Volba profilu jízdy

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od Pitrsman747 »

Díky, tak tohle jsem vážně nevěděl, nemám zase toho času prolízat úplně celá témata. :D
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od Pitrsman747 »

Takže najednou Olomouc autocentrum VW otočilo že mě to dodělají, na díl (tlačítko s mode) se čeká 4-5dní, montáž cca 3 hodiny a cena do 5tis. Jenže po dlouhém zkoumání to problém s volantem nevyřeší, mám pocit že bych spíš potřeboval lepší servo, to co se dává do GTI protože je sice hezké že budu mít volbu jízdního režimu ale nevyřeším to točení volantu a středovou polohu. U tlačítka mode volant jen trochu víc zatvrdne ale bohužel poloměr otáčení bude zase stejný. :D Jo a to se mě ještě chlap ptal jestli mám vyplou funkci SS tak ať radši ni nejezdím, že je to nedoborný zásah do elektriky a s tím oni nechcou nic mít, prý nařízení z vrchu. Tak teď nevím co s tím, buď vyměním servo za nějaký lepší, ani nevím jestli to vůbec jde a kolik by to stálo a nebo investuju 5tis do trochu zatuhlýho volantu. :laugh:
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od Shorty »

Tak si zajeď k někomu nakódovat to dynamický servo a uvidíš, že to celkem pomůže. Pak na léto dáš tvrdší (a možná i větší gumy) a zase to bude o trochu lepší. Na výměnu serva se vyser :laugh:
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od Pitrsman747 »

Shorty píše:Tak si zajeď k někomu nakódovat to dynamický servo a uvidíš, že to celkem pomůže. Pak na léto dáš tvrdší (a možná i větší gumy) a zase to bude o trochu lepší. Na výměnu serva se vyser :laugh:
Jaký dynamický? Jízdní režim (volba profilu jízdy) je normál, eco, sport , individuál, individuál je to že si můžeš vybírat zvlášť nastavení řízení, ACC, pohonu, klimatizace, prostě každou položku zvlášť a po zvolení individuál je tam sport, eco, normal. :) Nebo říkám něco blbě?
--------------------------------------------------------------------------
Hele, mohl by mě někdo odpovědět na jednu věc? Co má tohle za funkci?

Kód: Vybrat vše

https://www.imgup.cz/images/2019/03/05/53646054_3140673861284.jpg
neska jsem jel 80km a furt jsem si s tím hrál, na režim normál auto jelo jako obyčejně, jakmile jsem dal comfort tak mám pocit že řízení ztuhlo a i poloměr otáčení kol byl lepší ale jen tak o 30%, zajímalo by mě tohle, funguje to jen když mám zaplé ACC nebo i když je to vyplé? Když je to puštěné nebo to s posilovačem nemá nic? Co ty jízdní režimy, co znamenají a co mají dělat? :D

Jinak s tím servem mám asi smůlu:

Kód: Vybrat vše

http://www.auto.cz/progresivni-rizeni-stejne-zatacet-mene-ale-tocit-volantem-83545
Současné modely s elektromechanickým posilovačem a variabilním převodem (výběr)

Škoda Octavia RS
Volkswagen Golf GTI/GTI Performance
Volkswagen Golf R

Seat Leon Cupra
Ford Focus ST
BMW 1, 2, 3 a 4
Audi S3
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Uživatelský avatar
GTI4
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 15.04.2009 01:59

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od GTI4 »

To nastavení ACC ovlivňuje zrychlení auta při tempomatu. To je jak rychle se vrátí k nastavené rychlosti. Např. máš nastaveno a jedeš 130km/h, kvůli pomalu jedoucím před tebou ACC zpomalí na 80km/h, když se cesta uvolní tempomat sám zrychluje na 130. A to jak rychle se dostane na 130 ovlivňuje tohle nastavení. Eco = pomalu, Sport = rychle.

Nechápu co myslíš poloměrem otáčení kol. Převod mezi volantem a koly se nemění, ve volbě profilu si můžeš nastavit “Řízení” na Sport= tužší řízení. Já mám navíc “Progresivní řízení” = méně otaček volantu mezi max rejdy.
Současné modely s elektromechanickým posilovačem a variabilním převodem (výběr)

Škoda Octavia RS
Volkswagen Golf GTI/GTI Performance
Volkswagen Golf R

Seat Leon Cupra
Ford Focus ST
BMW 1, 2, 3 a 4
Audi S3
Elektromechanický posilovač= servotronic=posilovač s proměnlivým účinkem dle rychlosti - mají všechny G7.
Variabilní převod= Progresivní řízení- lze připlatit, je součástí R-line Sportpaket společně se sníženým sportovním podvozkem za 1600,- Kč.
Přílohy
6CFC9BCA-74A8-471E-A83E-F46443FE2ABA.jpeg
VW Golf VII FL Variant 1,4 TSI R-line HL
VW Golf VII Variant 1,4 TGI
VW Golf VI 1,2 TSI
VW Golf VI Variant 1,6 TDI
VW Golf IV 1,8T GTI

mxm1919
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 21.04.2011 16:10
Bydliště: Hodonín (JMK)

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od mxm1919 »

GTI4 píše: Variabilní převod= Progresivní řízení- lze připlatit, je součástí R-line Sportpaket společně se sníženým sportovním podvozkem za 1600,- Kč.
Prosím nevíš jestli to má (a jaký) svůj kód v datovém štítku? Pravděpodobně to nemám, i když mám snížený podvozek (není to komplet r-line pack), ale chtěl jsem si to ověřit.
Golf VII 1.4 TSI CHPA (mpower 123kW) HL http://bit.do/Golfik
Passat 3C 2.0 TDi BKP (103kW) HL
OI 1.9 TDi ALH (TDIFun 94kW) RIDER
Fabia I 2.0i AZL (85kW) ELEG,KŮŽE,XEN
OII 1.9 TDi BXE (77kW) ELEG

Uživatelský avatar
GTI4
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 15.04.2009 01:59

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od GTI4 »

mxm1919 píše:Prosím nevíš jestli to má (a jaký) svůj kód v datovém štítku? Pravděpodobně to nemám, i když mám snížený podvozek (není to komplet r-line pack), ale chtěl jsem si to ověřit.
Kód nepotřebuješ, zjistíš to jednoduše. U standard řízení uděláš 1,5 otáčky volantu na každou stranu, u progresivního jen 1 otáčku, viz natočení volantu na obrázku výše.
V datovém štítku jsem to nenašel, u dvou kódů nevím co znamenají: V1P a I8F
VW Golf VII FL Variant 1,4 TSI R-line HL
VW Golf VII Variant 1,4 TGI
VW Golf VI 1,2 TSI
VW Golf VI Variant 1,6 TDI
VW Golf IV 1,8T GTI

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od Pitrsman747 »

V každým případě to mělo být na všech Golfech s výbavou Comfortline, kde se cena auta s lepším motorem 1.4 nebo 1.5 šplhá ke 600tis, je to trapas. :( Blbá 3 Fábka (nebo Rapid) to má a jezdit s Fábkou po městě je jedna báseň oproti Golfu kde má člověk za chvilku ruky jak opičák. :negative:
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

mxm1919
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 21.04.2011 16:10
Bydliště: Hodonín (JMK)

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od mxm1919 »

GTI4 píše:Kód nepotřebuješ, zjistíš to jednoduše. U standard řízení uděláš 1,5 otáčky volantu na každou stranu, u progresivního jen 1 otáčku, viz natočení volantu na obrázku výše.
Sem si seděl na vedení, sem ten obrázek chápal jinak, ale dává to smysl jak to říkáš :D
Pitrsman747 píše:V každým případě to mělo být na všech Golfech s výbavou Comfortline, kde se cena auta s lepším motorem 1.4 nebo 1.5 šplhá ke 600tis, je to trapas. :( Blbá 3 Fábka (nebo Rapid) to má...
Pokud to Fábka v základu má, tak je to trochu úsměvné, to je pravda. Mám 1.4 TSI 103 kW HL se sníženým podvozkem a rozhodně proti GTI je to ovládání a celkově naladění slabší, ale zase proti Fábce to má jiné výhody...
Golf VII 1.4 TSI CHPA (mpower 123kW) HL http://bit.do/Golfik
Passat 3C 2.0 TDi BKP (103kW) HL
OI 1.9 TDi ALH (TDIFun 94kW) RIDER
Fabia I 2.0i AZL (85kW) ELEG,KŮŽE,XEN
OII 1.9 TDi BXE (77kW) ELEG

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od ablorhm »

Proběhla tu taková mystifikace.

Volba jízdního režimu - Driving Mode Select Fabia ani Rapid 2019 nemá.
Scala za příplatek ve všech výbavách
Octavia, Karoq, Kodiaq, Superb je možno za příplatek, v některých výbavách už je součástí výbavy.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
marian86
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 13.01.2019 20:26

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od marian86 »

Nezda se vam, ze kdyz je "Rizeni" nastavene na sport, tak nejen, ze volant stuhne, ale i brzdeni je intenzivnejsi? Jakoze staci min zmacknout pedal a vic to brzdi.

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od Pitrsman747 »

ablorhm píše:Proběhla tu taková mystifikace.

Volba jízdního režimu - Driving Mode Select Fabia ani Rapid 2019 nemá.
Scala za příplatek ve všech výbavách
Octavia, Karoq, Kodiaq, Superb je možno za příplatek, v některých výbavách už je součástí výbavy.
Já měl na mysli "progresivní řízení". :wink: Fakt sedni do Rapida nebo 3 Fábie ve výbavě style plus a uvidíš. :good:

Ale ono celkovej aspekt se zdá být jinačí, Golf je zase širší, musí na něm být alespoň 17" kola a výše, je těžší, Rapid má zase jinou vadu, jakmile člověk jede prudce do zatáčky a zrovna přeřadí tak jsou tam cítit zuby, taková výrobní socka no. :laugh:
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Uživatelský avatar
GTI4
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 15.04.2009 01:59

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od GTI4 »

Tohle je taky mystifikace, Fabie ani Rapid progresivní řízení nemá.
Sám jsi tu dal seznam aut, které to mají, od Škody jen Octavia RS. Ten článek je starší, dnes to může mít Kodiaq RS nebo Superb, ale to hádám.
VW Golf VII FL Variant 1,4 TSI R-line HL
VW Golf VII Variant 1,4 TGI
VW Golf VI 1,2 TSI
VW Golf VI Variant 1,6 TDI
VW Golf IV 1,8T GTI

Uživatelský avatar
marian86
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 13.01.2019 20:26

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od marian86 »

Nechapu proc se v tematu volby profilu jizdy resi porad progresivni rizeni. Vubec to s tim nesouvisi, tecka.

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od Pitrsman747 »

Nechci zbytečně zakládat další téma (i když tohle do volby jízdy patří také), má tu někdo z Moravy nejnovější VCDS 18.2.1 + nejnovější VAG?
Chtěl bych změnit tohle:

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=-fNAFyonnxY
Je to nastavení dynamického profilu řízení přes kanál 44. V autorizáku to nikdo neudělá ani za peníze a obvolal jsem už komrdesát cardiagnostik stránek a každej mě řekl že mám poslední model 7 Golfa a tam to nepůjde. :( a někdo řekne u mě to půjde a pak to napíše vozidlo nenalezeno. :D
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“