Rozdíl v zadních svítilnách

3G5 / 3G2 2014 - 201.
Odpovědět
jalovec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 04.03.2008 09:46
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Rozdíl v zadních svítilnách

Příspěvek od jalovec »

Zdravím,
před časem jsem odešel k C4 GP, ale měl jsem to jen dočasně (OL), nyní uvažuji o návratu ke koncernu :-) Chci B8 Variant s DSG, 2.0. Nějak jsem si všiml, že jsou dva druhy zadních svítilen - je to o výbavě?
A preferujete nákup v D nebo u nás? Ceny jsou obdobné, v D je však větší výběr. Od kterého RV má jaká verze v základu CarPlay? Lze to určit nebo je to vždy příplatková výbava?
Sorry za možná hloupý dotaz pro profíky...
Jalovec
Přílohy
passat_rozdil.jpg
passat_rozdil.jpg (22.93 KiB) Zobrazeno 3400 x
VW Touran 2.0 TDi, DSG
C1, automat :-)
VW Golf Plus 2.0 TDi, DSG
C4 Grand Picasso 2.0 TDi, automat (oper. leasing)
VW Passat Variant 2.0TDi, DSG,B8

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl v zadních svítilnách

Příspěvek od CentriFUGA »

Jedná se o dva druhy světel.
Z tvé fotky ty druhé jsou základní.
I tak se jedná o FULL LED světla, ale každé světlo má své místo.
Ty druhé jsou též FULL LED ale adaptivní, tzn. různě se přehazují světla, třeba brzdovky při vypnutých světlech svítí nějak a stejně svítí při zapnutých, ale vypne to část obrysových v tu chvíli. poté se to také různě prolíná s blinkrem... nevím jestli to popisuji srozumitelně, na tomto videu je to vidět jasně
https://www.youtube.com/watch?v=IH4_wS8NTcI" onclick="window.open(this.href);return false;

Ty první byly základ u trendline a comfortline, ty druhé byly u highline jako základ a u ostatních výbav za příplatek. Já mám vyšší řadu, rodiče tu nižší řadu. Kromě toho, že ty adaptivní jsou hezčí hračka a kdo ty auta zná, tak to pozná, to nějakej větší význam nemá a dokonce vyzkoušeno, že couvací světla svítí lépe u těch obyčejných (jsou tam víc čiré mi přijde). Naopak brzdová tím, že tam různě přeskakují při zapnutých parkovacích zase lidi za tebou třeba v koloně víc proberou, je tam takové větší bliknutí než když se přidá ke klasickým parkovačkám brzdovka.

Preferoval bych nákup v D, nebo dovoz z D. Ceny jsou dneska plus mínus stejné, ale rozhodně u německých aut bude dodržen pravidelný servis a je tam lepší výběr výbav, nájezdů, stavů km...podle preferencí.
I když dnes už i česká auta v této ceně mívá pravidelný servis, často dělaný v autorizovaných servisech, s jasnou historií, takže vyloženej průšvih to nebude. Spíš bych řekl, že dost udělá třeba kvalita silnic a rychlý nájezd v Německu a většinou i vyšší výbavy. Za mě raději více km z Německa po kvalitních silnicích, lepší výbava, než menší nájezd, ale uato bude technicky na tom hůře, jen bude lepší číslo na budíku...

U Car Play nevím jistě, ale myslím že to se musí připlácet, bylo to v základu snad na 3 roky ?...možná někdo doplní, každopádně mě to nefunguje ani na jednom autě

jalovec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 04.03.2008 09:46
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl v zadních svítilnách

Příspěvek od jalovec »

Díky za vyčerpávající odpověď a názor. Myslel jsem si, že ty hezčí jsou "lepší" a u vyšších výbav :-)
Co se týká CarPlay, tak buď je nebo není - myslím si, že funkcionalita nemůže být podmíněna časovým úsekem od nákupu... Ale jistý si nejsem.
VW Touran 2.0 TDi, DSG
C1, automat :-)
VW Golf Plus 2.0 TDi, DSG
C4 Grand Picasso 2.0 TDi, automat (oper. leasing)
VW Passat Variant 2.0TDi, DSG,B8

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Rozdíl v zadních svítilnách

Příspěvek od Mirco »

CentriFUGA píše:U Car Play nevím jistě, ale myslím že to se musí připlácet, bylo to v základu snad na 3 roky ?...možná někdo doplní, každopádně mě to nefunguje ani na jednom autě
App Connect, kterej vystřídal půlce roku 2017 MirrorLink byl seriově pouze u navigace Discover Pro :good: u ostatních infotainmentů byl jako volitelná výbava. Co zmiňuje CentriFUGA je Car-Net (dnes We Connect) ten je pouze k navigacím a ten je po aktivaci 3 roky zdarma a pak za poplatek...

Pokud je v menu nefunkční položka AppConnect s možnosti doaktivace tak to zhledem k super funkčnosti Apple Carplay doporučuju :good:

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl v zadních svítilnách

Příspěvek od CentriFUGA »

Já dodnes nevím co mají ty jednotlivé věci dělat :-D Proto v tom mám hokej

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Rozdíl v zadních svítilnách

Příspěvek od Mirco »

tak rozluštění :laugh:
AppConnect
https://www.volkswagen-carnet.com/cs_CZ ... nnect.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Car-Net
https://www.volkswagen-carnet.com/cs_CZ ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdíl v zadních svítilnách

Příspěvek od CentriFUGA »

Mirco: Mám Mirror link v navigaci ale chce to pustít klíčem, tzn. to musím taky jedině zaplatit ?

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Rozdíl v zadních svítilnách

Příspěvek od Mirco »

no ve tvém případě bych se na to vykašlal, jelikož mirrorlink umí asi jen 4 telefony, který jsou na trhu... https://mirrorlink.com/phones" onclick="window.open(this.href);return false; :fool: nebo sehnat jednotku co je v přihrádce s appconnectem

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“