Špatný studený start? Co vše prověřit? 1.6 16V ATN

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
rcRadim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 05.06.2016 21:41

Špatný studený start? Co vše prověřit? 1.6 16V ATN

Příspěvek od rcRadim »

Čaute , když startuju po několika hodinách ( ráno nebo např. po šichtě v práci ) motor divně chytá... chytne vždycky ale " s útrapama :D " a pokud hned neprošlápnu plyn tak se začne dusit otáčky spadnou skoro až na 0 a zase zpátky . Když hned motor zhasnu a nastartuju znova tak je to vpohodě . Čerpadlo při otevření dveří sepne , tak stejně když otočím klíčkem ... teplota přes vag je správná , nedávno měněné svíčky,zapalovací cívka,celý termostat . Pár týdnu nazpátek jsem čistil škrtící klapku kvůli haprování volnoběžných otaček co mi ale přišlo divné tak klapka zespoda byla zakarbonovaná ale bylo to takové " mazlavé " :D normálně to šlo setřít prstem což mi příjde divné... klapka šla normálně nastavit ADP OK . Auto jinak jezdí normálně . Nenapadá vás co ještě přes vag zkontrolovat? hallův snímač se dá nějak skontrolovat případně v jakém bloku hodnot? Natočil jsem to startování ale na videu to nezní až tak divně jak v reálu... Najeto 207k , 1.6 16V ATN .

https://www.youtube.com/watch?v=9BUQnKh ... e=youtu.be

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1536
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Špatný studený start? Co vše prověřit? 1.6 16V ATN

Příspěvek od varok »

To ADP OK znamená, že jste dělal základní nastavení klapky? Píšete že teploty jsou dobré, zkoušeno i při studeném motoru? Máte dobře pozapojované všechny konektory? Třeba váhu vzduchu apod.?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
rcRadim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 05.06.2016 21:41

Re: Špatný studený start? Co vše prověřit? 1.6 16V ATN

Příspěvek od rcRadim »

Jojo nastavení klapky jsem dělal , teploty jsem zkoušel hlavně za studena ale i za tepla , konektory by měli být pozapojované .

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Špatný studený start? Co vše prověřit? 1.6 16V ATN

Příspěvek od majrek001 »

je to normální u benzínu, že to je zašpiněné je to egr ventilu jak tam jdou saze a odvětrání kliky do filtrboxu dohromady udělá tuto krásu..
nejpodstatnější je očistit hlavně hranu po obvodu plocha zespodu je nepodstatná


čidlo teploty chladící kapaliny ukazují oba okruhy stejnou teplotu tedy jak v budíkách (na diagnsotice né rafička), tak v motoru?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
rcRadim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 05.06.2016 21:41

Re: Špatný studený start? Co vše prověřit? 1.6 16V ATN

Příspěvek od rcRadim »

Nejsem si teď uplně jistý jestli byla na chlup stejná ale určitě tam nebyl nějaký velký rozdíl , kontroloval jsem to v motor 01 a přístrojová deska 17

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Špatný studený start? Co vše prověřit? 1.6 16V ATN

Příspěvek od majrek001 »

nebo zkus to čidlo odpojit a zkusit nastartovat jak to půjde
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
rcRadim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 05.06.2016 21:41

Re: Špatný studený start? Co vše prověřit? 1.6 16V ATN

Příspěvek od rcRadim »

takže zkusit nastartovat s odpojeným čidlem jo? dneska vyzkouším a dám vědět

Uživatelský avatar
rcRadim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 05.06.2016 21:41

Re: Špatný studený start? Co vše prověřit? 1.6 16V ATN

Příspěvek od rcRadim »

Odpojil jsem teda konektor a pocitově se mi zdá že to bylo lepší ale né normální... druhé nastartovaní to stejné a třetí úplně na brnk.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Špatný studený start? Co vše prověřit? 1.6 16V ATN

Příspěvek od xerxes »

vstřikovaci trysky by možná nebylo špatné vyčistit ultrazvukem +vyměn teplotní čidlo

Uživatelský avatar
rcRadim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 05.06.2016 21:41

Re: Špatný studený start? Co vše prověřit? 1.6 16V ATN

Příspěvek od rcRadim »

Tak teplotní čidlo vyměněno pár dní to bylo lepší a dneska ráno to udělalo zase , všiml jsem si ale že než jsem nastartoval tak jsem cítil zvenku benzín , nevím teď jestli už i po otevření dveří a nebo až po otočení klíčkem na kontrolky.

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Špatný studený start? Co vše prověřit? 1.6 16V ATN

Příspěvek od Shorty »

Pokud smrdí benzín tak to může být prasklá hadička do nádobky s aktivním uhlík. On je to vlastně jen takový husí krk a snadno se skřípne nebo víčko nemusí těsnit. Že by to ale mělo zásadní vliv na jízdní vlastnosti, tak to nevim
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
rcRadim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 05.06.2016 21:41

Re: Špatný studený start? Co vše prověřit? 1.6 16V ATN

Příspěvek od rcRadim »

Tak záhada pravděpodobně vyřešena , dnes jsem kontroloval olej a zase po otevření dveří cítil benzin. Všiml jsem si , že jedna ze dvou hadic co vedou ke vstřikum je na konci trochu od benzinu proto ten smrad a pravděpodobně i ten špatný první start po více než cca. 8 hodinách. Po 40ti minutách před dalším odjezdem jsem hadici znova kontroloval (po otevření dveří a pak i po otočení klíčkem) a byla suchá - nastartovalo to na brnk. Myslíte že ta hadice půjde jen skrátit a nebo radši koupit uplně novou ? hledal jsem podle čísla na hadici a v českých eshopech jsem toho moc nenašel.
Přílohy
hadice.jpg

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Špatný studený start? Co vše prověřit? 1.6 16V ATN

Příspěvek od 11mAjA11 »

Sundat hadici a zkontrolovat jestli neni vnitrni stena popraskana, kdyztak zkratit a otestovat..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
rcRadim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 05.06.2016 21:41

Re: Špatný studený start? Co vše prověřit? 1.6 16V ATN

Příspěvek od rcRadim »

Nevíš prosimtě jaký vnitřní průměr má ta hadice ? Ať mám kdyžtak do zálohy kdyby nešla zkrátit...ta koncovka na druhé straně se dá přehodit na novou hadici ne ?

Uživatelský avatar
vw golf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 11.08.2008 11:37
Bydliště: Mělnicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatný studený start? Co vše prověřit? 1.6 16V ATN

Příspěvek od vw golf »

Ahoj chlapy, mám stejný problem ze startem.VW Golf 1.4.16v ale u mě hadička nepomohla. Měl jsem to servisu asi týden. Dali tam jako snímač vačky zaplatil jsem a po rozebrání krytu jsem zjistil že je snímač starý (1500.-). No nic. Postupně jsem během dvou měsíců koupil obě Lambda sondy , snímač vačky, regulační palivový ventil, palivový filtr , čidlo teploty, nové palivové čerpadlo(jen čerpadlo za 850kč obal s plovakem starý) a novou hadičku na přívod paliva. Koupil jsem budík na tlak paliva. Po otočení klíčku čerp, natlačí 3atm pří běhu motoru ukazuje budík 2.5atm. Po 10min (motor v klidu) padne na 2atm a třeba do rána je to na 0atm. Má to tak být? Nebo má zústat v potrubí a na palivové hrazdě od motoru k nádrži tlak. z 0atm na 3atm se to natlakuje okamžitě. Ale startuje na po třetí. Čím déle stojí tím huř startuje. Readness kody jsem dal na 000 000 a auto je bez chyb. Pomůžete? Je to peklo. Díky
Vždy tu najdu nějakou radu

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“