Staticke Led svetlomety

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
brezina4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 27.11.2014 17:47

Staticke Led svetlomety

Příspěvek od brezina4 »

Zdravim, je velky rozdil v svitivosti Led statickych svetlometu oproti Aktivnimu led sviceni? Krome prisvecovani zatacek?
A druhy dotaz. Zda staticke led svetlomety sviti stejne nebo lepe nez Bixenony u modelu 2011.

Diky moc

jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: Staticke Led svetlomety

Příspěvek od jarmil7 »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=325521&p=3237951" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=3 ... &start=240" onclick="window.open(this.href);return false;

brezina4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 27.11.2014 17:47

Re: Staticke Led svetlomety

Příspěvek od brezina4 »

Diky ale tohle uz jsem cetl, ale rad bych slysel nazor o svetlech primo u tiguana prece jenom jsou trosku jine nez u Golfa nebo Passata i kdyz jsou staticke.

Jodro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 07.07.2017 10:25

Re: Staticke Led svetlomety

Příspěvek od Jodro »

brezina4 píše:Zdravim, je velky rozdil v svitivosti Led statickych svetlometu oproti Aktivnimu led sviceni? Krome prisvecovani zatacek?
A druhy dotaz. Zda staticke led svetlomety sviti stejne nebo lepe nez Bixenony u modelu 2011.

Diky moc
Ano rozdíl je velký, hlavně díky dynamic light assist, protože i při protijedoucím vozidle (nebo při jízdě za jiným vozidlem) aktivní Led svítí naplno do míst, kde neoslňují. Takže třeba při setkání s protijedoucím vozidlem zhasnou jen levou stranu, zatímco do pravé krajnice stále svítí dálkovými - nepřehlédnete díky tomu například chodce u pravé krajnice, mnohem lépe jsou vidět i značky nebo překážky.
Podobně při jízdě za jiným vozidlem aktivní LED nesvítí vozidlu před vámi do zpětných zrcátek (udělají kolem něj černý pytel), ale vlevo i vpravo od něj vesele svítí dál naplno. Opět k nezaplacení pro odhalení chodců, zvěře či jiných překážek.
A pokud jde o přisvětlování do zatáček - pozor, jsou tam 2 různé věci - přisvětlení do zatáčky zvláštní lampou (ne mlhovkou) do prudké zatáčky při odbočování - super věc. A druhá věc je natáčení samotných světel do zatáček. Pokud jezdíte často za tmy mimo město, k nezaplacení.
Pokud váháte, zda připlácet za aktivní, tak si půjčte předváděčku. Já bych už jiná než aktivní nechtěl.

brezina4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 27.11.2014 17:47

Re: Staticke Led svetlomety

Příspěvek od brezina4 »

Light assist je i u statickych. Jen jsem uplne nenasel rozdil mezi light assist a dynamic light assist. Byl jsem v Kunraticich projel jsem v garazich tunelem za tmy jak staticky tak dynamicky. U tlumenych svetel nebi zas az takovy rozdil ale dalkove jsou u dynamickych silnejsi a denni sviceni je hezci nez u statickejch. Takze jsem zmenil objednavku na Aktivni led sviceni.
Diky za odpoved

Jodro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 07.07.2017 10:25

Re: Staticke Led svetlomety

Příspěvek od Jodro »

No obyčejný light assist pouze vypíná/zapíná dálková světla, ne? Dynamic se navíc stará o to zatmavování protijedoucích vozidel. To v garáži nepoznáte, to se musí za provozu. Ale už jste je přeobjednal, takže nemá cenu dál přesvědčovat. Dobrá volba, já nelituju. Jak jsem psal v jiném vlákně o LEDkách - je to věc, z které mám na novém Tiguanu největší radost. Ta přidaná hodnota je velká.

brezina4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 27.11.2014 17:47

Re: Staticke Led svetlomety

Příspěvek od brezina4 »

Je fakt nez abych byl pak 7let natvanej ze jsem si nedal ty lepsi svetla tak jsem je radsi dal. A ve finale pri uveru na 5let je splatka o 200vyssi takze neni co resit

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Staticke Led svetlomety

Příspěvek od eauto1.cz »

-Ty nejdražšší FULL LED lampy mají téměř 2x vyšší svitivost než ty levnější statické LED =více LUX výkonu
-DLA mění distribuci světla dynamicky také dle dat z kamery a nejen podle aut v provozu ale i podle silnice, počtu pruhů, rychlosti, za mlhy, dle rychlosti vozidla atd... neustále zajišťuje ideální distribuci světla pro danou situaci
-V praxi ty dynamické Full Led s DLA jednoduše zajistí že vidíš mnohem více do dálky a tím pádem můžeš jezdit mnohem rychleji a ubrzdíš vždycky na dohled a máš dohled až okolo 500m (dle seřízení na regloskopu.)
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
marian86
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 13.01.2019 20:26

Re: Staticke Led svetlomety

Příspěvek od marian86 »

Ahoj, mel bych nas vas par otazek :)

1.) Ty staticke LED svetlomety obsahuji vsechno v LED? Denni, potkavaci i dalkove? Nebo je neco v zarovkach?

2.) Je rozdil v dynamickych vs statickych opravdu tak markantni rozdil? Nebo je to hlavne proto, ze ty dynamicke sviti vlastne skoro porad dalkovyma, kdyz to jde?

3.) Ty staticke v porovnani s xenonama nebo halogenovyma se vam jevi jak? V soucasne dobe mam rapida, a ta halogenova svetla to je katastrofa.

Jodro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 07.07.2017 10:25

Re: Staticke Led svetlomety

Příspěvek od Jodro »

Ahoj, nemám možnost srovnat statické vs. dynamické LED naživo. I ty statické jsou komplet v LED, ale nemají tak pěkné to denní svícení, vypadají hůř. Jak, to můžeš najit ve vlákně přímo o LED světlometech, odkaz je na něj o pár příspěvků výš. Já mám dynamické a můžu říct, že bych neměnil a jiné (horší) už bych v autě nechtěl. Nejde jen o to, jestli svítí víc. To natáčení do zatáček, přisvěcování při ostrém oblouku (je na to zvlášť nasměrovaný segment, svítíš opravdu do strany, ne trapně mlhovkou dopředu) a v neposlední řadě dynamick light assist - to se musí zažít. Jeden příklad za všechny - jedeš za autem, svítí ti dálkové a jen kolem toho auta je to zatmavené. Takže mu nepálíš do zrcátek, ale vedle něj krásně svítíš na levou i pravou krajnici. Chodci, srny, značky... všechno je parádně vidět.
Spíš si odpověz na otázku, jak s autem jezdíš. Já bydlím za městem, v podstatě od října do dubna jezdím večer potmě a ta světla si užívám. Kdybych bydlel ve městě a v noci jel 1x do roka, tak bych se na ně asi vykašlal.

Uživatelský avatar
marian86
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 13.01.2019 20:26

Re: Staticke Led svetlomety

Příspěvek od marian86 »

Diky! Asi pujdu do tech dynamickych bez light assistu. Zase tak casto v noci nejezdim. A ty dynamicke, kdyz sviti oba prouzky se mi libi o hodne vic nez s jednim prouzkem. (mam zalusk na Golf Variant a tady se resi staticke LED, tak jsem se zeptal tady:) )

Massik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 25.08.2018 20:02

Re: Staticke Led svetlomety

Příspěvek od Massik »

Xenony OK, ale záleží na teplotě. Na tmavém povrchu lepší 4100K, na světlém 5000K. Ledky jsou asi 5000-5500K. Ve srovnání s xenonama u O3, kde jsem měl bixenony 5000K a u Tiguana se static. ledkama jsou ledky trochu dál. Nyní dinamicke a je to fakt mnohem lepší. Hlavně na dálnici.
VW Tiguan Allspace HL 2.0 BiTDI 176kW/240k 4Motion

videoservis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 27.09.2018 09:35

Re: Staticke Led svetlomety

Příspěvek od videoservis »

Mám ty statické LED na Tiguanovi. Vzhledem k tomu, že jsem měl před tím obyč. H1, tak rozdíl k lepšímu byl velký. Na rovnějších silnicích celkem dobře funguje i automatické přepínání dálkové/tlumené. V zatáčkách to musím hlídat. Vadí mi jen v některých případech delší prodleva při přepnutí. Jedu po vesnici na manuálně přepnutý tlumený a po konci vesnice přepínám na dálkové s automatikou a někdy to trvá i pár sekund, než to přepne.
Ty dynamický LED se mi líbily na nějakém videu, ale 40k příplatek už byl moc.
VW Tiguan 2.0TDI 110kW 4Motion 2018

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“