Výměna kliky dveří

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
eartpavel3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 12.02.2018 11:49

Výměna kliky dveří

Příspěvek od eartpavel3 »

Zdravím, potřebuji vyměnit vnější kliku dveří řidiče a nevím jak na to. Poradíte? Předem děkuju

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Výměna kliky dveří

Příspěvek od varok »

Dobrý den, zkuste pohledat na youtube nějaké video. Ale přibližně je vzadu za klikou když otevřete dveře dírka, nebo 2, podle roku výroby. V té větší bude šroubek na torx nástavec, velikost myslím 25. Kliku zatáhněte jako když otevíráte dveře a točte tím torx šroubkem jako když povolujete šroub, tedy doleva. Ale opatrně, asi po dvou otáčkách by to mělo ztuhnout, tak přestat. Klika se zaaretuje jakoby trošku otevřená. Vyndáte buď zámek nebo jen jeho záslepku-podle dveří které rozebíráte. Z kliky vede dovnitř taková jakoby kolejnička se zoubky uvnitř. Z té vyndejte malým šroubováčkem lanko kliky s takovou maličkou kostičkou. Nakonec kliku přizvedněte jako by jste chtěl dveře otevřít a zasuňte dozadu. Zepředu je taková jakoby vidlička, kterou musíte vysunout z vnitřního úchytu kliky. Zpětná montáž je to samé naopak.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

eartpavel3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 12.02.2018 11:49

Re: Výměna kliky dveří

Příspěvek od eartpavel3 »

Tak jsem se zasekl hned u toho povolování šroubu. Jde otočit jen o půl otáčky a pak se ani nehne. Mám tam jen jednu díru se šroubem a pak 2 šrouby na zámek. Klika je ve stavu viz foto. V zimě mi přimrzly dveře, zabral jsem a zůstala takhle napůl vytažená.
IMG_20190419_113302.jpg
IMG_20190419_113256.jpg

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Výměna kliky dveří

Příspěvek od varok »

Ano, ten šroubek v dírce na levé straně, to je on. Ale měl by jít točit více. Povoluje se tím takový plechový kroužek, který zajišťuje zámek. Máte při tom zvednutou kliku jako když otevíráte naplno?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

eartpavel3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 12.02.2018 11:49

Re: Výměna kliky dveří

Příspěvek od eartpavel3 »

Tak už se mi to podařilo vyměnit. Šroub byl jen nějaký zatuhlý, chtělo to na začátku jen víc zabrat. Jinak jsem postupoval podle návodu a nebyl s tím problém. Děkuju za pomoc :)

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Výměna kliky dveří

Příspěvek od varok »

Není zač.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“