Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
dave1x
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 30.01.2018 21:51
Bydliště: Ostrava / Opava

Re: Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Příspěvek od dave1x »

daniel83 píše:Včera se mi nainstalovala aktualizace aplikace VW Connect a od té doby se mi to nedokáže spojit s modulem v autě :baseball:
Nemáte někdo náhodou podobnou zkušenost?
Mám stejný problém :cry: Po update softwaru (aplikace a FW DataPlug) se mi nejdřív samovolně DataPlug odpojoval a nezaznamenával trasu. Dnes jej aplikace ani nenajde :twisted: iPhone jej vidí, píše, že má připojeno a v aplikaci spojení nenavázáno :x

Zkoušel jsem restart aplikace, vypnout a zapnout BT, restart iPhonu a nic :x Odhlásil jsem se z aplikace, znova přihlásil, obnovil data ze serveru a fungovalo to asi 4x a znova jsem tam, kde jsem byl :negative: Asi nezbude, než počkat na aktualizaci aplikace. S původní verzí totiž nebyl žádný problém a fungovala naprosto spolehlivě :!:
Volkswagen Golf VII 1,4 TSi, 110 kW/150 HP, 260 Nm, DSG 7, Highline, 2014.
O vozidle: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=349491

Obrázek

Uživatelský avatar
daniel83
Závodník
Závodník
Příspěvky: 568
Registrován: 01.06.2016 21:48

Re: Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Příspěvek od daniel83 »

Tak jsem se včera odhlásil a smazal data VW Connect. Po opětovném přihlášení a spárování to zatím funguje, tak doufám, že na dlouho.. Díky za rady, chlapi :good:

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Příspěvek od ablorhm »

Nějaké změny v nové verzi?
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
daniel83
Závodník
Závodník
Příspěvky: 568
Registrován: 01.06.2016 21:48

Re: Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Příspěvek od daniel83 »

Asi jen bug fixy, ničeho jiného jsem si nevšiml, kromě toho, že mi přestalo fungovat spojení s modulem v autě :x

chip75
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 20.09.2016 20:33

Re: Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Příspěvek od chip75 »

Aktualizaci silně nedoporučuji!
Mě osobně se po aktualizaci aplikace i dataplugu sice appka s autem spojila, ale nezaznamenávála trasu. Tak jsem appku odinstaloval, nainstaloval znovu a konec! Přihlásím se ke svému účtu, spustí se synchronizace a po cca minutě vyskočí chyba, že se přenos nezdařil. Ok, data zatím synchronizovat nebudu, jdu do auta, chci spárovat s autem a vyskočí chyba, že dataplug není podporovaný a hotovo. Vezmu iPad a tam se s autem normálně spojím, v pohodě, ale účet mi to také nesynchronizuje. Ukazuje, že data stahuje, dokonce až do 100%, ale pak stejná chyba, že je potřeba stabilní internetové připojení. Takže raději neaktualizovat!!!

Marek Zelinka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 06.05.2018 13:20
Bydliště: Praha

Re: Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Příspěvek od Marek Zelinka »

Dneska mi na Apple vyskočila nová aktualizace 1.72.8
Všechno naběhlo sesynchronizovalo se a funguje taky v pohodě připojení záznam trasy i tankování....
VW Golf VII Variant Highline 2.0 TDI
Piano Black

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Příspěvek od ablorhm »

Tak až dnes mi byl nabídnut update na 1.72.8 a klobouk dolů, vše proběhlo velmi hladce.
Po aktualizaci aplikace se v autě bez problémů spárovala jednotka s telefonem, provedl se update FW jednotky a první 2 trasy po updatu jsou zaznamenané v pořádku.
Uvidíme, třeba časem se ukáže nějaká chybka.
Přece jenom to má nějaké mouchy od počátku VW Connectu :mrgreen:
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

chip75
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 20.09.2016 20:33

Re: Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Příspěvek od chip75 »

Mě bohužel ani tato nová aktualizace na 1.72.8 nepomohla. K dataplugu se už sice připojím, ale nemůžu se přihlásit k účtu a když, tak se mi nesynchronizují data.. Řeším to s podporou, tak uvidíme, jestli něco vymyslí.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Příspěvek od ablorhm »

Byla tam, nebo přibyla možnost exportu jízd do PDF?
Jinak teda velikost textu ve statistice pod jednotlivými položkami je jako pro slepce :mrgreen:
Detail jednotlivé jízdy vypadá docela ok, jak je tam možnost velké mapy skoro přes celý displej (škoda, že zde nefunguje otočení mobilu na šířku, i když ono stejně nejde v té mapě posouvat a přibližovat) a v boxech jsou data z jízdy
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Roman_P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 20.05.2018 21:17
Bydliště: Praha západ

Re: Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Příspěvek od Roman_P »

Myslím v úterý jsem dělal kvůli něčemu jinému tovární reset telefonu.
Obnovení dat proběhlo pěkně a ani jsem si nestačil všimnout, že jsem po resetu vlastně instaloval novou aplikaci po updatu.
Koukal jsem jako blázen, když mi to nabídlo za 1200 vyježděných bodů nové parametry: Teplota chladící kapaliny a teplota nasávaného vzduchu. Myslím, že tam těch okének bylo ještě víc, ale po odkliknutí už se mi tam nic dalšího neobjevilo.
Máte tam nělkde ještě další nové parametry mimo těch dvou, co jsem zmínil?
VW Golf VII Variant 1.4 TSI 103kW High Line
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=348950

TomCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.05.2018 20:21

Re: Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Příspěvek od TomCZ »

Ráno jsem jel ještě na staré verzi applikace a vše OK, až na detekci tankování. Odpoledne otevřu doma app a zahlásí aktualizaci. Bohužel ,nešlo kliknout na nic jiného, než na potvrzení aktualizace. Aktualizace se nainstalovala, proběhl i update FW dataplugu po připojení k autu. Bohužel, následná odpolední jízda nebyla vůbec zaznamenána. Jako bych vůbec nebyl v autě a nikam nejel.

Máte nějaké doporučení ?

Mám zkusit app smáznout a znovu nainstalovat ? (někdo tu psal, že se pak nebyl schopný synchronizovat, tak se trošku bojím. Používám app pro následnou knihu jízd, takže ji docela potřebuji).
VW Sharan 2.0 TDI 110 kW DSG, 2019
DataPlug

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Příspěvek od ablorhm »

Jelikož aktualizace nevychází tak často, tak pokud nechceš čekat několik týdnů, měl bys zkusit u aplikace VW Connect smazat paměť i data aplikace (v případě Androida, iOS neznám). Vše se bude jevit tak, jakobys to poprvé spustil a musíš plug spárovat a přihlásit se na existující VW účet.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Roman_P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 20.05.2018 21:17
Bydliště: Praha západ

Re: Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Příspěvek od Roman_P »

Teď koukám do historie a tam je uvolnění údaje o teplotě vzduchu za 1200 bodů a teplota chladicí kapaliny za 800.
Přišlo mi, když jsem to odemykal, že je toho tam víc. Nemáte tam někdo další nový údaj?
VW Golf VII Variant 1.4 TSI 103kW High Line
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=348950

Uživatelský avatar
daniel83
Závodník
Závodník
Příspěvky: 568
Registrován: 01.06.2016 21:48

Re: Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Příspěvek od daniel83 »

ablorhm píše:Jelikož aktualizace nevychází tak často, tak pokud nechceš čekat několik týdnů, měl bys zkusit u aplikace VW Connect smazat paměť i data aplikace (v případě Androida, iOS neznám). Vše se bude jevit tak, jakobys to poprvé spustil a musíš plug spárovat a přihlásit se na existující VW účet.
Mohu potvrdit - měl jsem stejný problém po aktualizaci a tento postup s vymazáním VW Connect a smazáním paměti zabral.
V neděli jsem jel trasu Benátky n. J. - Karviná a zpět s několika krátkými přestávkami a konečně se mi podařilo získat trofej za 700 km :yahoo: Takže zdá se, že zaznamenávání trasy mám nyní celkem spolehlivé..

chip75
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 20.09.2016 20:33

Re: Volkswagen Connect Dataplug 5GV051629E

Příspěvek od chip75 »

Na tu aktualizaci velký pozor!!! Po několika telefonátech na infolinku VW mi řekli, že nejsem jediný, kdo se po aktualizaci nemůže připojit k účtu. Zřejmě je to ale problém pouze některých Android telefonu. iOS snad v poho, ale úplně mi to nepotvrdili, tak nevím. A hlavně nikdo neví co s tím...

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“