RNS 510 jaký bluetooth modul?

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

TiVa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 17.11.2018 09:40
Bydliště: Zlínský kraj

RNS 510 jaký bluetooth modul?

Příspěvek od TiVa »

Dobrý den,

mám Passata B6 02/2010. Je v něm autorádio RNS "510 1T0 035 680 C", MAXI-DOT mám bílý. K rádiu je připojena "přírava pro mobilní telefon" + "držák pro prastarou nokii" viz. foto - nějakým zázrakem se mi podařila ta příprava spárovat s bluetooth androidího mobilu, dá se přes to přijímat hovor nebo volat pokud vytočím přes mobil, tlačítko PHONE na rádiu akorát ztlumí rádio.

Chtěl bych tuto přípravu nahradit modulem bluetooth tak, abych jednak mohl vytáčet čísla přímo z rádia (tlačítko phone) a taky bych chtěl přehrávat z mobilu hudbu. Co konkrétně k tomu potřebuju?

požadavky na bluetooth
- mikrofon v současné přípravě je velmi dobrý - sice nevím kde je, ale je to zatím kvalitativně nejlepší HF co jsem měl - může být zachován?
- přehrávání hudby z telefonu
- našel jsem si, že by tohle měli splňovat moduly 3C8 035 730 A (B,C,D,E) přičemž D a E umí wifi (k čemu je tam wifi? - to jen vezme data z mého telefonu a vytvoří v autě přístupový bod?)
- instalaci bych si chtěl udělat sám, kódování bych nejspíš zvládl - četl jsem, že ale kabeláž by měla vést pod sedadlo spolujezdce? - proč zrovna tam a kudy se vedou kabely?


MAXI-DOT mi neukazuje rádio vůbec - ale to myslím bude jen problém kódování (zřejmě po povýšení FW rádia)?
rns510drzak.png

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: RNS 510 jaký bluetooth modul?

Příspěvek od Jirka. »

Je potřeba jednotky co si vypsal. Přístupový bod přesně jak píšeš. Jednotku E mám skladem.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

TiVa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 17.11.2018 09:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: RNS 510 jaký bluetooth modul?

Příspěvek od TiVa »

vzhledem k tomu, že takováhle wifi je mi prakticky k ničemu, dal bych přednost jiným jednotkám, nicméně, jak je to s kabeláží? a co mikrofon - půjde použít ten co v autě nebo jsou konektory jiné?

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: RNS 510 jaký bluetooth modul?

Příspěvek od Jirka. »

Je to stejné.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

TiVa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 17.11.2018 09:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: RNS 510 jaký bluetooth modul?

Příspěvek od TiVa »

pokusil jsem se sehnat bluetooth modul k RNS 510 (bílý maxidot), tak aby mě šel seznam + volání přes autorádio (SMS netřeba) + hudba z telefonu.
Vím určitě že dle linku níže mi budou fungovat tyhle moduly 3C8-035-730-A (B, C) (D - a další s WIFI) a 5N0-035-730-D. Nicméně ten druhý jsem neviděl nikoho prodávat a ten první má většinou poněkud vyšší cenu než je má představa. Má otázka tedy zní - lze připojit nějaký jiný modul, tak aby mi bluetooth fungoval dle mých požadavků (volání a seznam + hudba z telefonu na RNS510)? a pokud ano tak jak poznám který jiný, protože dle seznamu na linku níže mi ty otázníky moc nepomohou?

díky za rady ;)

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... trofitting" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: RNS 510 jaký bluetooth modul?

Příspěvek od Jirka. »

jaký telefon? Pokud umí rSap tak stačí levnější jednotka
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

TiVa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 17.11.2018 09:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: RNS 510 jaký bluetooth modul?

Příspěvek od TiVa »

Mám Samsung Galaxy S9 - jednosimkový, rSap by měl podporovat. S bluetooth jednotkou co tam mám nyní komunikuje (mám tam nyní 1K8 035 730D s držákem viz. foto v prvním příspěvku), volá, hudbu přehrává, ale nemám seznam a volání(číslo/jméno volajícího) přes RNS510 a to mi docela chybí.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: RNS 510 jaký bluetooth modul?

Příspěvek od Jirka. »

1K8 jednotka neumí maxidot ani rádio. Pokud chceš, tak premium jednotku tu mám 1000 Kč, ale lepší by bylo to vyzkoušet na místě přímo s tvým telefonem. Musí umět rSap.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

TiVa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 17.11.2018 09:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: RNS 510 jaký bluetooth modul?

Příspěvek od TiVa »

no to jsem si všiml, že neumí, proto píšu ;) Jsem od Uh. Hradiště, takže pokud je ta Praha u tebe v profilu reálná, tak to zkoušení asi neklapne, nicméně tedy, pokud tomu dobře rozumím, tak teoreticky to co chci by přes rsap měla umět jakákoli jednotka, která umí BAP a rSap? - Tedy 5N0-035-730 bez písmena nebo s písmenem (A-C) (Dčko vím určitě, že jde i bez rsap)

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: RNS 510 jaký bluetooth modul?

Příspěvek od Jirka. »

Ano je to jak píšeš. Akorát nevím s tím přehráváním hudby, to tyhle jednotky moc nevedou.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

TiVa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 17.11.2018 09:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: RNS 510 jaký bluetooth modul?

Příspěvek od TiVa »

ok zatím dík, zkusím si nějakou sehnat na vyzkoušení ;)

TiVa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 17.11.2018 09:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: RNS 510 jaký bluetooth modul?

Příspěvek od TiVa »

jednotka 5N0 035 730 nainstalována a dle diagnostiky funkční ) kódování 0070048

jenomže nemůžu jednotku nijak donutit zviditelnit bluetooth pro párování (nezviditelní se nikdy, ani na těch pár minut po zastrčení klíčku, ani v diagnostice jsem nenašel funkci na zviditelnění)

v menu rádia už se po stisknutí "phone" zobrazí "zašedlé" menu telefonu korektně ovšem bez spárovaného tel. je mi to k ničemu

po dlouhém hledání jsem se dočetl, že jednotky 5N0 podporují sice RNS510, ale nejdou použít bez MFA bílého displeje a bez MULTIFUNKČNÍHO volantu. Bílý MFA mám, ale Multifunkční volant nemám, předpokládám tedy, že se u této BT jednotky spouští párování přes MFA, takže jsem bez multifunkce ztracený? ... nedá se to nějak obejít? - v diagnostice jsem nikde u jednotky možnost spuštění párování nenašel :-/


pokud to skutečně bez mult. volantu nepůjde tak by údajně měla pomoct jednotka 7P6 nebo 5K0(která nahrazuje 7P6), máte s tím někdo zkušenost?

TiVa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 17.11.2018 09:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: RNS 510 jaký bluetooth modul?

Příspěvek od TiVa »

dneska jsem zkusil připojit 5N0035730D, kódování jsem si našel tady, tvářilo se to ok, na MFD se objevila položka telefon, ovšem, když se pokusím vjet do menu "telefon" na MFD, začne se celé menu (MFD) sekat občas mrzne a občas přeskočí na základní obrazovku, vyhledat telefony v dosahu se podaří jen občas (většinou to spadne na tu základní obrazovku) už se mi podařilo i párovat, ale vždy tak na půl - synchronizace pro hovor (tel seznam, apod) neproběhne, ale RNS510 hudbu začne přehrávat, jednotka hlásí akorát chybu antény (protože není připojená), může být problém v kabeláži nebo je vadná jednotka?

Čípek3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 20.09.2021 14:08

Re: RNS 510 jaký bluetooth modul?

Příspěvek od Čípek3 »

Dobrý den,
Řeším problém s těmito bluetooth jednotkami.
Ve vozidle VW Tiguan 2009, mám RNS 510 a jednotku 5N0 035 730 B. Ta dělá to, že telefon Samsung Galaxy A51 sice najde , vyzve k párování, ale to bohužel vždy selže..
Někde jsem se dočetl, že když vyměním jednotku např. za číslo 5N0 035 730 D, tak by to mělo fungovat.
Chci se tu zeptat odborníků, zda to takhle opravdu funguje, že prostě jednu vyndám a dám jinou?
Popřípadě zda je potřeba ještě něco jiného?.


Moc díky..

PS. Kdyby někdo měl k nabídnuti, rád koupím..

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: RNS 510 jaký bluetooth modul?

Příspěvek od teekey »

Jednotka 5N0 035 730 B podporuje pouze rSAP rezim, coz vetsina Android telefonu a iPhony neumi, potrebujes novejsi jednotku napr. s indexem D: 5N0 035 730 D popripade dalsi ze seznamu. Vetsinou to funguje tak, ze se jednotka vymeni, musi se prenastavit kodovani pres diagnostiku (VCDS) a nekdy je treba i prepinovat nejaky kablik v konektoru - zalezi jaka je nova jednotka.
Velký přehled VW/Škoda Bluetooth jednotek podporující iPhone
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Odpovědět

Zpět na „BlueTooth“