Teče zadní ostřikovač - oprava + foto dílů k opravě

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
tatoch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 03.05.2010 22:48

Re: Teče zadní ostřikovač

Příspěvek od tatoch »

čus, taky mi to teče... jak sundat ten tapecirung zadních dveří ať něco neulomím? Kde začít a tak...

Uživatelský avatar
vwbeers
Závodník
Závodník
Příspěvky: 557
Registrován: 19.10.2016 10:48
Bydliště: Jirkov

Re: Teče zadní ostřikovač

Příspěvek od vwbeers »

tak dnes mi to taky prasklo,nastesti uz jsem to parkrat rozebiral tak to slo raz dva. Celkove tam jsou jenom dva srouby a to u vnitrni strany plastu (madla) kufru,zbytek drzi jen na cvokach takze mala sila a vycvakat. Zde jsou cisla na oem opravnou sadu od skodovky

5J0 955 871 B (pripojka)
5J0 955 871 A (pripojka)
N 906 355 17,N 102 928 01,N 107 324 01 (pod kazdym cislem je jedna a ta sama polozka)

a pripadne pro mene zrucne jedince zde postuju navod :smoke:
https://www.youtube.com/watch?v=lbywVYUg_yA" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
tatoch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 03.05.2010 22:48

Re: Teče zadní ostřikovač

Příspěvek od tatoch »

A to horní brzdové světlo se nějak vycvakává? Zvenku nebo zevnitř?

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Teče zadní ostřikovač

Příspěvek od Ipanema »

Zvenku. Zarazit mezi lak a světlo starou kreditku a prostě je vypáčit/vyvyklat ven. Drží uvnitř jen na takových čtyřech plíšcích. Žádný šroubek.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
tatoch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 03.05.2010 22:48

Re: Teče zadní ostřikovač

Příspěvek od tatoch »

takže myslíš takto jako na VW Polo asi že?
https://www.youtube.com/watch?v=TNGE_eWX3ck" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Teče zadní ostřikovač

Příspěvek od Ipanema »

Přesně tak. Úplně stejně. Jen ta jednoduchost vytažení je jiná a těžší. Jemu to šlo až zázračně jednoduše ven...
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
vwbeers
Závodník
Závodník
Příspěvky: 557
Registrován: 19.10.2016 10:48
Bydliště: Jirkov

Re: Teče zadní ostřikovač

Příspěvek od vwbeers »

Ja si pomohl z vnitrni strany kufru to vytahnout ale byla to fuska :D

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: Teče zadní ostřikovač

Příspěvek od SandrikGVI »

foto dílů k opravě prasklé hadičky ostřikovačů
IMG_20190104_105457.jpg
IMG_20190104_105608.jpg
IMG_20190104_105815.jpg

mario21
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 06.03.2011 18:27

Re: Teče zadní ostřikovač - oprava + foto dílů k opravě

Příspěvek od mario21 »

Ahoj,

stejně jako vy, mám problém se zadním ostřikovačem, a sice že nestříká... Resp. stříká, ale kapalina teče někam pod tapec pátých dveří. Tady jsem četl, že obvykle bývá poškozená hadička někde v "husím krku" mezi pátýma dveřma a jejich rámem. Jako první jsem se i tak díval pod třetí brzdový světlo, jestli není třeba jen vypadená hadička z trysky, ale nebyla. Co mě ale nejvíc diví je to, že hadička ostřikovače vede v pravým husím krku (aspoň teda podle toho co jsem viděl by to tak mělo být), ale já mám nejvíc mokro v levým zadním světle (celkově je víc mokro na levé straně).

Další problém je ten, že se mi nedaří demonovat tapec pátých dveří. Opravdu tam krom dvou šroubků, které jsou v "madlech" nikde už nic není? Jen ty capky?

Dál taky nemám tucha jak oddělat ten husí krk a podívat se do něj - je dost pevně spojený s pátýma dveřma a jejich rámem. Je na to nějakej fígl?

No a snad poslední dotaz - pokud by se mi to podařilo rozdělat a chtěl bych to opravit s použitím uváděných dílů (spojky a hadičky), tak to znamená, že se původní hadička cvakne v poškozeném místě, spojí a natáhne nová až ke třetímu brzdovému světlu? Ptám se tak "blbě", protože jsem měl představu, že by bylo jednodušší tu původní hadičku v místě poškození jen nadstavit, jenže to by byly potřeba ty spojky dvě a to se tu nikde neuvádí...

Děkuju za rady.
VW Golf VI 1.2 TSI 63 kW, výbava Trendline, paket "Comfort" a "All in"

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Teče zadní ostřikovač - oprava + foto dílů k opravě

Příspěvek od Ipanema »

Návod na 5. dveře: https://youtu.be/9ZSXZqMnYTo a ano, jen ty plechový capky.

Krátký gumový spoj mezi dveřmi a stříškou vyrvat/vypáčit na obou stranách od lakovaných plechů. Je tam jen zastrčený. Např. takto v čase 4:36 https://www.youtube.com/watch?v=QtYz1ti6jNc

Můžeš použít dvě spojky, pokud to děravé místo najdeš. Lepší asi je to oddělat celý a cvaknout někde až u C sloupku a od toho místa vést novou hadičku až ke světlu.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

mario21
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 06.03.2011 18:27

Re: Teče zadní ostřikovač - oprava + foto dílů k opravě

Příspěvek od mario21 »

Moc děkuju!

Tak jsem se do toho včera pustil. I u mě je hadička zadního ostřikovače úplně přeštípnutá v husím krku včetně jednoho kabelu, co tam vede. Takže spojit a nadstavit to půjde opravdu jen v C sloupku. Jenže opět nevím jak se do něj dostat... Hledal jsem na netu i YT (C-pillar trim removal), ale nic rozumnýho jsem nenašel - zdálo se mi to všechno strašně složitý včetně demontáže zadní lavice atd. Nemáte prosím nějakej návod jak C sloupek demontovat?

Děkuju.
VW Golf VI 1.2 TSI 63 kW, výbava Trendline, paket "Comfort" a "All in"

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Teče zadní ostřikovač - oprava + foto dílů k opravě

Příspěvek od Ipanema »

Jestli nebude lepší aby to někdo udělal za tebe.
C sloupek drží 1x šroub T25 pod krytkou s nápisem AIRBAG. Odděláš krytku, odšroubuješ šroub a sloupek odděláš. Sám o sobě je pouze zasunutý do plastu pod ním a do kastle na 3 plastový PINy. Nic našroubovaného, pouze nacvaknuté.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Teče zadní ostřikovač - oprava + foto dílů k opravě

Příspěvek od swenak »

Já to vyřešil takto. Je to bězná hadička někde z OBI, vnitřní průmeř myslím 6mm. Tapec 5 dveří kufru není potřeba sundavat, já ho sundal jenom proto, abych ho vyčistil od vody.
Přílohy
0018.JPG
0019.JPG
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“