PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od majatrabi »

Chlapi dají se ty plastové"cvoky" co jsou na koci táhel u převodovky vyšroubovat?
Dik.
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Boceli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 18.11.2011 20:36
Bydliště: Loučná u Litvínova
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od Boceli »

Zdravím kolegové
Chci se zeptat ,mám Sharana 2,0/85kW a několikrát se mi stalo při jízdě do stoupání,dloouhého táhlého,na trojku mě vypadnul kvalt,jednou i jednička,ta zase při rozjezdu .Spojka jde hezky tiše stejně jako převodovka,silentbloky v pořádku,u převodovky jsem měnil a myslel jsem že to bude tím,ale prd zase vypadla trojka.U jiných kvaltů nic,na rovince při běžné jízdě nic.pouze při tom stoupání.Díky za radu.Petr

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od dolcett »

Celé jsem to tu pročetl, ale mě moje specifické vozidlo dělá jiné věci.
Že jde spojka těžko, už jsem si zvyknul, ale to, že když je teplo, prakticky nezařadím jednotku a zpátečku, mě docela vadí (někdy tam zapadne "napůl" a stejně ji to pak vyhodí do neutrálu.
Zkusím mrknout na táhla, ale divné je, že to dělá jen když je teplo a motor opravdu ohřátý (tyhle potvory se jinak pořádně nezahřejí asi nikdy) - jen postřeh....

Uživatelský avatar
Galaxy 2.3i
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 11.11.2007 20:08
Bydliště: Krupka u teplic

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od Galaxy 2.3i »

Mám dotaz...Ford Galaxy 1.9 2004.... když ho vytočím víc jak 3500 ot. tak nejde 2st. a 4 st. jako by tam ani nebyly :oops: Když jedu do 3000 ot. vše je v pořádku :roll: 3 st. a 5 st. jde normálně :wink:

laco49
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 12.11.2011 11:02
Bydliště: Náchod

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od laco49 »

Ahoj chlapi,
Mám Sharana r.v.98 a poslední dobou mám problém se zařazením jedničky a hlavně zpátečky,někdy mě tam zpátečka fakt nejde vubec,musím několikrát prošlápnout spojku a ani to kolikrát nepomůže,tak musím zařadit jinou rychlost,malinko s autem cuknout a s problémama tam pak zpátečku zařadím,ale jde to opravdu těžko a kolikrát to s autem i trochu cukne.Nevíte někdo čím by to mohlo být? Díky

Uživatelský avatar
coto.je
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.03.2008 20:15
Bydliště: Jih

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od coto.je »

Ahoj,
autem se moc nejezdilo, mimo na nákup.
Po dvou měsících začal problém s dořazováním.

Bohužel se stav neustále mění jednou nejde zařadit zpátečka,1,2, pak trojka (ta potom při brzděním motorem vyskočí)4 a někdy tam nejde pořádně 4 a 6.

Neměl někdo stejnou závadu??

sajdlik007
Člen klubu
Příspěvky: 33
Registrován: 12.04.2013 17:58
Bydliště: Osek

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od sajdlik007 »

Ahoj měl jsem problém že mi spojka na Alhambre nevypinala nešlo skoro radit po výměně lamely pritlacaku a ložiska jde krásně radit ale nastane problém jak se motor zahřeje jedničku tam skoro nedám a zpatecku též ne.... Za studena a chciplim motoru není žádný problém nevíte někdo čím by to mohlo být?? Mám Alhambru první generaci 1.9 81kw nafta motor afn
Seat Alhambra 1.9 TDI 81kw rv 1998 najeto už přes 400 tisic km :) na původní spojku turbo žádny zasah do motoru :)

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od hiero »

Máš to poriadne odvzdusnene? Namazali ste riadne mrkvu správnym tukom?

sajdlik007
Člen klubu
Příspěvky: 33
Registrován: 12.04.2013 17:58
Bydliště: Osek

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od sajdlik007 »

Dělal to servis tak snad udělali vše jak se má... Ted jak si to asi sedlo jde hůř radit i za studena a přijde mi jako by spojka po vyslapnuti furt lehce zabirala i pedál mi teď zabírá skoro hned u podlahy jen mě napadá setrvačník nechali starý mohl by to být problém?
Seat Alhambra 1.9 TDI 81kw rv 1998 najeto už přes 400 tisic km :) na původní spojku turbo žádny zasah do motoru :)

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od hiero »

Vprvom rade to riadne odvzdusni..pomocou ľavého predného strmena...návod nájdeš tu na fóre....ak bol zotrval bordelu a oni to zložili sú hovada...to by zotrval už musel byť poriadne na sračky aby to takto blblo...

sajdlik007
Člen klubu
Příspěvky: 33
Registrován: 12.04.2013 17:58
Bydliště: Osek

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od sajdlik007 »

Tak to bylo opravdu zavzdusene mluvil jsem s mechanikem ten mi poradil 10x rychle seslapnout a vyslapnout spojkovy pedál že to vytlačí vzduch pomohlo to spojka zabírá tak v půlce a teď i krásne radim jak za tepla i za studena i když to prej ovzdusnili mohlonse tam prý dostat vzduch
Seat Alhambra 1.9 TDI 81kw rv 1998 najeto už přes 400 tisic km :) na původní spojku turbo žádny zasah do motoru :)

tuis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 05.01.2010 18:29
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od tuis »

Ahoj
Zase jsem v tématu ztratil, tak jen se znovu zeptám jaký převodový olej použít do manuální převodovky DJY?
Ten stejný co do automatické G  052162A2?
Pavel /Ford Galaxy 1999, 1.9tdi 81kw AFN/ Ostrava

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od srotty »

Ano patří tam G 052 162 A2, nápln je 2,2 litry.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“