Start stop

1979 - 20..

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Start stop

Příspěvek od FandaTDI »

To bych právě taky čekal(nebo aspoň o něco "nadsazenější" dobíjení v případě, že to bere stále nějak "dopočítávaně" v potaz např. ty wear-level křivky...) a ani v podstatě není těžký si to změřit/porovnat (napěťově i proudově), jen si na to ve vhodnou chvíli vzpomenout a mít na to chvilku... I když je fakt, že hlídání aku mívaj už i auta bez ss ...

Čečulák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 27.06.2018 20:39

Re: Start stop

Příspěvek od Čečulák »

Ja to odpojovat nechci, vsichni se domnivaji, tusi, mysli si, ale nikdo presne nevi co to muze dal ovlivnit.
VW Caddy 2.0 TDI 75 KW Comfortline, Bi xenon, Combi Černá perleť 2019

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Start stop

Příspěvek od FandaTDI »

No já jsem taky pro "elegantnější" řešení, jen jsme ti tu debatu trošku "zvrhli" v to, jestli/jak moc velký je ten battery management ku*vítko (natož když už jsem se setkal s několika autama, kdy dealer/prodejce u novýho ani nenakóduje aku...)

yama
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 25.11.2018 17:32

Re: Start stop

Příspěvek od yama »

S tím ne/dobíjením jsem to myslel, že dobíjí jen při rekuperaci a pokud poklesne napětí pod 12,2V. Prostě nedobíjí permanentně, jak jsme bývali zvyklí. Ale s dobíjením externí nabíječkou mám pochybnost - nabiju aku na 100%, ale hned následující jízdu ji systém nechá vybít na 50-60%. Třeba nedávno po 3h jízdě jsem naměřil 12,6V. Auto mám 5 měsíců. No - zatím si pořídím voltmetr do zásuvky a budu sledovat hodnoty během jízd. Občas auto celý týden stojí, tak bych před odstávkou možná dobíjel...

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Start stop

Příspěvek od FandaTDI »

S tím voltmetrem to není špatnej nápad, jen pro přesnější představu to chce mít porovnaný úbytky(přímo na aku, altíku,...). Dneska jsem si udělal takovej malej testík na cca "tříletým" Supu a ani nevím, jestli psát, co mi z toho vychází... :-D No vezměme to tak, že by se výsledek dal považovat i za docela přesnej test aku ;-) Byla nabitá max.na 50%, "nabíjecí" napětí se při vypnutí SS a "průměrných spotřebičích" ustálilo na 13,15V a když jsem odpojil konektor u aku, po několika vteřinách to stouplo na 14,8V (imho si jí "ohmatávala"), jenže dobíjecí proud vzrostl o sotva 10A (že by začínající sulfatace? ;-) ... při pomalým "inteligentním" nabíjení cucala pěkně nenažraně :-D ) , takže se to po chvíli ustálilo na nějakých 13,6V a to bez ohledu na to, jestli byl konektor připojenej nebo ne... A asi nejvtipnější na tom je, že to po tom testu nezapsalo žádnou chybu :-D

yama
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 25.11.2018 17:32

Re: Start stop

Příspěvek od yama »

Zkoušeli jste někdo deaktivovat start-stop podle tohoto článku? https://www.garaz.cz/clanek/stop-start- ... paign=null
V podstatě jde o odpojení kabelu hlídajícího napětí akumulátoru. Pak se aku dobíjí trvale, ale jakým proudem, to nepíší...

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Start stop

Příspěvek od Lukkii »

Jakékoli odpojování akumulátoru u těchto aut je prasárna. Přestane se hlídat napětí a teplota akumulátoru a další /
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Start stop

Příspěvek od r@pid »

Zas nefetujte.

Čečulák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 27.06.2018 20:39

Re: Start stop

Příspěvek od Čečulák »

Ano, vytažením konektoru na minusovém polu se vypne SS a deaktivuje nejspíše inteligentní dobíjení, je toho na internetu popsáno mnoho, ale opravdu fundovanou odpověd co ovlivnuje ten vytažený drátek jsem nikde nedohledal, pouze samé dohady.
Auto funguje, startuje, nebudu do toho hrabat.
Mému prvnímu autu se SS (deaktivovaným) a baterii AGM je 5 let, má 180 tisíc km a baterka stále původní.
Loňské stejné auto ma již EFB baterku.
VW Caddy 2.0 TDI 75 KW Comfortline, Bi xenon, Combi Černá perleť 2019

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Start stop

Příspěvek od FandaTDI »

r@pid píše:
20.04.2020 09:25
Zas nefetujte.
A tak to je fundovaná odpověď k tématu! 😁 Víc takových expertů a je hned jasno... 🤭

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Start stop

Příspěvek od r@pid »

Co si cakal

yama
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 25.11.2018 17:32

Re: Start stop

Příspěvek od yama »

pajosII píše:
16.05.2019 07:40
je to elektronické relé se " zpožděným doběhem " http://www.ispshop.cz/index.php?main_pa ... HmqVP5wRf9" onclick="window.open(this.href);return false;
Měl bych dotaz k montáži toho relátka z odkazu. Jak šetrně vyndat spínač Start Stopu? U mého Caddy je přímo před šaltpákou pod radiem. děkuji

Čečulák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 27.06.2018 20:39

Re: Start stop

Příspěvek od Čečulák »

Spinac je v rade asi 5 spinacu, krajni jsou ale pouze krytky, ty vydloubnes nozem. Do direk strcis ukazovacky a docela dost zaberes smerem k sobe. Celej ten plas je nacvaklej na kovovych sponach a dostanes se ke konektorum.
VW Caddy 2.0 TDI 75 KW Comfortline, Bi xenon, Combi Černá perleť 2019

Čečulák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 27.06.2018 20:39

Re: Start stop

Příspěvek od Čečulák »

Čečulák píše:
04.12.2020 15:56
Spinac je v rade asi 5 spinacu, krajni jsou ale pouze krytky, ty vydloubnes nozem. Do direk strcis ukazovacky a docela dost zaberes smerem k sobe. Celej ten plast je nacvaklej na kovovych sponach a dostanes se ke konektorum.
VW Caddy 2.0 TDI 75 KW Comfortline, Bi xenon, Combi Černá perleť 2019

yama
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 25.11.2018 17:32

Re: Start stop

Příspěvek od yama »

Chápu, děkuji moc o víkendu provedu.

Odpovědět

Zpět na „Caddy“