ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od michall »

Na vině (nebo na víně ? :-) ) může být i jeden přerušený vodič, voltovy proudíci pak tečou nesprávnými cestami a auto si pak dělá co chce. Začni kontrolou vodičů v průchodkách, to stojí jen trochu námahy a času. Pokud máš maxidot, mrkni, jestli je správně indikováno otevření konkrétních dveří/kufru, s polodotem je indikováno jen otevření dveří obecně, ale postupně se to dá taky. Zároveň se musí rozsvítit vnitřní osvětlení. Pojistky to chce kontrolovat měřákem, pohledem to nemusí stačit.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Kenedi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 12.03.2015 20:32

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od Kenedi »

Ahojte ako sa dajú skontrolovať káble na predných dverách? strašne málo miesta tam je. máte nejaký zlepšovák?
VW Sharan rv.'04 1.9TDi 96kW

mmichal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 01.11.2018 11:28

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od mmichal »

Ahojte môžem poprosiť či mi nepomozete? Mám Sharan 2007 a blbne mi centrál. Keď zamknem kľúčom tak mi zamkne iba moje dvere ostatné zostanú odomknuté. Zo začiatku to spravilo že len občas teraz to robí neustále. Ale keď vypnem baterku a znova zapnem a zamkne kľúčom nie dialkovim tak zamkne všetky dvere. Ale keď odomknem kľúčom tak otovori mňa a spolujazdca. Ostatné zostane zamknuté. Pri ďalšom zamykani a odomykani už zasa iba moje dvere. Keď to celé zopakujem ale s DO tak sa nič nedeje občas zamkne spolujazdca a občas ho neodomkne alebo naopak.Mne otvara vždy. Ale vedsie otvorí iba mne. Keď to zamkne ten prvý krát a je to všetko ok tak mi bliká LED v mojich dveroch. Keď to potom znova odomknem a zamknem tak LED 4x blikne a uz nic. aktualne mi to zamyka moje dvere a spolujazdove a obcas zadne prave ... :( Neviete poradiť? Dakujem

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od michall »

No jako základ omrkni vodiče v přechodkách dveří i kufru. Tam bývá nejčastější závada.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

radim807
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 04.07.2015 16:35
Bydliště: Kuželov

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od radim807 »

Taky bych to viděl na popraskané kabely a zkontroluj i spínače vnitřního osvětlení o každých dveří.

mmichal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 01.11.2018 11:28

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od mmichal »

Spinace som skusal jeden bol zly ... uz je vymeneny. vsetky dvere zasvietia interier a tak isto na maxidote ukazu vzdy konkretne dvere.

Vsimol som si ze ked zamykam tie zadne dvere manualne zatlacenim packy tak zadne od spolujadza maju odpor. taky isty odpor dava packa na dveroch u spolujadzca. ( ale tie odkedy som vyberal tu baterku ako som pisal hore tak tie zamyka pekne.) No a teda zadne za soferom ta packa na otvaranie dveri nema ziadny odpor. Ide uplne lahko ani si nevsimnem ze nieco zatlacam. nemoze to mat suvis ???

edit:

kedze som si dorabal packu na palubny PC mal som vypnutu baterku znova. A odtedy ako som to pripojil vsetky dvere funguju tak ako maju. neviem co sa stalo ale som rad a zatial dotoho nesaham ... chcem ist na VAG co to este ukaze ...

Ked som bol na posledy ukazalo taketo chyby.
Přílohy
vcdsI.png

mmichal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 01.11.2018 11:28

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od mmichal »

Ahojte,

cez vikend som sa znova rozhodol ze sa idem pustit do tich zamkov lebo vydrzali fungovat asi mesiac a znova je to nefunkcne. Takze aktualny stav je ze zamyka iba Sofera nadrz a kufor. ostatne je stale odonknute. ked som hladam na forach tak som sa docital ze ked odpojim dvere ktore su zle tak ostatne zacnu fungovat.

Tak som rozobral Lave zadne odpojil som zamok od elektriny. zavrel som dvere a prave zadne ktore dovtedy boli mrtve tak zacali odomykat zamykat.
Spolujazdec zostal odomknuty ...

Tak som rozobral ten zamok ze idem vymenit mikrospinace a bol som celkom prekvapeny ze tam ziadne mikrospianece niesu ... a nasiel som tam to co je vo fotkach dole ....

pipal som kable vsetky boli OK. aby nebol problem v prechodke. Viete mi poradit co moze bit na tom zamku zle? motorcek som pripojil na 12V na autobateriu mam pocit ze ma celkom silu este ale mozno je to iba pocit ... :( Okrem ineho daju sa tie motorceky niekde zohnat? ked nechcem kupovat cely zamok novy)

Su tam nejake diodi tie som meral vsetky ukazuju rovnau hodnotu. takze OK. vycistil som kontakty a aj medzi ozubenimi koleckamy co spaja a prepaja tie obvody vsetko vycistene ale aj tak nic.

dakujem za kazdu odpoved
Přílohy
IMG_20190629_111623.jpg
IMG_20190629_111627.jpg
IMG_20190629_112549.jpg
IMG_20190629_132330.jpg
IMG_20190629_132607.jpg

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od michall »

Spínače dveří nejsou v zámcích, ale dole na sloupcích. Spolujezdec a zadní dveře mají společný okruh, takže pokud je jen jeden spínač KO, dveře se nezamknou.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

mmichal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 01.11.2018 11:28

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od mmichal »

Tak vcera prisli 2 KS. jeden som menil v decembri tak preto ich nemenim vsety ... . tak to dnes prehodim a uvidim ci to pomohlo.
Přílohy
novy spinac
novy spinac
novy spinac
novy spinac

mmichal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 01.11.2018 11:28

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od mmichal »

Nič, nepomohlo zámky nebehaju. Jedine keď odpojim za šoférom prechodku tak druhý zámok začne fungovať. Ale predné pravé stále nič ale aspoň tie pravé zadné behajú. Tak problém bude asi v tom zámku ale neviem kde ...

mmichal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 01.11.2018 11:28

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od mmichal »

Ahojte sorry ak spamujem ale teda mozno moje hladanie pomoze niekomu inemu. Problem je na tom motorceku lavy horny je zly. tak som rozobral motorcek a vycistil a vyzera ze ide aspon na stole. bol od uhlikov zaneseny a siel do skratu. tak uvidime ked to zlozim v aute ci to bude behat. dufam ze to bude OK :) dam vediet ...


Doplnenie:

motorcek namontovany spat v bielej krabicke a zlozeny. Funguje ako novy :). Dufam ze to niekomu pomoze.

Ja idem este rozobrat tie spolujadzcove dvere predpokladam ze tam bude podobny problem.

pesnovak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 17.07.2019 15:29

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od pesnovak »

Zdravím, jsem nový člen a mám problém s dveřmi za řidičem, motorek vrčí, ale nechce otevřít. Dá se nějak vynadat bez otevřených dveří? SHARAN 2003 1,9 tdi 96kw

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od michall »

Když vyndáš sesli tak snad ano, ale nedá se vyloučit poškození plastových "čudlíků".
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“