Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
TomCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.05.2018 20:21

Re: Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Příspěvek od TomCZ »

BTW: Objednání na pneu servis přes web prodejce, přišlo potvrzení rezervace a stejně na o mě při příchodu nevěděli, ale ochotně mě vzali ....
VW Sharan 2.0 TDI 110 kW DSG, 2019
DataPlug

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Příspěvek od ablorhm »

Teda nevím, ale přijde mi, že nová verze funguje co do zaznamenání trasy ještě hůř než před updatem.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Příspěvek od SandrikGVI »

Me po odparovani Bluetooth radia se zaznamena 100% kazda trasa... Jinak servis jsem jeste neobjednaval asi na to uz mam stare auto :laugh: jak jste na tom s bodama? Uz dosahl nekdo na zlato? :smoke:
IMG_20190418_070513.jpg

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Příspěvek od ablorhm »

Buď jezdíš jak drak, nebo to naftě skutečně boduje mnohem víc jak u benzínu :laugh:
No díky za podnět, ale kam ten svět spěje, abychom neměli telefon spárovaný s BT HF (rádiem) :fool:
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Příspěvek od SandrikGVI »

No tocim to na sluzebni caddyne a pak i na golfu... Na caddyne neni 6. rychlostni stupen a srazi to hrozne casto body za otacky motoru... Za cestu Praha Dukovany dostavam 1000bodu :laugh: :smoke: jinak presne jak rikas... Je to na ukor toho mit sparovane radio... Ale me moc lidi nevola tak jsem to ozelel ale to neni spravne reseni :roll: treba se to dalsima aktualizacema zlepsi :good:

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Příspěvek od ablorhm »

Taky volím lepší variantu - než mít telefon u ucha, volám přes HF a radši přijdu o kus trasy :mrgreen:
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

TomCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.05.2018 20:21

Re: Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Příspěvek od TomCZ »

Pokud jde o konektivitu, jsem fakt přesvědčen, že jde o mobil, nikoliv DataPlug. Jak už jsem psal, standardně používám Sony Xperii XZ2 a tam s připojením a záznamem GPS nemám problém. Minulý týden (všechny trasy Praha -> Bratislava -> Trnava -> Nové Zámky -> Galanta -> Košice, Košice -> Praha, tento týden Praha -> Ostrava -> Praha, pojížďky po Praze apod.) vše zaznamenáno 100%. Až na monitor tankování.
Dočasně jsem asi 3 týdny používal XA1:

Xperia XZ2 - absolutně bezproblémově BT, BT HF (v aplikaci vypnuto), GPS
A-GPS, A-Glonass, Beidou, Galileo, QZSS11
Bluetooth® 5.0 wireless technology

Xperia XA1 - výpadky záznamu GPS, nutná kontrola propojení s DataPlugem před jízdou, občas nedošlo prostě k prpojení ani porestartu tlf., občas to žádalo nové zadání PIN DataPlugu ...
A-GNSS (GPS + GLONASS)3
WiFi Miracast
Bluetooth® 4.2 wireless technology
VW Sharan 2.0 TDI 110 kW DSG, 2019
DataPlug

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Příspěvek od ablorhm »

Netvrdím, že to tím není, ale abych si kupoval telefon podle Dataplugu, to kde jsme?
Mobil s BT nemá sebemenší problém s BT HF ani s chytrými hodinkami.
Samozřejmě si myslím, že by OBD zařízení s Wifi a vlastní GPS nebo SIM bylo určitě o krok dál, ale taky by tam byla úplně jiná cena za vesměs stejnou práci a možná by bylo nutné si platit ještě každý měsíc nějakou částku na datový paušál.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

chip75
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 20.09.2016 20:33

Re: Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Příspěvek od chip75 »

SandrikGVI píše: jak jste na tom s bodama? Uz dosahl nekdo na zlato? :smoke:
Mám 114689 bodů, což je platina a to věřím, že se najde někdo s ještě větším počtem.

Jinak co se týká záznamu trasy tak já vypozoroval, že Android verze 9 Pie killuje apky a tím pádem se automaticky VW connect nepřipojovalo. Bylo nutné zadat apku do výjimek, aby běžela na pozadí. Od té doby zaznamenává vše a mám připojené i HF v autě. Předtím jsem musel vždy apku zapnout ještě před zapnutím zapalování, chvilku počkat aby řádně nastartovala a až pak zapnout zapalování, nastartovat a jet.

TomCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.05.2018 20:21

Re: Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Příspěvek od TomCZ »

ablorhm píše:Netvrdím, že to tím není, ale abych si kupoval telefon podle Dataplugu, to kde jsme?
Mobil s BT nemá sebemenší problém s BT HF ani s chytrými hodinkami.
Samozřejmě si myslím, že by OBD zařízení s Wifi a vlastní GPS nebo SIM bylo určitě o krok dál, ale taky by tam byla úplně jiná cena za vesměs stejnou práci a možná by bylo nutné si platit ještě každý měsíc nějakou částku na datový paušál.
Jasně, chtěl jsem tím říct, že by se možná dalo vysledovat třeba podle verze BT, kde to funguje dobře a kde ne.
VW Sharan 2.0 TDI 110 kW DSG, 2019
DataPlug

Uživatelský avatar
Roman_P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 20.05.2018 21:17
Bydliště: Praha západ

Re: Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Příspěvek od Roman_P »

Dneska mě modul celkem vylekal. Přijdu do kanclu a odemknu telefon a na něm, že auto hlásí dvě varování. Nebo něco tak.
ESP a snad ABS. Trochu jsem znejistěl jestli jsem to na autě nepřehlédl ale po nasednutí po cestě domů auto opět nic a modul už také nic nehlásil. Tak nevím co to bylo za faleš.
VW Golf VII Variant 1.4 TSI 103kW High Line
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=348950

Uživatelský avatar
marian86
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 13.01.2019 20:26

Re: Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Příspěvek od marian86 »

chip75 píše:
SandrikGVI píše: jak jste na tom s bodama? Uz dosahl nekdo na zlato? :smoke:
Mám 114689 bodů, což je platina a to věřím, že se najde někdo s ještě větším počtem.

Jinak co se týká záznamu trasy tak já vypozoroval, že Android verze 9 Pie killuje apky a tím pádem se automaticky VW connect nepřipojovalo. Bylo nutné zadat apku do výjimek, aby běžela na pozadí. Od té doby zaznamenává vše a mám připojené i HF v autě. Předtím jsem musel vždy apku zapnout ještě před zapnutím zapalování, chvilku počkat aby řádně nastartovala a až pak zapnout zapalování, nastartovat a jet.
Mel jsem Android 8. Ze zacatku jsem vzdycky kontroloval jestli je pripojeny, ale pak uz jsem to nekontroloval, a pripojoval se automaticky pokazde. Jakoby se to nejak naucil.. Ale po aktualizaci na Android 9 musim vzdycky odemknout mobil, zapnout appku a mrknout jestli je pripojeny. Tak doufam, ze se to zas "nauci".

Jinak mam Huawei P10.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Příspěvek od ablorhm »

Já mám Honor 10, tedy odnoš Huawei a mě to (ne)funguje tak, že buď se rovnou nezaznamená trasa vůbec, nebo trasy je zaznamenáno jen část. Ale ne vždy. Dnes jsem jel 3 trasy, první mám část, druhá není zaznamenaná vůbec a třetí je kompletní.

Babo raď
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
daniel83
Závodník
Závodník
Příspěvky: 568
Registrován: 01.06.2016 21:48

Re: Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Příspěvek od daniel83 »

Roman_P píše:Dneska mě modul celkem vylekal. Přijdu do kanclu a odemknu telefon a na něm, že auto hlásí dvě varování. Nebo něco tak.
ESP a snad ABS. Trochu jsem znejistěl jestli jsem to na autě nepřehlédl ale po nasednutí po cestě domů auto opět nic a modul už také nic nehlásil. Tak nevím co to bylo za faleš.
Taky se mi už stalo, že mi aplikace oznámila varování ESP, ale auto nic nehlásí, tak jsem to ignoroval.
Zřejmě další bug v aplikaci..

Marek Zelinka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 06.05.2018 13:20
Bydliště: Praha

Re: Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Příspěvek od Marek Zelinka »

daniel83 píše:
Roman_P píše:Dneska mě modul celkem vylekal. Přijdu do kanclu a odemknu telefon a na něm, že auto hlásí dvě varování. Nebo něco tak.
ESP a snad ABS. Trochu jsem znejistěl jestli jsem to na autě nepřehlédl ale po nasednutí po cestě domů auto opět nic a modul už také nic nehlásil. Tak nevím co to bylo za faleš.
Taky se mi už stalo, že mi aplikace oznámila varování ESP, ale auto nic nehlásí, tak jsem to ignoroval.
Zřejmě další bug v aplikaci..
Taky mi to čas od času zahlásí, ale auto v pohodě, diag v pohodě a v logu nic :-)
Bude to patrně bug...
VW Golf VII Variant Highline 2.0 TDI
Piano Black

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“