Opravit,nebo vyměnit ? Kufr

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Opravit,nebo vyměnit ? Kufr

Příspěvek od sedli01 »

Zdarec, měl jsem rande se stromem při parkování, neviděl jsem skoro vodorovnou větev, viděljsem jen kmen stromu.

Je promáčklý kufr, ale tak špatně, že je to na hraně a v místě, kde je usazeno sklo, to je vysypaný.

Kdyby to bylo jen sklo, seženu nové. Ale i ten kufr. Kdyby to bylopromáčklý jinde, ani to snad neřeším. Ale půjde to vyklepat u skla, kde se usazuje ?

Popř. pokud by někdo měl, tak celej kufr na G IV, je to kombík a barva modrá. Asi by bylo nejlepší, pokud je oprava nanic, vyměnit celý, tak sháním.

Dík za jakýkoliv rady, připomínky, nabídku kufru, rady co ohlídat při obhlídce dílu na vrakáči atd.
Přílohy
44959230_345741096197965_7891477007345647616_n.jpg
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1546
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Opravit,nebo vyměnit ? Kufr

Příspěvek od varok »

Já bych to už neopravoval, je to pomuchlané už docela dost. Nevím v jakém stavu jsou vrata celkově, ale zrovna tohle je místo na ......
Raději bych vyměnil za jiné, i za cenu lakování. Tím myslím sehnat klidně i jinou barvu vrat a nechat nastříkat na požadovaný odstín. Za opravu by jste podle mě dal minimálně stejně a to ještě u nějakého garážníka jako jsem já a s nejistým výsledkem. Stejně by se ty 5. dveře musely tak i tak lakovat, alespoň ten spodní díl.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
TOMSA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4296
Registrován: 30.07.2009 18:23
Bydliště: Milovice(Kromeriz)

Re: Opravit,nebo vyměnit ? Kufr

Příspěvek od TOMSA »

vyměnit :-)
22.-25.8.2018 -14.VW Golf meeting Podroužek 2019
S MK3,to je jak s ženskou,"Když ji miluješ,není co řešit"
FUCK NEW CARS,I AM RIDING OLD SCHOOL !!!

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Opravit,nebo vyměnit ? Kufr

Příspěvek od sedli01 »

Tak jsem objel 4 vrakoviste a na kombika dvere nemaji. Vubec nejsou, nedostatkove zbozi. Plus dalsich 9 vrakovist po telefonu, nula nula nic.
Nasel jsem jedny v Praze, za silenych 8500 kc a v jine barve. Jinak inzeraty na ND, vsude napsano, 5. dvere nemam !
Takze jsem v koncich.
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1546
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Opravit,nebo vyměnit ? Kufr

Příspěvek od varok »

Co zkusit třeba avizo, sbazar nebo bazoš? Popř. aukro, ale tam s tak velkými díly bych volil pouze osobní převzetí. Někde jsem nedávno viděl vrata na Variant, ale myslím stříbrnou barvu, to si už nejsem jistý. Cena 8500,- je výsměch. To je cena za nové vrata, za starší i v pěkném stavu bych nedal více než 3500,- kč. Jestli to budete dávat lakovat do lakovny, počítejte minimálně ještě 2000,- kč.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Opravit,nebo vyměnit ? Kufr

Příspěvek od sedli01 »

Jo, tak ty stribrny za 8500 jsem mel na mysli.
Prochazel jsem vsechny bazary co znam. Vsude v popisu informace, 5.dvere nemam ! :(
V pulce tydne vezu na klempirskou, pokusi se s tim neco udelat.
Lakovat dvere potom v miste opravy nebudu, necham si namichat barvu a jen to prestrikam, zase je to 18 let stary auto, nechci vypadat jako kolotocar s jinou bsrbiu dveri, ale abych to nechaval lakovat je zase podle me zbytecnost, vezmu to bsrvou ve spreji a lakem.
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1546
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Opravit,nebo vyměnit ? Kufr

Příspěvek od varok »

Když myslíte. :) Já auta taky opravuji, sice jen tak v garáži, ale už jsem se naopravoval aut myslím dost. Klempíř vám stejně ty dveře buď vyklepe, bude poškozen lak v místě poškození plus něco navíc, nebo to možná vyřeže a navaří jiný rovný kus. Tak bych to asi dělal já, jelikož nemám reverzní kladivo a nemám to moc rád. Když nechcete jezdit jako kolotočář a stříknete to sprejem, tak nevím. Za pár měsíců to popraská. Ale třeba jste šikovnější a umíte sprejem lépe než já. Přiznám se, spreji neumím, jen drobnosti. A ty vrata za 8500,- kč jsem nemyslel.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Opravit,nebo vyměnit ? Kufr

Příspěvek od sedli01 »

Myslím to, že je rozdíl, vidět auto na dvě stě metrů s tím, že má jiný dveře kufru, to vypadá příšerně i když je na autě jeden blatník v jiné barvě. To, že z metru půjde poznat, že je nějaký místo přestříkaný barvou s jiným odstínem, to vůbec neřeším. Auto má 18 let a je to stará vrána na dojíždění do práce. Auto má škrábanců dost, není to leštěnka. Je to přibližovadlo mezi bodem A a B. Jen je podle mě něco jinýho nějak to zapatlat po opravě, než mít jiný dveře kufru - byl bych snad jediný ve městě a všude profláknutý. A to asi neche nikdo.

Na pravém blatníku mám po nepovedeném předjíždění bmw taky ránu, to jsem jen vyklepal a zůstala mi tam plocha 2X1 cm bez barvy, úplně na pozinkovaný plech. A nějak jsem na to zapomněl. Je to dva roky a nic nezrezlo, lak kolem se neloupe.

Tak to bylo myšleno.
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1546
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Opravit,nebo vyměnit ? Kufr

Příspěvek od varok »

No ale já jsem už dávno psal, že kdyby jste koupil vrata v jiné barvě, tak by jste je nechal nalakovat. Samozřejmě je lepší mít dveře ve stejné barvě jako auto.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“