilo.
Touran Východňár

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, VOLANT - Výměna

Příspěvek od karlospv »

Ocenilo a ti který to zivi by se hodne prskali ale vetsi by to nepřiznala. :-D
Obrazky az tolik nevadi, Touran toho ma hodne spolecny s O2 a dalsima takze se to lisi jen minimalne.

Jinak ja mam 12ti tlacitko, mam to i ve vlakne aji s dalsima vecma stejna jako ostatní.

Ještě byla dobra stranka s nemeckym forem kde bylo plno navodu i s obrazkama ale tu zrusili, někdo mam mozna zalohu. Ta polska verze bohate staci, když se naucis cist schémata tak to ani nepotrebujes.

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2876
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, VOLANT - Výměna

Příspěvek od kubisz »

mytouran de obcas vytahnout z archivu

tptlk
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
nonaim
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 03.03.2014 12:56
Bydliště: Bratislava

Re: INTERIÉR, VOLANT - Výměna

Příspěvek od nonaim »

Ahojte ve spolek, měl bych otázku - lze přes šipky na MF volantu měnit rádiové stanice, pokud mám v autě polodot? Nebo k tomu musím mít maxidot - v současném stavě šipky fungují jako přehazování hodnot na polodotu, rádio stanice musím stále měnit rukou na rádiu. Díky!
Touran Východňár

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2876
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, VOLANT - Výměna

Příspěvek od kubisz »

ahoj, sim o radu, jak je to s vymenou volantu u 1T3 (2015, uz s tempomatem na samostatne pacce) a DSG:

1. pokud je zajem o padla, je nutny menit podvolantovku? je nutny menit airbag? nejdou padla dodelat na stavajici volant?
2. pokud je zajem o novejsi volant (z 5T1), kde je i tempomat na volantu, tak je nutna jen podvolantovka, nebo i krouzek, jiny packy apod.?
2,5. :-) de dodelat i adaptivni tempomat?

diiiky moc
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2876
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, VOLANT - Výměna

Příspěvek od kubisz »

1. neni nutne menit podvolantovku; jen dokodovat u volantu; padla asi dodelat nejdou, bude jina jednotka MF ve volantu a bylo by nutne fyzicky upravit volant; existuji minimalne dve verze BAGu (podle typu uchyceni (drat, pruzina)
2. jde dat volant typu 5T1, ale jsou nutna jina tlacitka pro PQ35; melo by jit ale i dodelat volant z MQB a dokonce i ACC ;-)
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Odpovědět

Zpět na „Interier“