Veteránska KLUBOVÁ testace - OTÁZKY

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Veteránska KLUBOVÁ testace - OTÁZKY

Příspěvek od vintera »

Bohužel, v některých případech smluv povinného ručení se plnění pojišťovny v plném (100%) vztahuje na události způsobené vlastníkem (provozovatele) uvedeným ve smlouvě. V případě škody způsobené jiným řidičem než uvedeným vlastníkem, pojišťovna plnění krátí. Zvláště u smluv s nízkým pojistným. Mám pojištěno na dvě desítky neveteránských vozidel a již se s tím setkal. S veterány (1/12) nemám zatím zkušenost, proto se ptám. Pojišťovny tradičně moc sdílné nejsou.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Veteránska KLUBOVÁ testace - OTÁZKY

Příspěvek od 11mAjA11 »

A to je právě to, že každá pojišťovna to ve smlouvě postaví jinak, takže těžko paušalizovat jestli platí to či ono u konkrétního případu.
Takže sis vlastně i odpověděl sám :mrgreen: :mrgreen:

Záleží tedy co je uvedeno v pojistné smlouvě :mrgreen:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Veteránska KLUBOVÁ testace - OTÁZKY

Příspěvek od vintera »

Je pravdou, že u identického vozidla, stejné pojišťovny a smlouvy uzavřené v jeden den mám až 50% rozdíl v ceně. Na podmínku 100% plnění způsobené škody pouze vlastníkem jsem přišel zcela náhodou, kdy jsem jednal o případném snížení pojistného.
Mám i dvě Jawy, kde jedna stojí ročně přes 600 kč a u druhé 60 kč, kdy mi sami nabídli pouhou 1/12 jako u veterána i přesto, že žádný statut veterána nemá.
Již jsem o případném snížení na 1/12 u svých vozidel s pojišťovnami jednal, ale na otázku, zda-li pojišťovna bude plnit i za škody způsobené jiným řidičem (nepojistníkem), se dostane vyhýbavá odpověď - to až podle konkrétní situace.
Proto dotaz, zda-li má někdo konkrétní, praktické zkušenosti.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“