TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Mahony383
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 05.01.2018 11:02

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Mahony383 »

Ahoj. Mám jiný podivný problém s topením, motor zahřátý na 90 stupňů při jízdě krasně topí, jakmile zastavím třeba na semaforech, začne foukat studený vzduch, při sešlápnutí plynu na neutrál tedy zvýšením otáček začne opět proudit vzduch teplý, nechápu příčinu, přerce musí auto topit i na neutrál v nízkých otáčkách když stojím na parkovišti, Sharan 1.9 2006, neví někdo ? díky

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od hiero »

bufik ti ide? obehove cerpadlo v motorovom priestore ide?

Uživatelský avatar
jenda.master
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 21.01.2010 21:33
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od jenda.master »

Kdy byla vyměněná vodní pumpa? Možná už jsou omleté vrtulky a na volnoběh se málo točí voda.
Ford Galaxy 1,9TDi 2001 85Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2009 103Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2016 110Kw DSG

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od hiero »

aj to je jedna pricina

Mahony383
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 05.01.2018 11:02

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Mahony383 »

díky za odpovědi, mám auto jeden rok tak nevím. Je možné, že ta pumpa je ko. A bufík jde jen když se mu chce. Někdy se zapne a někdy ne. Asi jakou má náladu. A ještě jsem koukal na stav chladící kapaliny, nejdříve to vypadalo, že jí je málo ale po otevření víčka se uvolnil podtlak a voda byla zase vpořádku na rysce, tak nevím, zda-li je i toto problém.

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tomas.nemo »

Mahony383 píše:Ahoj. Mám jiný podivný problém s topením, motor zahřátý na 90 stupňů při jízdě krasně topí, jakmile zastavím třeba na semaforech, začne foukat studený vzduch, při sešlápnutí plynu na neutrál tedy zvýšením otáček začne opět proudit vzduch teplý, nechápu příčinu, přerce musí auto topit i na neutrál v nízkých otáčkách když stojím na parkovišti, Sharan 1.9 2006, neví někdo ? díky
Jedná se o příhřev nebo originál nezávislé topení? Máš druhé vodní čerpadlo dole u bufíku? A ještě jedna věc, pokud ti jde na volnoběh ve předu chladný vzduch, tak co dělá zadní radiátor? Jaký tam fouká vzduch??
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Mahony383
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 05.01.2018 11:02

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Mahony383 »

Ahoj. Myslím klasické topení u digiklima dám to naplno a při jízdě krásný teplý vzduch z ventilátoru, myslím předního klasického v palubce, při zastavení se po chvilku změní na studený a při rozjezdu opět teplý. Zadní ventilátor v kufru jsem nezkoušel zjistit. Když jsem se díval ze spodu na vozidlo, tak jsem u bufíku žádné čerpadlo neviděl. Je to Sharan 2006.

radim807
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 04.07.2015 16:35
Bydliště: Kuželov

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od radim807 »

Nejspíš ti nejede oběhové čerpadlo ,je za paliv. filtrem. Bez něho se bufík přehřeje a vypne. Poznáš to tak ,že u vypnutého motoru zapneš a vypneš klíč ek , čerpadlo musí jet pár minut a je slyšet.

Mahony383
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 05.01.2018 11:02

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Mahony383 »

Jo Jo díky to je možné, protože mi nedávno VAG ukazoval chybu čidla teploty bufíku, asi jak říkáš se přehřívá. A k předchozí radě, dnes jsem kontroloval vzduch zadního topení v kufru a při zastavení po chvíli šel též studený vzduch, ale jak píše Radim asi to bude tím oběhovým čerpadlem, mrknu na něj, snad ho najdu. Je těžké ho vyměnit? A to je nějaké přídavné čerpadlo?, vodní pumpa mi teda asi funguje ne?

radim807
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 04.07.2015 16:35
Bydliště: Kuželov

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od radim807 »

Není to nic hrozného ,ta výměna ,trochu horší přístup ,ale dá se to. Když nakoukneš za paliv. filtr ,měl bys vidět šedý válec s černou zásuvkou ,do kterého vedou dvě hadice. Nejspíš sjeté uhlíky ,dají se koupit.

Mahony383
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 05.01.2018 11:02

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Mahony383 »

Jo díky mrknu na to. To zase budou odřené ruce....

Mahony383
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 05.01.2018 11:02

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Mahony383 »

Ahoj všem. Tak jsem se konečně pustil do výměny oběhového čerpadla, koupil jsem ho trochu s problémy v Kelly za 1800, po odřených rukách a nervů jsem jej vyměnil, vymazal chybu na bufíku přehřátí čidla , a teď topím jako blázen, super, bufík běhá jak po másle, jen se mi zdá že běží dost dlouho, ale to je v závislosti na teplotě kapaliny. Děkuji všem za potřebné rady... Těd mě čeká asi spojka a dvouhmota. To asi sám nezvládnu. Tak že našetřit a hurá do servisu..

kubik205
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 11.03.2018 16:32

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od kubik205 »

zdravim mam bufik D5ZF HYDRONIC 2 ..vw sharan 2.0tdi brt 2006´ nejde mi 12v do obehoveho cerpadla na vodu prosim pomoc .(cerpadlo vodne funkcne odskusane uhliky cool stav )moze to robit rele 430?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

Teď nejsem u schémat, ale myslím si, že u BRT řídí čerpadlo řídící jednotka motoru, tj. nemá relé 430.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

kubik205
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 11.03.2018 16:32

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od kubik205 »

zdravim ta nemam tam rele 430 ,nasiel som tam 454 a docital som sa ze to je na klimu,a k bufiku som dostal aj ovladac rucny on/off aj po vymene baterky bez odozvy ,

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“