3.6 FSI 220KW BWS - Olej na kryte motora a okolo hlavy valcov

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
davo_svk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 28.05.2018 17:34

3.6 FSI 220KW BWS - Olej na kryte motora a okolo hlavy valcov

Příspěvek od davo_svk »

Zdravim
Idem si kúpiť vw cc 2012
Bol som si uz vyskúšať hlavného kandidáta. Vsetko bolo vpohode, uplne plynuly chod motora aj prevodovky, otáčky sedeli. Zvuk bol čistý. Celkovo auto je zachovalé, vsetky funkcie fungovali, všetko bolo vpohode az na 1 vec, ktorá sa mi nepáči

Ked som otvoril kapotu, tak plastový kryt motora bol od oleja, tiež viečko kde sa olej dolieva bolo tiež od oleja, a okolo celej hlavy valcov, iba vzadu nie. Vyzera byť dost stary ten olej, ale tak 2 mesiace to auto stálo.

Ma stym niekto skusenosti alebo vie čo to môže byť? Lebo v okruhu mojich známych ma 1 človek ešte 2008 passat CC 3.6 V6, ale že toto sa mu nestalo nikdy

Mňa čo napadá je že bud bol niekto gramblavý a ked tam olej nalieval tak ho rozlial, alebo ten motor niekto dusil a olej proste pustilo. Alebo potom už len prasknuté tesnenie. Ale.. to si myslim že by sa prejavilo aj na samotnom chode motora, a pušťalo by olej aj po jazde.
Moc krat dakujem za help.

Sem davam fotky aby ste to videli

Obrázek
Obrázek
Vlastné
Volkswagen CC - 3.6 FSI V6 220KW - 4Motion
A častá jazda tiež s
Skoda Karoq 1.5 TSI DSG
Skoda Octavia 1.2TSI
Opel Corsa 1.2 TwinPort

davo_SK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 11.05.2019 11:31

Re: 3.6 FSI 220KW BWS - Olej na kryte motora a okolo veka ventilov

Příspěvek od davo_SK »

Takže olej predsa len tečie. Ale v povodnom prispevku som sa pomýlil. Nie okolo hlavy valcov, ale okolo veka ventilov. Idem to vymeniť.

Ale len velmi jemne, za tie 4 mesiace to nič nespravilo. Podla hrudky zashnuteho oleja čo som nasiel, tipujem že tesnenie je prasktune už hadam posledných 100tisic km. :D
Vlastné
Volkswagen CC - 3.6 FSI V6 220KW - 4Motion
A častá jazda tiež s
Skoda Karoq 1.5 TSI DSG
Skoda Octavia 1.2TSI
Opel Corsa 1.2 TwinPort

davo_SK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 11.05.2019 11:31

Re: 3.6 FSI 220KW BWS - Olej na kryte motora a okolo hlavy valcov

Příspěvek od davo_SK »

predtym než som to išiel vymeniť, som to dal cele vyčistit a počkal. A ... odvtedy ani kvapka, takže som to ani nemenil. A už som spravil 10tis km.Takze to bol stale nejaky stary olej.
Vlastné
Volkswagen CC - 3.6 FSI V6 220KW - 4Motion
A častá jazda tiež s
Skoda Karoq 1.5 TSI DSG
Skoda Octavia 1.2TSI
Opel Corsa 1.2 TwinPort

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“