Car-Net a VW connect

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
TomCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.05.2018 20:21

Car-Net a VW connect

Příspěvek od TomCZ »

Ahoj, dokážete mi, prosím, vysvětlit rozdíly mezi Car-Net a VW connect, resp. umí car-net to, co VW connect. Speciálně se mi jedná o funkci knihy jízd, záznamy jízd apod.
VW Sharan 2.0 TDI 110 kW DSG, 2019
DataPlug

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Car-Net a VW connect

Příspěvek od Lukkii »

Ahoj: car-net - online služby od VW, primárně sledující dopravní situaci online a jsou tam i sekce jako počasí, zprávy apod. U elektro mobilů (e-Golf) umožňují online správu komfortních funkcí, stav dobíjení apod.

vw connect: primárně ke sledování polohy vozidla, údajů o najetých km, spotřebě, trase, zastávkách. Za mě spíše pro firemní vozy.

Lukáš
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

jeffry7jordan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 20.02.2018 19:34

Re: Car-Net a VW connect

Příspěvek od jeffry7jordan »

Car-Net má poměrně potenciál, ale u většiny vozů je bohužel nevyužitý... využívá se primárně k rychlému získání o dopravních informacích, POI bodů na mapě + fulltextové vyhledávání na mapách, dále umí poměrně nepodstatné funkce jako to počasí, zprávy přes RSS, pak lze vyčíst servisní hlášky a stav km do portálu Car-Net. Do portálu lze nahrát max 30 záznamů za měsíc. U Tuaregu (myslím) a elektrovozů lze vyčítat aktuální polohu, nastavit si hlídání polohy a hlášení alarmu (pokud je ve výbavě), vyčítat stav nádrže/baterií, zamykat/odemykat auto, ovládat okýnka a klakson, sledovat stav otevření dveří, stav smětlometů... Defakto nic důležitého až na to hlídání polohy a napojení na alarm, což bohužel funguje jen u toho Tuaregu a elektrovozů. Je možné že u nových generací to bude standard. Problém spočívá v tom, že jednotka Car-Net je běžně (kromě toho Tuaregu a elektrovozů) vypnutá, pokud je vypnuté zapalování, takže sledování vozu nelze i přesto, že vůz umí přípojení k internetu přes SIM kartu a má GPS navigaci. A jde o placenou službu s tím, že první 3 roky jsou zdarma.

VW Connect polohu nehlídá! Na to pozor. Hlásí pouze poslední zapamatovanou polohu, ale na základě telefonu. Tzn, že když auto opouštíte (ztratí se dosah BT s VW Coinnect), tak si aplikace v telefonu uloží aktuální polohu, stejně tak fungují ty BT Beacony. Když se auto dodatečně pohne, tak to už nemá jak zjistit. Je to jen na to, aby si člověk našel auto na větším parkovišti... Každopádně to umí další funkce, například historie jízd (nutno s telefonem, využívá GPS telefonu a detekci přes BT na VW DataPlugu), monitor tankování, vypisuje aktuální napětí olověné baterie (u spalovacích vozů), stav km.

Za mě Car-Net má smysl u určitých vozů, popřípadě u vozů s navigací. K internetu lze připojit třemi způsoby: přes SIM kartu přímo do infotamentu, pokud je tím vybavený, nebo přes USB modem (doporučuju pročíst fóra, který modemy jsou ověřené), nebo přes Wi-Fi Hotspot z mobilu (pozor, v tomto případě nefunguje Volkswagen Media Control, protože ten vyžaduje volnou Wi-Fi).

U VW Connect nevidím velký význam, snad jen historii jízd a monitor tankování. Lze připojit téměř k libobolnému vozu, vyžaduje jen OBD2 konektor + telefon s aplikací (neumí vzdálený přístup).

TomCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.05.2018 20:21

Re: Car-Net a VW connect

Příspěvek od TomCZ »

No já mám teda u nového Sharana obojí, Car-Net (s navigací) a VW connect s Dataplugem. Car-Net mi teda na portále nic moc nezobrazuje a tak ho beru jen jako zdroj dopravních informací. Stav nádrže a km tam teda nemám, což nechápu, k čemu to pak celé je. Beru možnost importu cílů a tras do navigace, ale zatím jsem nezkoušel. Mám k tomu i originál VW CarStick, ale používám zatím mobil jako Hotspot, už mám přesimkováno :) Já bych viděl budoucnost car-netu přesně v tom, co dělá VW connect :)

VW connect je super, ale chtělo by to další věci, jako evidenci další nákladů (servis, olej ...) a hlavně zvýšit spolehlivost. Protože s Xperií XZ2 fungoval bez jediné chyby a výpadku. Nyní dočasně s Xperia XA1 zaznamenává jak se mu zachce. Některé jízdy vůbec, některé jen částečně a pak vypadne, jinde se mi zase chytnul až v půlce trasy ... Dál by byl fajn export jízd a tankování do xls a ne do PDF.

Ale chápu, že tohle není zatím priorita a že tyhle mobilní doplňky jsou ve vývoji.
VW Sharan 2.0 TDI 110 kW DSG, 2019
DataPlug

Bednak78
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 15.01.2021 20:57

Re: Car-Net a VW connect

Příspěvek od Bednak78 »

Jak přesně fungují sledovací systémy do aut? Máme ve firmě už 9 dodávek a začínáme přestávat mít přehled. Jde nějak sledovat aktuální pozice každého auta, ujetý stav km a hlavně spotřeba každého auta zvlášť?

Romanos7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 05.01.2021 20:38

Re: Car-Net a VW connect

Příspěvek od Romanos7 »

Můžete si nechat do aut namontovat systém, který udělá na každém autě knihu jízd a můžete mít i online přehled o aktuální pozici i spotřebě. Nechal jsem si to ve firmě tak dělat ne kvůli sledování zaměstnanců, ale kvůli lepšímu servisu pro zákazníky, aby se dalo auto nasměrovat co nejrychleji vždy podle polohy auta k zákazníkům.

Bednak78
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 15.01.2021 20:57

Re: Car-Net a VW connect

Příspěvek od Bednak78 »

Jakým způsobem jste to teda řešil? Něco z tady výše zmíněného?

Romanos7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 05.01.2021 20:38

Re: Car-Net a VW connect

Příspěvek od Romanos7 »

Potřeboval jsem kvalitní spolehlivou aplikaci ke sledování aut, takže jsem zvolil takovou docela klasiku https://www.sherlog.cz/sherlog-trace . Nabízí online monitoring a přehlednou webovou aplikaci, která lze otevřít i v mobilu. Najdete tam případně nezávazný poptávkový formulář, na základě kterého Vám udělají konkrétní nabídku.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“