Sháním typový list nebo fakturu na disky 18” 8x18 ET44

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...
JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Sháním typový list nebo fakturu na disky 18” 8x18 ET44

Příspěvek od JirkaVys »

Tak se vrať do aktuální doby a ne před půl rokem a déle... Ostatně je to napsané o několik příspěvků výše, očividně tvé rady nefungují, ale napiš to klidně ještě potřetí :-D. Už na tyhle dovozovky zkrátka kašlou a nedivím se.

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním typový list nebo fakturu na disky 18” 8x18 ET44

Příspěvek od patrikrs »

Tak asi mám štěstí, minulý týden kolegovi zapsány 18” na passat 110kw, 2015, dovoz D
Vždy přes https://www.volkswagen.cz/kontakty/kont ... ce-a-dotaz" onclick="window.open(this.href);return false; dotaz na homologaci

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Sháním typový list nebo fakturu na disky 18” 8x18 ET44

Příspěvek od JirkaVys »

Řekl bych že to bylo i před minutou, že :)
Stačí si přečíst starší příspěvky a neradil bys znova to samé, ale budiž :)

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním typový list nebo fakturu na disky 18” 8x18 ET44

Příspěvek od patrikrs »

No to víš, jsem v pubertě jako Ty, tak mám potřebu tady být za důležitého.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Sháním typový list nebo fakturu na disky 18” 8x18 ET44

Příspěvek od JirkaVys »

Je to vidět, že jsi no, o tom žádná. Celá stránka zpráv o ničem, jen velká důležitost. A já bohužel reaguji zbytečně na hlupáka a také to plním zprávami, no což... Dál nereaguji, příště než něco napíšeš si to přečti, ať to není jako vždy o ničem :)

Kevinios
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 24.02.2019 16:06

Re: Sháním typový list nebo fakturu na disky 18” 8x18 ET44

Příspěvek od Kevinios »

patrikrs píše:Nevím co komu přinese Tvá odpověď, ale to je mi celkem fuk. Jediný rozumný postup jak zapsat kola na B8 je napsat dotaz na VW, poslat jim VIN auta a počkat až přijde odpověď. Je to zadarmo a pak stačí na úřadu pouze dopsat za 50Kc.

Kdyby to nefungovalo, tak to tady nepíšu. Je tady více lidí kterým tohle bez problému zaslali.
Prosmte, zkus si to doopravdy nejdrive precist...resil jsem to dost dlouho primo s VW...Uz to takhle nefunguje nejspis od letosniho ledna. Tecka. Uz ti je tam proste nezapisou.
VW Passat B8 2.0 140 kW, Comfortline

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním typový list nebo fakturu na disky 18” 8x18 ET44

Příspěvek od patrikrs »

Ja si to opravdu četl. Nemám důvod si vymýšlet, není mi 5, ani nepotřebuji být zde za důležitého... minulý měsíc poslán dotaz, před cca 14 dny zapsáno. Možná štěstí, možná ne. Je mi to vlastně jedno. Jen mě zaráží že v mém okolí dvou lidem zapsali 18” na 110kw a 19” na 140kw u těch 19” nejsem si jistý přesný datum, ale určitě to bylo letos a ne v Lednu.

Letos je to na portálu, rok 18,17 posílali dopis
Přílohy
E53443F2-B8FF-43BE-BD98-F15C38D1FB9A.jpeg
487C10FB-292D-4B3D-98B0-D84245A51CAF.jpeg

Kevinios
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 24.02.2019 16:06

Re: Sháním typový list nebo fakturu na disky 18” 8x18 ET44

Příspěvek od Kevinios »

Tak to by me zajimalo podle ceho se rozhodujou... Fakt tomu nerozumim. Preposilal jsem jim dokonce i emaily od jinych jak jim to v pohode na pozadani zapsali a stejne me poslali do prd...


Sent from my iPhone using Tapatalk
VW Passat B8 2.0 140 kW, Comfortline

Uživatelský avatar
vincent19
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 13.09.2011 07:57
Bydliště: Olšany

Re: Sháním typový list nebo fakturu na disky 18” 8x18 ET44

Příspěvek od vincent19 »

Tak jsem konečně zhruba po dvou měsících zapsal kola do TP. Koupil jsem originály Dartfordy ale bez typoveho listu. Požádal jsem VW aby mi poslali typový list, stejne problémy viz výše- bez faktury neposlou.Zkousel jsem i Porsche,Autojarov,Loudu.....nic.Dostal jsem i kontakt na akreditovaného technikem který mě v řadě e-mailu vzdy odpalkoval. Nakonec jsem si koupil typový list jiných kol.Kola si byla vzhledově co nejvíce podobná a patřične rozměry byly stejne. Poté jsem jel na technickou kde mi to potvrdili a pak následně na úřadě zapsali. Tenhle proces bych už nechtěl nikdy začít


Sent from my iPhone using Tapatalk
Passat Variant 3G 2.0TDI 110kW , Passat Variant 3C 2.0TDI 125kW Sportline , Vento 1.9D

cavefish
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 21.07.2018 21:45

Re: Sháním typový list nebo fakturu na disky 18” 8x18 ET44

Příspěvek od cavefish »

Také já potvrzuji, že kola již VW nechce nechat zapisovat. Mou žádost zamítli s tím, že si mám koupit kola z nabídky originálního příslušenství. Škoda no :(. Žádal jsem na konci srpna.

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním typový list nebo fakturu na disky 18” 8x18 ET44

Příspěvek od CentriFUGA »

vincent19 píše:Tak jsem konečně zhruba po dvou měsících zapsal kola do TP. Koupil jsem originály Dartfordy ale bez typoveho listu. Požádal jsem VW aby mi poslali typový list, stejne problémy viz výše- bez faktury neposlou.Zkousel jsem i Porsche,Autojarov,Loudu.....nic.Dostal jsem i kontakt na akreditovaného technikem který mě v řadě e-mailu vzdy odpalkoval. Nakonec jsem si koupil typový list jiných kol.Kola si byla vzhledově co nejvíce podobná a patřične rozměry byly stejne. Poté jsem jel na technickou kde mi to potvrdili a pak následně na úřadě zapsali. Tenhle proces bych už nechtěl nikdy začít Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tohle řešení jsem popisoval již nahoře. Jediný problém může nastat, když bude technik typu K velký šťoura a bude sáhodlouze hledat to KBA číslo z typového listu, které na originálních kolech nikdy nemůže být :-D

Uživatelský avatar
vincent19
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 13.09.2011 07:57
Bydliště: Olšany

Re: Sháním typový list nebo fakturu na disky 18” 8x18 ET44

Příspěvek od vincent19 »

Jo trochu v tom stoural,dokonce se tam radil i s druhým technikem.Nakonec mi to dal....Jinak mi bylo vysvětleno,ze ke kolum z originálního příslušenství typové listy dávají. Ke kolum které jsou už z výroby na autě nedávají,protoze jsou homologovane na konkrétní podvozek auta.Pritom všechny kola jsou z jedné výrobní linky


Sent from my iPhone using Tapatalk
Passat Variant 3G 2.0TDI 110kW , Passat Variant 3C 2.0TDI 125kW Sportline , Vento 1.9D

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“