Problém z Vahou vzduchu

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
mereksk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 05.10.2014 09:07

Problém z Vahou vzduchu

Příspěvek od mereksk »

Prajem pekný deň.

Mám nasledujúci problém ale je trocha špecificky preto tlačítko "hľadať" nepomohlo a ani ujo google.

Mám G3 1.9tdi 66kw ALE (r.v 98) Predchádzajúci majiteľ mal spravení chiptuning ( vymenené epromky ) zaslepene EGR a vraj vyradenú váhu vzduchu ( pravdepodobne v ECU) ale aj odpojení kabel.

Snažím sa to dostať do deufalt stavu. Vymenil som v ECU epromky z originál softverom (od predchádzajúceho majiteľa - teda original z toho auta )

Stale to aj pri starom aj novom čipe hlási chybu vahy vzduchu - skrat na kostru 00553. a v diag je stále hodnota 550mg. Ani som ju nemeral objednal som novú Pierburg. Chyba ale pretrváva a auto pri originálnom softe ide akoby v nudzaku (vykon možno 30kw :-D ). Vyzera to teda na problem z kabelažou ale zarazila ma jedna vec a to že v konektore su iba 4 kable ostatne dierky sú zaslepení a všimol som si že zo zvazku trčí jeden zeleno-červený - môže byť v tomto problem ? lebo to sa mi nezda, ale ten konektor vyzera takto zaslepený ako original zaslepení .

O dva mesiace ma čaká STK EM ako u nas sa to doosť zprísnilo tak to potrebujem rýchlo vyriešiť.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Problém z Vahou vzduchu

Příspěvek od 11mAjA11 »

Kabely uhnivaji normalne.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“