1.6 AEE kolísají otáčky

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

1.6 AEE kolísají otáčky

Příspěvek od tomakecTD »

Zdarec, dostala se ke mě octavia 1.6 AEE, je to ten sám motor, jako v golfu III.

Motor startuje perfektně, nechcípá. Svíčky ok, rozdělovač OK. Klapka testovaná, zkoušena i jiná, adaptace, zákl. nastavení OK. Map senzor testován, OK.

Motoru kolísají otáčky, nespaluje jak má, bude mít horší emise. Chod má nepravidelný. Občas hodil sporadickou chybu lambdasondy. Výfuk za lambdou je netěsný - ale že by to dělalo takvý problémy?

Lambda sonda odpojena - chod naprosto stejný a odpojená lambda se vůbec nezapsala do paměti závad!! Její hodnoty pak byly kolem 0,01-0,05V. Je to tou lambdou, výfukem? Na co se zaměřit?
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

DarkAng3l
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 30.04.2012 23:32

Re: 1.6 AEE kolísají otáčky

Příspěvek od DarkAng3l »

Mno, tak pokud netěsní výfuk, tak to může lambdu ovlivnit. Nicméně bych se podíval přes vag, zda vůbec chodí nebo se mrkni přes multimetr. Já když jsem připojil lambdu na multimetr, tak tam byla konstantní hodnota a byla včudu. Přetěsnit výfuk a zkontrolovat lambdu. Mě když padali otáčky skoro k nule, tak jsem vyměnil lambdu a byl klid.

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: 1.6 AEE kolísají otáčky

Příspěvek od tomakecTD »

Lambda kolísala 0-0,7V jeden čas, pak stála na 0. Ale pořád se to auto chovalo stejně. Tak sem lambdu odpojil - motor by si měl brát hodnoty z ŘJ a šlo to pořád stejně. Žádná změna. A co je nejvíc zajímavý, že se odpojená lambda nezapsala do paměti závad, jakoby byla připojená.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: 1.6 AEE kolísají otáčky

Příspěvek od ron »

napadaj mě 2 věci ke kontrole...

-čidlo teploty chladící kapaliny
-zapalovací cívka, resp. její koncový modul

ale spíš bych sázel na tu lambdu a těsnost výfuku, vyhřívání funguje?parohy či svody nemají prasklinu?
Golf a Polo - naše VW rodina
golf však stále ve výstavbě
teď navíc ještě polo s batohem - Cordoba SX....a přibyl další golf - tentokrát IV.

kexik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 04.06.2012 11:43

Re: 1.6 AEE kolísají otáčky

Příspěvek od kexik »

este preskumat netesnosti v sani a na odvetravani klukovky

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: 1.6 AEE kolísají otáčky

Příspěvek od tomakecTD »

Nevím jak zjistím, že vyhřívání funguje. Tam ta ŘJ je dost skromná, myslím, že tuto hodnotu ani neposkytuje. Ale auto má 190tis km, lambda stejně musí ven. Za mě je špatná, nekmitala jak má, držela se na 0.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

night_hawk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 28.02.2013 00:47
Bydliště: Partizánske

Re: 1.6 AEE kolísají otáčky

Příspěvek od night_hawk »

vieš čo ma napadlo skontroluj alternator ...ak je vydychany už tak to može byť ono

vain
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 17.11.2011 10:04

Re: 1.6 AEE kolísají otáčky

Příspěvek od vain »

Zdravím, mám stejný problém + motor nastartuje jen s plynem a je třeba držet otáčky aby nezdechl (studený) po zahřátí otáčky drží .Začalo to dělat po tom co auto asi měsíc stálo potom 3x nastartovalo bez problémů a teď jen s plynem..Jinak výfuk určitě není 100% těsný, ale do teď to nedělalo..
GIII Cabrio 2.0ADY / GIII 1.6AEE

fb_štěpán3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.03.2021 22:42

Re: 1.6 AEE kolísají otáčky

Příspěvek od fb_štěpán3 »

Mam to same ..

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“