PASSAT B7 problem asi termostat

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
millhaus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 05.09.2011 15:28

Re: PASSAT B7 problem asi termostat

Příspěvek od millhaus »

Já děkuji za nepřímou odpověď. Bohužel nejsem potěšen že mě čeká výměna celého termostatu...
VW Passat CC 2.0 TDI CR, 2009...

Mandragora
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 09.06.2019 20:52

Re: PASSAT B7 problem asi termostat

Příspěvek od Mandragora »

Tak potvrzuji funkčnost výměny druhého termostatu, tedy toho u DSG.
Teplota podstatně rychleji vystoupá na 90° a už se nehne ani při sjíždění z kopce.


Kdyby tedy měl někdo stejný problém , ať ví z které strany začít. :)
Já mám tím pádem "zbytečně" nový termostat i na motoru . . .

Uživatelský avatar
pasátek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 01.07.2015 22:37
Bydliště: Chrudim

Re: PASSAT B7 problem asi termostat

Příspěvek od pasátek »

Tak to si zrovna začínal s tou složitější variantou. Já myslel, že si měnil nejdříve termostat DSG. On je tenhle problém všeobecně znám. Tady na klubu je toho o tom taky plno, ale můžu tě ujistit, že i ten hlavní odchází dost často. Já ho měnil v zimě, někde kolem 260tkm. Takže máš aspoň už od termostatů pokoj.
Passat CC 2.0 TDI 125kW Individual
Passat CC 2.0 TDI 103kW

djgas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 13.01.2013 17:31
Bydliště: Královohradecko

Re: PASSAT B7 problem asi termostat

Příspěvek od djgas »

Mám stejný případ na Multivanu,teď mě čeká ten druhy termostat stejne jako Tebe,jen ho musím najít a identifikovat,je tam verze z nezávislým topením s bez...
VW Multivan T5GP 2,0 biTdi 132kW, DSG, 4 motion

Mandragora
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 09.06.2019 20:52

Re: PASSAT B7 problem asi termostat

Příspěvek od Mandragora »

pasátek píše:Tak to si zrovna začínal s tou složitější variantou. Já myslel, že si měnil nejdříve termostat DSG. On je tenhle problém všeobecně znám. Tady na klubu je toho o tom taky plno, ale můžu tě ujistit, že i ten hlavní odchází dost často. Já ho měnil v zimě, někde kolem 260tkm. Takže máš aspoň už od termostatů pokoj.
Nakonec to nestojí "svět" a bude doufám klid. Momentálně najeto 152.
Ještě vyřešit to mlácení kufrových dveří a bude to zas o kousek lepší :)

Uživatelský avatar
millhaus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 05.09.2011 15:28

Re: PASSAT B7 problem asi termostat

Příspěvek od millhaus »

Vracím se k mému předchozímu příspěvku ohledne termostatu. Mám starší verzi motoru Cbbb (jen jeden termostat na motoru). Může mi někdo potvrdit nebo vyvrátit že musím vyměnit celý termostat? Nebo se dá vyměnit jen ten samotný ventil který se zavírá / otevírá s teplotou vody. Dá se přes VAG zjistit číslo termostatu ( katalogové číslo) jaký mám obednat? Nerad bych vymontoval půlku motoru a zjistil že mám špatný díl...

Sent from my VOG-L09 using Tapatalk
VW Passat CC 2.0 TDI CR, 2009...

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: PASSAT B7 problem asi termostat

Příspěvek od Jirka. »

millhaus píše:Vracím se k mému předchozímu příspěvku ohledne termostatu. Mám starší verzi motoru Cbbb (jen jeden termostat na motoru). Může mi někdo potvrdit nebo vyvrátit že musím vyměnit celý termostat? Nebo se dá vyměnit jen ten samotný ventil který se zavírá / otevírá s teplotou vody. Dá se přes VAG zjistit číslo termostatu ( katalogové číslo) jaký mám obednat? Nerad bych vymontoval půlku motoru a zjistil že mám špatný díl...

Sent from my VOG-L09 using Tapatalk
podle roku, starší mají klasiku termostat, novější domek v kuse. Je to vidět na první pohled.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“