Jaké pneu

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...
Odpovědět
hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Jaké pneu

Příspěvek od hampejz »

Ty gumy jsou mazec. Na to mrknu. Teď mám vzorku dost a pak mám z eReSa super zkušenost s novými Pilot Sport od tlustého panacka :))

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pneu

Příspěvek od patrikrs »

hampejz píše:Tak na modelu 2016 mi to jen dle abs přímo kolo neukázalo - bohužel :(

Ty Cinturata - jsem překvapenej, že jsi nadšenej. měl jsem je a už bych nechtěl. Klouzali a brzy udělali pilku (na superbu 1, ale jezdím rychle v zatáčkách). Ta ECO musí klouzat ještě o to víc, se bojím :) Ten nájezd je ale peklo :) Mě guma vydrží většinou tak 30-50tis - na passatu nevím. Teď tam mám na zimu nějaké děsné Kumho (dostal jsem k auto) a už je chci sjet, protože nic hlučnějšího jsem nezažil :) Příští týden to půjde na sportcontact 5 letní, tak se těším
2015/ měření přes ABS
Přílohy
013865E7-760A-42A5-A48A-408E270FFEA1.jpeg
A5F98A51-CEB4-48C6-BFC4-1CF35547D179.jpeg

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pneu

Příspěvek od eauto1.cz »

Asi se shodneme, že B8 sice slušně odhlučněné auto, ale přesto zrovna motor a pneu slyšíš nejvíce.
Příští pneu budu vybírat nějaké hooodně tiché.
Existuje nějaký vyhledávací/ srovnávací vyhledávač, kde vyfiltruji a seřadím dle hluku???
Dejte link... :good:

Origi Pirelli mají 72DB a chtělo by to tišší :!:

Mimochodem jsem se vrátil z delší cesty a pneu nechutně horké a to skoro nebrzdím, do zatáček nepřidávám a mám XDS na minimum i vysoušení brzd na minimum :idea:
Holt je ale léto, vyloženě hic a asfalt rozpálený...

Ty pneu byly žhavé jako kdyby snad byla zaseklá brzda až mě to polekalo, a tlaky přitom jsou v normě...
Normálně mě napadlo, že asi pojedu vypustit gumy a nafoukat dusíkem jako zamlada, nerad bych aby mi guma střelila v zatáčce nebo na dálnici....

PS, ještě mě napadlo, kdo máte předky osekané zevnitř, možná máte XDS na max, a to pak vektoruje agresivně, stačí jezdit zatáčky pod plynem a vnitřní brzdí nejvíc a venkovní tahá nejvíc a gumy i brzdy to rasuje jedna báseň :pleasantry:
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Jaké pneu

Příspěvek od hampejz »

Já rasuju jedna báseň :)

Jinak to počítám, že znáš, ale já naopak ecotichou gumu nechci. Měl jsem Cinturato. Oskákané na krajích během chvíle a byť dle testu jako nová super tichá, tak pak to hlučelo jak traktor. Mno ale už je to asi 7 let, tak to bude jiné. (jo a eco guma klouzala v zatáčkách). Já jak sjedu, tak jdu do tlustýho panáčka pro pilot sport

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pneu

Příspěvek od eauto1.cz »

Zrovna na Pilot jsem se dnes díval, všechno super a dokonce 71db
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
b8rline
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 18.03.2018 19:48

Re: Jaké pneu

Příspěvek od b8rline »

Pilot Sport 4 jdou pouze do 18" od 19" a výše je to Pilot Sport 4S a musím říct, že opravdu super bomba :) Kdyby někdo sháněl pneumatiky prodávám tak klidně pište...
Přílohy
IMG_4260.JPG

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Jaké pneu

Příspěvek od hampejz »

Přátelé, tak to vidím, že hodím nové zimáky 235/45/18

a tedy v testech špička stále
Conti winter.... (ale které, 2-3 modely v nabídce)
Mišelíni alpine 4 nebo 5
Goodyear Ultra Grip Performance G1
Dunlop SP WinterSport 5

Má někdo srovnání se všemi? Zajímá mě:
- Jízda na suchu a mokru - jízda na hraně v zatáčkách (jo, řežu zatáčky a některé gumy nemám problém mít brzy pilku)
- brzdná dráha
- HLUČNOST
- je mi jedno ekologie, záběr na sněhu, výdrž

Pokud někdo umí i hezké ceny, klidně nabídněte (pokud máte pod rukou, nebo jste fabriky a zam sleva, tak buďte agresivní, jsem plátce DPH a tedy 20% není sleva)

A poslední dotaz. Jsou na BiTDI i keramické destičky originál? Jde mi o to změnit černý vybržděný prach na bílý vybržděný prach :)
Díky

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pneu

Příspěvek od eauto1.cz »

Ohledně desek běž do sekce brzdy, už se to tam řešilo a dej vědět, cos vymyslel, protože mě už taky nebaví pořád jezdit s Veronama na Wapku
Co se týká zimáků, tak B8 má tak pitomý rozměr, že toho zrovna plné sklady nejsou, a prodejci nemají co slevovat. Spíš to často nemají vůbec a objednávají až na poptávku...
Možná by stálo za to se mrknout, jaké zimáky se aktuálně dávají na Lambo nebo Bentley případně nejdražší Audi, oni už testováním prošli a ví co funguje za dobrý peníz a neudělá ostudu.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Jaké pneu

Příspěvek od hampejz »

Chlape, proč mi přijde, že si tu píšeme hlavně my :D

Jojo, koukal jsem, že ceny jsou rovny skladu, ale tak koupit se dá. Jen nevím co. Alpin 5 nebo TS860 - teď jsem koukal, že to je 69 pro 72 db ve prospěch tlouštíka :)

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pneu

Příspěvek od eauto1.cz »

Protože to tak je.
Ale 72 je rachot, ve Fabii asi ok, ale v Pašíku to je děs a 69 v zimákách, to jsou u mě frajeři :good:
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Tattoomaen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 25.01.2012 18:26
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu

Příspěvek od Tattoomaen »

Nekoupili jste někdo letos na zimu ty nový Micheliny?
Musím koupit nový zimáky a přemýšlím, jestli zůstanu u ověřené klasiky Dunlop, nebo vyzkouším Michelin. Žena měla Micheliny na X3 a byla spokojená, životnost byla dlouhá a jízdní vlastnosti parádní. Ale je to jiný auto, jinej rozměr pneu, tak by mě zajímala spíš nějaká první zkušenost, pokud už je někdo letos koupil a stihl i obout a projet.

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Jaké pneu

Příspěvek od hampejz »

Ahoj. Mam je na aute od stredy. Je to uchylny, ale ta guma tichoucka a tizsi nez letnaky :)
V tomhle pocasi drzi vyborne. Co to udela az bude voda, zima, snih nevim

Uživatelský avatar
Drinker
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 29.01.2012 19:02
Bydliště: Ostrava

Re: Jaké pneu

Příspěvek od Drinker »

Já letos šel opačnou cestou a pořídil BFGoodrich G-FORCE WINTER 2 - 225/55 17 (2350,-)

Dle ADAC králové zimy, tak uvidíme. 69dB fakt tiché, nemůžu si stěžovat. Odvod vody excelentní, užívám si. Na suchu v těch prozatimních teplotách +-20°C mám v zatáčkách pocit, že jedu na žvýkáčkách :-) Ať už je sníh :|
Přílohy
bfgoodrich-g-force-winter-2-suv-1.jpg
VW Passat Alltrack 140KW 4MOTION, VW Tiguan 2.0TDi 103KW 4MOTION Track & Style 2013, Renault Kangoo II express 1.5 dci 63KW, Bejvávalo = VW Passat 2.0 TDi 125KW Highline 2007

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pneu

Příspěvek od CentriFUGA »

Zkusím se zeptat tady- koupil jsem si na B8 originál Verony s pneu 225/35 R19 - neřeším zapsání ale to, že když ta kola postavím vedle stávajících 17" 215/55 tak jsou o 2,4 cm menší - bude to dělat nějaký problém ?
Protože když porovná člověk všechny disky a rozměry pneu, které jsou na passata je mezi nimi rozdíl až 1cm, ale toto je 2,4 - bude to mít vliv na ukazování rychlosti ?
Díky

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pneu

Příspěvek od patrikrs »

Rychlost je to poslední. Rozměr má bý 235/40/19 což když postavíš vedle toho co máš je dost rozdíl. Já když jsem passata koupil na 16” tak jsem na dobu než jsem sehnal verony dal 235/35/19 když pominu komfot, který byl horší, tak vzhled byl teda nic moc, vypado to fakt divně. Ty chceš dát ještě uzší a tím padem nižší profil. Za mě blbost.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“