1.9tdi 66kw ALE - dymivost 2,3 -

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
marekSR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 20.06.2019 19:16

1.9tdi 66kw ALE - dymivost 2,3 -

Příspěvek od marekSR »

Aké su emisne limity na EK pre golf3 variant 1.9tdi 66kw ALE ? alebo nema tu niekto protokol z EK ? su rovnake v CR aj SR ? Včera som bol zmerat dymivost v jednom servise a vraj dymivost pri mojom motore by nemala presiahnut 1.2 no namerali mi najprv 1,68 potom 1,96, 2,2 a nakoniec 2,3 čo je zaujímave že sa to zvyšovalo a nie naopak. Auto som pred tým prebehol po dialnici cca 100 km pri 150km/h a v zavere ešte do servisu asi 8 km na vysokých ot. od 3000 do 4000 ot a ani bežne to auto nezvyknem dusiť skôr naopak. Nalial som aj P2151 na redukciu dymivosti a najazdil cca 150km pred testom. Za jazdy to nedymi vôbec ani pri plnom plyne a ani pri ustalených 4500rpm na mieste z vyfuku nič nevidno (vôbec) - zadymí len pri prudkom zošliapnutí plynu na max a aj to len na pol sekunty ( akurat tu pol sekundu na EK meraju )

Motor ma vraj mierny chiptuning - prepisanu mapu na spodku a skôr zabera turbo, momentálne aj zaslepené EGR a malo aj odpojenu vahu vzduchu (skusil som zapojit a nič) zajtra chcem ale ešte skontrolovať na diagnostike či je vaha vôbec funkčná. Dalšia vec že to má vykuchaní KAT.. v oktobri končí TK a EK a potrebujem auto pripravit aby prešlo a kludne to dam aj do serie ( auto mam 2 mesiace a kúpil som si ho lebo som v minulosti mal rovnake a chcem ho dať do kopy)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“