Dotaz - Fungl nový golf IV RV. 2001?

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Bennys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 05.09.2019 23:59

Dotaz - Fungl nový golf IV RV. 2001?

Příspěvek od Bennys »

Zdravím vás VW fandové. Nedám dopustit na svého odsloužilého 4 golfíka. A jsem právě před koupí nového vozu. Tak mě napadla zřejmě hloupost. Ale za dotaz nic nedám. O auto hřbitovech toho moc nevím, ale vím, že se 100% na nějakým nacházi tento mazlík s počtem najetých km cca kolem 0. Kontaktovat výrobce taky není žádnej problém. Nevíte tedy někdo, co by přibližně muselo následovat po koupi cca 18 let starého golfa , který celý život stál? Pro komponenty to není zrovna výhra. Popřípadě, neřešil někdo už podobný problém. Budu vděčný za jakýkoli rozumný pohled na věc...

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Dotaz - Fungl nový golf IV RV. 2001?

Příspěvek od FandaTDI »

No s kvalitou dnešních nových aut(čím dál tím větší "spotřebka") skoro věřím, že by to stáří byl možná i menší problém (hodně záleží, kde to stálo...) než vůbec takovej kousek najít... Až nějakej takovej hřbitov najdeš, dej vědět, možná bych o něčem taky zauvažoval :-D ;-)

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Dotaz - Fungl nový golf IV RV. 2001?

Příspěvek od vtuni »

Vítejte v sekci golf 4 /Bora, pokud jste tu poprvé, přečtěte si prosím návod na používání, zejména část o pojmenování nově založeného vlákna.

Abych pravdu řekl, tak jsem vůbec nepobral, o co v tomhle vláknu jde. :fool:
Ty věci s hřbitovem aut atd... Nevím kde, ale určitě někde je.... :fool: a to tam to auto určitě je i s doklady na přihlášení? :fool:

Jako snažit se rozchodit po X letech nějakou plečku, co někde stála na dvoře i když má najeto 10km je finančně daleko větší peklo než si koupit jiný ojetý auto....pokud takhle nevytahneš odněkud Ferrari 250GTO . Lidi proboha vás prosím přestaňte brát drogy!!! Golf 4 je tuctový auto v hodnotě 30-70tis..... Za to si dneska koupíte tak hezký horské kolo....
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: Dotaz - Fungl nový golf IV RV. 2001?

Příspěvek od Plague »

No však dotaz byl přesně na to, zda se vyplatí oživovat dlouho stojící nové auto nebo ne ;)

Já se vždy řídil pravidlem, že nejdražší auto je to, které stojí, protože ho jen opravuješ a nejezdíš. Takže z toho bych taky soudil, že neježděné auto X let musí být v divném stavu. Např. co náplně, motor bmusel být furt suchý (bez oleje a fridexu, alespoň v části motoru) takže bych se bát stavu uvnitř.

Na druhou stranu by to mohl být zajímavý projekt a pokus pro zdokumentování třeba na youtube, ale to bys musel být kutil :)

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Dotaz - Fungl nový golf IV RV. 2001?

Příspěvek od vtuni »

Jo ale jak jsem psal, bavíme se golf 4, s největší pravděpodobností tdi, nebo 1.6 beno....

Ne ferrari 250 GTO :mrgreen:

A je rozdíl mít to auto X let rozebrany v garáži a je rozdíl vzít odstaveny auto "z vrakoviště"
A že vím o čem mluvím :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Bennys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 05.09.2019 23:59

Re: Dotaz - Fungl nový golf IV RV. 2001?

Příspěvek od Bennys »

Nechtěl jsem nikoho pobouřit názvem tohoto příspěvku. Jsem poprve v životě na nějakým fóru. Tak mě prosím omluvte. Takže jsem pochopil,že je tedy volovina ten muj nápad. Já jsem s tímhle autem spokojenej, a těm motorům věřim. A v dnešní době sehnat slušnou jetinu není jednoduchý,

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Dotaz - Fungl nový golf IV RV. 2001?

Příspěvek od vtuni »

Ne v pohodě, nikoho nepobuřuješ, to jen já jsem držka, ale na to si časem zvykneš (nebo taky ne) :mrgreen: takže vítej :drinks:
Na rozdíl od FB, se tu opravdu kraviny řeší minimálně a to co se tu řešilo a není toho málo, se v drtivé dá celkem pěkně najít, proto chceme smysluplné názvy témat.

Hele sehnat slušnou ojetinu není až takový problém jen se na to nesmí spěchat a člověk nemůže chtít nový auto za 40t...

Hlavně se nenechat ukecat na hlášky typu, to auto stojí 100t protože to má skoro nový brzdy (3000) jsou tam vyměněny čepy (800) atd.... :thanks:

Jinak někde na Moravě u Prostějova prý stojí už pár let odstavený celkem pěkný GTI.... :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Dotaz - Fungl nový golf IV RV. 2001?

Příspěvek od majrek001 »

vtuni: to jsi ani nezmínil těch dílů, sad kol a xenonů co kolem něj leží :blush: , ale už to je něco jak Columbova žena - všichni znají, ale nikdo ji ještě neviděl :)

ps. už i já jsem stihl koupit rodinné "GTI", ale vtuniho slavné GTI pořád zakrývá plachta
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Dotaz - Fungl nový golf IV RV. 2001?

Příspěvek od vtuni »

No když já mezitím stihl koupit další 2 1.8t... :blush:
A to nejhorší na konec....
Ty to ještě nevíš, ale budeš mi na něm dělat že známosti komplet elektriku, přestavbu na 3gen komfort, kódování atd... :mrgreen: :mrgreen: za odměnu budeš uveden v děkovných titulcích na konci......
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“