Vnější zrcátka - jak sklopit?

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Eva_M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.12.2018 16:55

Vnější zrcátka - jak sklopit?

Příspěvek od Eva_M »

Prosím zdejší zkušené o radu:
Mám nový VW Touran a nevím, jak sklopit venkovní zpětná zrcátka. V nastavení CAR v infotainment jsem nenašla, že by bylo možno sklápět zrcátka automaticky - nejspíš to moje auto ani neumí, nevadí. Klidně je budu sklápět ručně, ale netuším JAK. Když je zkusím lehce přitlačit, nejde to. Zabrat se bojím. Můžete mi prosím někdo poradit, jak na to? Uvítám i obrázek, odkaz, cokoliv. Děkuji předem.
VW Touran automat od 12/2018 (moje první VW, předtím 21 let fordy či škodovky s manuálem)

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Vnější zrcátka - jak sklopit?

Příspěvek od laco laslo »

Pokud jsou elektricky sklopné bude na ovladači zrcátek poloha s ikonou pro jejich sklopení.
U manuálně sklápěných je potřeba pro jejich sklopení vynaložit trochu síly. Takže se nebojte trochu zabrat...
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Eva_M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.12.2018 16:55

Re: Vnější zrcátka - jak sklopit?

Příspěvek od Eva_M »

Elektricky sklopná ASI nejsou - nenašla jsem nikde nic, co by tomu nasvědčovalo. Na ovladači zrcátek mám L, O, R a pak symbol pro vyhřívání, jinak nic.
Pokud tedy mám zatlačit manuálně, tak prosím poraďte JAK. U fordů stačilo mírně zatlačit směrem k autu. Na webu zase někdo píše, že u VW se při sklápění zrcátka jakoby natáčí špíglem nahoru? Nerada bych u nového auta něco ulomila...
VW Touran automat od 12/2018 (moje první VW, předtím 21 let fordy či škodovky s manuálem)

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Vnější zrcátka - jak sklopit?

Příspěvek od laco laslo »

Mám golfa, ale je pravda že se sklápí jakoby šikmo nahoru. Stoupnu k zrcátku, jednou rukou přidržuju vnitřní stranu a druhou rukou tlačím na vnější stranu zrcátka. Spíš než to sklápět na páku se snažím s tím točit. Chce to jenom zabrat. Manžel nebo jiná polovička si s tím neporadí?
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnější zrcátka - jak sklopit?

Příspěvek od kubisz »

pokud je to novy auto, tak se nebat a trosku zabrat... pokud ne primo od vnejsiho kraje, tak si druhou rukou prichytit zrcatko v miste jeho uchyceni k jeho ose a zabrat ;-) sklopene zrcatko na 5T1 by melo byt videt napriklad tu: https://img.pistonheads.com/LargeSize/v ... 8021-1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; a zadne extra natoceni nahoru / dolu tam neni... osa otaceni ale teda svisle urcite neni
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Eva_M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.12.2018 16:55

Re: Vnější zrcátka - jak sklopit?

Příspěvek od Eva_M »

Moc děkujeme za odpovědi, zkusíme tedy zabrat, jak píšete. Manžel to předtím taky (zlehka) zkoušel stejně jako já, ale asi jsme byli příliš opatrní...
VW Touran automat od 12/2018 (moje první VW, předtím 21 let fordy či škodovky s manuálem)

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Vnější zrcátka - jak sklopit?

Příspěvek od laco laslo »

Nehledejte v tom žádnou vědu. Chce to opravdu jenom o trochu víc zabrat.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Eva_M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.12.2018 16:55

Re: Vnější zrcátka - jak sklopit?

Příspěvek od Eva_M »

Díky všem, tak už nám to jde. Měli jste tu pravdu, stačilo trochu víc zabrat ;-)
A ano, zrcátko se zaklápí MÍRNĚ nahoru a je lepší zabrat OBĚMA rukama, trochu síly, ale s CITEM ;-)
Díky za toto forum a za všechny ochotné odpovídající! ;-)
VW Touran automat od 12/2018 (moje první VW, předtím 21 let fordy či škodovky s manuálem)

Odpovědět

Zpět na „Exterier“