ELEKTRO: AUTOHOLD - Zkušenosti, opravy, dovybavení

Moderátor: čapik

Odpovědět
Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

ELEKTRO: AUTOHOLD - Zkušenosti, opravy, dovybavení

Příspěvek od eauto1.cz »

ELEKTRO: AUTOHOLD - Zkušenosti, opravy, dovybavení

Jaké máte zkušenosti s Autohold?
Někdo bečí, že je zvýšená amortizace spojky, někdo je nadšen, někdo to nepoužívá...
autohold.jpg
Chci to dovybavit.
Už to někdo montoval do trojky Šaryka?

Kdo už řešil Autohold v PAŠÍKU, tak ví, že to je na celou šichtu práce a tisíce šroubků (Není to tak složité, ale ani to není pro laiky, jenom sehnat piny je problém atd...)
Prostě s tím musíte trošku bojovat, je více variant zapojení a je to na nervy :)

Zrovna mi teď totiž kolega z Německa říkal, že si ten Autohold jednoduše jeho známý domontoval DO ŠARYKA takto:
Nové tlačítko s touto funkcí+ diagnostika ŘJ brzd= nakódovat autohold a funguje.
No a pak ŘJ budíky, nakódovat autohold= tím je v maxidotu dostupné menu AUTOHOLD, kde si lze zvolit, jestli po startu bude standartně aktivní nebo neaktivní (a tlačítkem ho aktivuješ nebo deaktivuješ vždy)
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
Mrsta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 01.09.2013 13:50
Bydliště: Praha - Východ

Re: ELEKTRO: AUTOHOLD - Zkušenosti, opravy, dovybavení

Příspěvek od Mrsta »

Já ho vůbec nepoužívám a ani moje žena. Očekával jsem, že ho bude používat pravidelně.
Vyzkoušeli jsme ho a v pohodě se bez něj obejdeme.
Osobně bych nedovybavoval a při nákupu nového vozu ani nechtěl.
VW Sharan 2011, 125kW, DSG

Uživatelský avatar
maxie
Člen klubu
Příspěvky: 432
Registrován: 22.10.2007 16:44
Bydliště: Mohelnice(SU)

Re: ELEKTRO: AUTOHOLD - Zkušenosti, opravy, dovybavení

Příspěvek od maxie »

Já jsem si na to zvyknul - je to užitečná věc, že nemusíš na světlech stát na brzdě nebo dávat ručně ručku.
Za mě dobrý pomocník.

Jakým způsobem to zatěžuje spojku?

mdrak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 07.05.2015 23:22

Re: ELEKTRO: AUTOHOLD - Zkušenosti, opravy, dovybavení

Příspěvek od mdrak »

Ja som si na neho uplne zvykol, mam automat, spusta sa autohold sam automaticky len musim mat pas zapnuty. Na krizovatke len zastavis nohy z pedalov a stojis, ked vypnes motor automaticky sa zapne rucna...pre mna palec hore jednoznacne

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: AUTOHOLD - Zkušenosti, opravy, dovybavení

Příspěvek od tornado1 »

dělal jsem do Sharana a jde to naprosto bez problémů
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: AUTOHOLD - Zkušenosti, opravy, dovybavení

Příspěvek od eauto1.cz »

maxie píše:Jakým způsobem to zatěžuje spojku?
Více plynu při rozjezdu, to souvisí s nastavením níže... (jsou tři varianty nastavení citlivosti)

Potřebujeme ovladač
Přílohy
2016-03-08 13.08.27.jpg
Naposledy upravil(a) eauto1.cz dne 12.03.2016 01:44, celkem upraveno 3 x.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: AUTOHOLD - Zkušenosti, opravy, dovybavení

Příspěvek od eauto1.cz »

Dovybaven AUTOHOLD :yahoo:

Bez Autohold:
2016-03-08 13.12.09.jpg
Čárymáryfuk:
2016-03-08 13.15.04.jpg
Autohold aktivní:
2016-03-09 20.10.33.jpg
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: AUTOHOLD - Zkušenosti, opravy, dovybavení

Příspěvek od eauto1.cz »

Nastavil jsem tam ať to reaguje rychle a ať si to pamatuje po zamknutí auta předchozí nastavení.
Takže teď spojka vůbec nedostává zabrat, reaguje to rychle.
Takže žena když to nepoužívá, tak to nemusí furt vypínat a já to mám zase furt zapnuté a nemusím to pořád zapínat.

Dotazy:
0) Nesvítí mi zelená kontrolka nohy na plynu. Má to někdo na manuál převodovce? Nebo to je jen u DSG?
(Rozsvítí se jen červená, když zapomenu odbrzdit nebo nemám pás)
1) Taky se vám zadní motorky zabrzdí hned jak odpojíte pás?
2) Když auto nemělo vybavený Autohold, tak se motorky odbrzdí automaticky, když je pás.
3) Ale s Autohold se motorky nikdy neodbrzdí samy? Ať autohold zapnu nebo vypnu, motorky drží i s pásem a hrabu. Nebo to máte nastaveno jinak?
4) Já pokud zatáhne motorky, tak se nerozjedu ani s pásem, dokud ručkou motorky nepovolím.
5) Nemám menu Autohold u manuál převodovky. Neumím si na displayi měnit nastavení tlačítka. Má to někdo?
6) A extrém: nějak jsem si odepl pás, než auto stálo, takže Autohold se vypne.
To je jasné.
No a zastavím auto, jdu z auta ven ale hydraulika nedrží, protože jsem brzkým odepnutím pásů ten autohold deaktivoval.
Takže auto není zabržděno a jede. Nejde ta podmínka pásu zcela vyřadit?
Aby to brzdil o hydraulicky vždy, když svítí autohold a pás to neovlivňoval.
Kontrolka pásů je vyplá.
7) Má někdo Hill Hold? Brzdění v kopcích déle než na rovině? Co to řídí, náklonové čidlo alarmu? Nebo to už autohold nahradil?
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

mmatysekk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 06.03.2015 22:18

Re: ELEKTRO: AUTOHOLD - Zkušenosti, opravy, dovybavení

Příspěvek od mmatysekk »

Ahoj,
chvíli jsem ze začátku s Autohold taky bojoval, ale už jsem si zvykl a moc mi vyhovuje. K tvým dotazům spíš napíšu svoje postřehy (zeleně), nevím jestli je to 100% správně. Mám taky manuál.

0) Nesvítí mi zelená kontrolka nohy na plynu. Má to někdo na manuál převodovce? Nebo to je jen u DSG?
(Rozsvítí se jen červená, když zapomenu odbrzdit nebo nemám pás)
Žádná zelená kontrolka mi nesvítí. Jen červená, když se s autohold "peru" :-)
1) Taky se vám zadní motorky zabrzdí hned jak odpojíte pás? ANO
2) Když auto nemělo vybavený Autohold, tak se motorky odbrzdí automaticky, když je pás.
3) Ale s Autohold se motorky nikdy neodbrzdí samy? Ať autohold zapnu nebo vypnu, motorky drží i s pásem a hrabu. Nebo to máte nastaveno jinak?Nastartuju, šlápnu trošku silněji na brzdu a při přidání plynu se odbrzdí. Parkuju tak, že když odjíždím, tak musím vycouvat a kolikrát se mi stalo, že se mi autohold neodbrzdil. Stačí sešlápnout brzdu a jde to. Nic nemačkám.
4) Já pokud zatáhne motorky, tak se nerozjedu ani s pásem, dokud ručkou motorky nepovolím.Viz 3)
5) Nemám menu Autohold u manuál převodovky. Neumím si na displayi měnit nastavení tlačítka. Má to někdo? Nemám nic v menu
6) A extrém: nějak jsem si odepl pás, než auto stálo, takže Autohold se vypne.Nevím, nezkoušel jsem.
To je jasné.
No a zastavím auto, jdu z auta ven ale hydraulika nedrží, protože jsem brzkým odepnutím pásů ten autohold deaktivoval.
Takže auto není zabržděno a jede. Nejde ta podmínka pásu zcela vyřadit?
Aby to brzdil o hydraulicky vždy, když svítí autohold a pás to neovlivňoval.
Kontrolka pásů je vyplá.
7) Má někdo Hill Hold? Brzdění v kopcích déle než na rovině? Co to řídí, náklonové čidlo alarmu? Nebo to už autohold nahradil?Mám autohold stále aktivní a až na malé vyjímky jsem nikdy "ručku nemačkal".

Nejlepší je to v kopci při couvání, samo to auto podrží, neřešíš jestli ti odjede dopředu. Jen to chce silněji sešlápnout brzdu. Stalo se mi, že jsem šlápl v mírném kopečku jen lehce a autohold to nechytl. To stejné když lehce dobržďuješ třeba na křižovatce a pomalinku jen dojedeš (našlápneš silně na brzdu), tak se taky brzdy nezapnou.
A na co si dávej nejvíc bacha je, když popojíždíš někde a nezapneš pás, tak autohold vůbec nefunguje - neodbrzdí automatiky, musíš ručně odbrzdit, při zastavení musíš ručně zabrzdit. Párkrát se mi stalo, že jsem se spoléhal na autohold a nechápal co to auto dělá, že to nějak nefunguje 8)
VW Sharan 2.0 TDI 125kW BMT 2012 Highline

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: AUTOHOLD - Zkušenosti, opravy, dovybavení

Příspěvek od eauto1.cz »

Zelená kontrolka svítí, jen když odbržďuji bez pásů a nestojím ani na brzdě.
Jinak nesvítí. Nemá svítit, kdykoliv je aktivní Autohold?
2016-03-16 17.09.22.jpg
Dveře a sedačka Autohold vypínají. Nesmí se před zastavením otevřít dveře.
Stačí deaktivovat hlášení pásů a odpojit kabel od zámku pásu a Autohold se tím pásem nebude vypínat a pak by to mělo být OK.

Ale nevím, zda to pak bude umět samo zabrzdit motorkama. Protože to spouští právě odpojení pásu. Tohle asi by chtělo spouštět až vypnutím motoru. Nemá to tak někdo? Jde to nakódovat?
To šlápnutí na brzdu před rozjezdem pro automatické odbřždění motorků i bez pásů je dobrá rada.

Ale bez výbavy Autohold to umí ručku odbrzdit i bez mačkání brzdy, nemá to někdo i s Autohold???

Nikdo mi neumí odkódovat to mačkání spojky před startováním...
Zbývá přikódovat menu Autohold a Hill hold :idea:
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

vladob8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 12.07.2009 12:48
Bydliště: Bratislava

Re: ELEKTRO: AUTOHOLD - Zkušenosti, opravy, dovybavení

Příspěvek od vladob8 »

Dorobil som si tiez Auto-Hold. Je to v celku jednoduche, vymeni sa packa. Pomocou VCDS v jednotke 53: Parking Brake , coding 07 a posledne cislo prepisat zo "6" na "7", zmazat dve chyby ktore naskocia vypnut zapalovanie a hotovo. Na demontaz packy posluzi aj priborovy nozik. Funguje mi to tak ako pise "mmatysekk" Prikladam foto.
Otazka: v budikoch som nenasiel nic okolo AutoHold, vie niekto ako doplnit do menu nastavenie Autohold? Dik.
Přílohy
oznacenie pacok
oznacenie pacok
demontaz
demontaz
Zdravim Vlado.
Sharan 4motion 2.0 TDI 2011
LR Discovery2 TD5 r.2000

Uživatelský avatar
Gumoku
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: AUTOHOLD - Zkušenosti, opravy, dovybavení

Příspěvek od Gumoku »

též mi to hodilo 2 chyby, ale po smazání naskočí znovu :-(
VW forever ;-)

Odpovědět

Zpět na „Elektro + hudba + navi“