Tekuté stěrače

Karoserie, lak, spoilery, nárazníky...

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Gašpo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 27.07.2017 14:41

Tekuté stěrače

Příspěvek od Gašpo »

Nenašiel som na toto téma už rozbehnutú diskusiu, pokiaľ existuje tak to kľudne presuňte. :wink:
Ale chcem sa podeliť o skromné skúsenosti a samozrejme uvítam skúsenosti vaše.
Tekuté stierače považujem za dobrú vec. Okrem ich hlavnej funkcie ľahšie sklo očistíte od múch i od námrazy. Sú ale medzi nimi obrovské kvalitatívne rozdiely, síce v propagačných videách, kde lejú na sklo kýbel vody, alebo sa auto pohybuje v daždi diaľničnou rýchlosťou fungujú dobre asi všetky. Lenže sú tu dva ďaľšie faktory, kde sú enormné rozdiely:
1. Ako ľahko sa aplikujú a hlavne rozleštia.
2. Ako spolupracujú s fyzickými stieračmi.
Ten druhý faktor považujem za hodne doležitý, pretože ak idete po meste pomalšou rýchlosťou, musíte pustiť aj normálne stierače. Aj tie najlepšie tekuté fungujú až od 50 km/h.
Ako prvé som vyskúšal nejaké polské, čo som dostal ako bonus k nejakému nákupu. Tuším značka Autoland, alebo tak nejak. Dávam to do kategórie "low-end" a doporučujem sa podobným hitlermarketovým šmejdom oblúkom vyhnúť. Bola neuveriteľná pakáreň to vobec rozleštiť ( áno, robil som to na chladnom skle v tieni ) a keď som zapol fyzické stierače, poskakovali po skle ako koza a robili strašné šmuhy ( rada že je treba nimi potrieť aj gumičky nefunguje ). Nočná jazda po meste sa stala utrpením a hneď som to doma pracne odstránil. Katastrofa.
Ako druhé som skúsil nižšiu strednú triedu Rain-X Rain Repellent. Rozleštiť sa dali pomerne dobre, stierače po nich neskákali, ale nechávali šmuhy. Tie síce asi po pol sekunde mizli, ale pri jazde v noci to stačilo aby boli nepríjemné. Po umytí auta moc dlho nevydržali a tak som vyskúšal Rain-X 2-in-1. To je kombinácia čističa s tekutým stieračom. Rozlešťujú sa ešte lepšie a používam ich po umytí auta dodnes pre bočné a zadné sklá, až vyčerpám náplň. Ďaľšiu už kupovať nebudem, pretože na čelné sklo fakt nič moc.
Ako tretie som kúpil vyššiu strednú triedu Angelwax H2GO. Fakt kvalita, skvelo sa rozlešťujú, celkom vydržia, lenže nejaké šmuhy v kombinácii s normálnymi stieračmi sú tam tiež. Síce fakt nakrátko, ale prudia. Dá sa to vydržať, ale dokonalé to nie je. Tak som vyskúšal kúpiť aj koncentrovanú vodu do ostrekovačov Angelwax Clarity, ktorá má vrstvu posilovať. Pokiaľ bola nariedená pre leto, bolo to relatívne OK. Teraz som ale vyskúšal "hustejšiu" verziu pre zimu a bohužiaľ sa efekt šmúh zosilnil. Podotýkam že gumičky na stieračoch mám v poriadku, na neošetrenom skle nenechávajú žiadne šmuhy.
Najvyššiu kategóriu "high-end", kde maličká flaštička stojí 500 Kč, skúšať ani nebudem, pretože na zázraky neverím. Moj záver je, že Angelwax H2GO je akceptovateľný, ale rozmyslite si investíciu do Angelwax Clarity. Vyhodené peniaze.

Ešte pridám svoje miniskúsenosti o čistení skla zvnútra. Spočiatku som používal Dodo Juice Glass cleaner. Nebol zlý, ale čelné sklo sa v sedmičkovom Golfe zvnútra čistí fakt nepohodlne a bola pakáreň to urobiť úplne bez šmúh. Teraz používam Meguiars Perfect Clarity Glass Cleaner a som spokojný. Nastriekam si ho poriadne na malú špongiu ( houbičku ) a triem po skle. Potom zoberiem utierku na sklo ( vrúbkovanú ) a poriadne to ešte za vlhka vydrhnem a nechám uschnúť. Nakoniec zoberiem suchú utierku robenú priamo pre autá s vafle vzorkom ( štvorcový ) a vyleštím.

milan000
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 05.06.2012 12:50

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od milan000 »

Nespletl sis fórum?

Odesláno z mého BKL-L09 pomocí Tapatalk

Gašpo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 27.07.2017 14:41

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od Gašpo »

No, pokiaľ je tu toto:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=382&t=293164" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak myslím že nie je nič proti ak napíšem aj o tekutých stieračoch.
Nemyslím že každého zaujímajú špecializované vlákna o detailingu, tiež nie som žiadny leštič, ale je mi to fuk, kľudne to vymažte, nešlo mi o nič iné, než sa podeliť o praktické skúsenosti s "normálnymi" užívateľmi. :?

milan000
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 05.06.2012 12:50

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od milan000 »

Ale právě o takových věcech se dozvíš nejvíce třeba na detailingforum.cz
Tady si myslím jde hlavně o technické věci. Jinak ale tekuté stěrače jsem já třeba spokojenej od SoftFusso99 - krásně se nanáší, stěrače neskáčou a nejsou šmouhy, odvod vody krásnej. Mám už 3měsíce a lehce oslabené ale pořád fungují dobře. Stojí ale kolem 400.-

Odesláno z mého BKL-L09 pomocí Tapatalk

maticb
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 23.02.2016 17:10
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od maticb »

Taky používán tekuté stěrače Rain X... když jsem je aplikoval na nové auto, samozřejmě sklo bylo odmaštěno naředěnou IPA, tak jsem problémy s rozleštěním neměl, šmouhy to nedělalo.
Když to udělám teď, mám úplně stejné problémy jako ty - blbě se to rozlešťuje (pomůže to přejet vlhkým mikrovláknem), dělá to šmouhy a v noci tedy nic moc.
Až tvůj příspěvěk mě přivedl na myšlenku, že to odmaštění skla nebude asi ideální - budu muset použít silnější roztok IPA než 1:5, kterým to dělám teď.
G7 Variant ME, 1,4 TSI, 92kW

milan000
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 05.06.2012 12:50

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od milan000 »

Já ipu ředím 1 : 2, ipa : destilka a takhle mi to vyhovuje

Odesláno z mého BKL-L09 pomocí Tapatalk

Pavel77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 26.04.2015 13:39

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od Pavel77 »

V červnu jsem zkusil toto:
https://www.aliexpress.com/item/Ceramic ... 4c4dduGAn2
Zkušebně jsem tím pajcnul čelní a boční skla u Golfa - raděj jen jednu vrstvu, a doteď dobrý.
První den se objevily šmouhy v koncové poloze stěračů. Tak jsem to lehce ručně přeleštil mikrovláknem, a od tý doby OK.
Stěrače se po tom krásně kloužou, a ve vyšší rychlosti se voda krásně odvádí pryč.

Zároveň jsem tím napajcoval manželčina staršího Focuse v červené metalíze.
Auto krásně prokouklo, a ač je parkované pouze venku, tak stále coating perfektně funguje.
Stačí umýt, a povrch je stále krásně hladký :D

Za ty prachy dobrý.

O víkendu se chystám otestovat na dveřích sprcháče :D
Naposledy upravil(a) Pavel77 dne 28.12.2018 13:23, celkem upraveno 1 x.
GVII Variant Highline 1,4 TSI, DSG, modrá Pacific

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od Shorty »

Takže to drží i na karoserii jo?
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Pavel77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 26.04.2015 13:39

Re: Tekuté stěrače

Příspěvek od Pavel77 »

Jo, drží to i na kastli. Ještě pořád :D
GVII Variant Highline 1,4 TSI, DSG, modrá Pacific

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“