Přestal topit - co s tím?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
HWTest
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele:

Přestal topit - co s tím?

Příspěvek od HWTest »

Přestal mi topit Golfík - jasně teď to fakt nevadí :-) , ale nechci to řešit na podzim nebo v zimě ...

Co jsem ohmátaval hadice, tak se mi zdá, že mám ucpanej radiátor v kabině.
Někde jsem slyšel/četl, že to jde profouknout vodou v protisměru, že by se ten bordel, co to nejspíš ucpal, měl vyplavit.
Zkoušeli jste to už někdo?
Pomohlo to?
Jakej tak tam můžu ještě bezpečně pustit - aby se to nerozlítlo?
Zahradní čerpadlo nebo i přímo vodovod - cca 4 bary?

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Přestal topit - co s tím?

Příspěvek od vintera »

Normálně hadicí, třeba i z řádu, ale přidrž ji volně rukou tak, aby se nevytvořil moc velký přetlak. Odpojíš obě hadice od radiátoru a bordel pustíš na zem, ne do okruhu motoru. Jestli je fakticky ucpanej, to bude asi bordel i v motoru a chladiči. Všechno je třeba propláchnout. Taky se mohlo stát, že se nezavírá termostat. Co teplota vody?

Uživatelský avatar
HWTest
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestal topit - co s tím?

Příspěvek od HWTest »

Dík za rady.
Teplota vody se mi zdá normální, tj. celkem rychle se ohřeje a pak se teplota drží lehce nad půlkou stupnice.
Co jsem ohmatával hadice po kratší jízdě po městě, tak všechny byly horké nebo hodně teplé, jen od radiátoru sotva vlažná.
Chtěl jsem odpojit radiátor i chladič a každý zvlášť profouknout - na motor jsem nějak zapomněl :-)
U chladiče mám trochu obavy z termostatu - bude studený a tedy zavřený, mám ho (termostat) vyndat nebo jak ho (chladič) profouknout?

Edit: Teď jsem se podíval do chytré knížky - termostat je dole na čerpadle, takže to asi nemusím řešit ...

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Přestal topit - co s tím?

Příspěvek od vintera »

Nebylo by od věci otevřít i termostat, mohlo by se na něj něco spláchnout, a když proplachovat, tak nezapomenout i na expanzní nádobku, jednou jsem ji měl totálně zacpanou (výstup na slabou hadičku) a motor se hřál a netopilo to - necirkulovala dobře voda.

Uživatelský avatar
HWTest
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestal topit - co s tím?

Příspěvek od HWTest »

S termostatem to vidím černě - je pod servem (držákem čerpadla serva) nebo to tak aspoň vypadá ... to by chtělo rampu nebo kanál :-(
Zkusím udělat, co půjde a uvidím, co z toho poteče a jestli to pomůže :-)

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Přestal topit - co s tím?

Příspěvek od vintera »

Dvě fošny, něčím pevným podložit a najet, nebo zvednout heverem a podložit karoserii. Je teplo, tak lehnout pod auto jde.

Uživatelský avatar
HWTest
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestal topit - co s tím?

Příspěvek od HWTest »

Koupil jsem si ventil na zahradní hadici, abych mohl regulovat proud vody.
Rozebral jsem co se dalo, propláchl shora, zdola, zleva zprava :-)
Skrz radiátor se tomu moc nechtělo, tak jsem to vzal proti proudu, pak znovu po proudu a už to hezky protékalo.
Přes zbytek to šlo dobře, ale bordel byl všude.
zbytky vody jsem pak vyfoukal vysavačem.
Pak jsem měl trochu problém s odvzdušněním - volnoběh na místě nestačil, tak jsem ho trochu projel a už topí :-)
Pro zajímavost - byl zanesený takovém jemným světle hnědým bahýnkem (asi jemné částečky rzi), žádné hrudky nebo tak něco, ale i tak to asi na ucpání stačilo ...

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“