volný pokec o všem možném a nemožném

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: volný pokec o všem možném a nemožném

Příspěvek od Ipanema »

Jo, ta ochrana gumičky je pravda. Na to jsem zapomněl. Myslím, že na spodní pozici páčky mi to ale fakt neodskakuje. Můžu vyzkoušet, když si vzpomenu a napíšu.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

satene
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.04.2011 22:38
Bydliště: Planá u M.L.

Re: volný pokec o všem možném a nemožném

Příspěvek od satene »

Dokud nám nemenili moturek steračů ,taky jsem to nejak nevnímal. Ale ted co se auto rozjede a sterače zajedou vydá to zvuk jak odskočení destičky nebo vule v čepu, což jsem si puvodně myslel. Naštěstí to dělají ty stěrače, což jsem vypozoroval nahodou. protože se ten zvuk ozve jen poprvé když nastartuju a rozjedu se na určitou rychlost. A je jedno dopředu či vzad. No, docela jsem z toho byl vedle a nevěřil jsem tomu.
Golf IV SDI 50Kw Variant (1999) White - Prodán
-----------------------------------------------------------
Golf VI TDI 77Kw Variant (2011) Red - ve vlastnictví

satene
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.04.2011 22:38
Bydliště: Planá u M.L.

Re: volný pokec o všem možném a nemožném

Příspěvek od satene »

Tak jsem otravoval pár servisů vw a výsledek je, že v jednom mi řekli že to dělat nemá podle tipu auta, prý mám špatně seřízený táhla)teda nevím ale krajní polohy i servisní nahoře je pořád stená jako předtím). V jednom mi řekli že neví a že podobný tip auta tam nemají teď na odzkoušení. Ve dvou dalších mi shodně řekli že byl použitý inovovaný motorek(u nových aut už to prý s obměnou dělá běžně) , který po vypnutí klíčku otočí gumičky po směru aby se zaklopili, v zimě kvůli nepřimrznutí a v létě kvůli uv záření, otočením pod stěrač nesvítí pak přímo na gumičku slunce. Po rozjetí pak zajedou dolu aby zbytečně nebyli na proudu vzduchu pokud se nepoužívají.
Někdo dostal zaplaceno za inovaci podle mne zbytečnou.
A to jsem ještě nepsal jak ted fungují při ostřikování. Pokud ostřiknu na místě, jedou jen dvakrát (před tím 3x), při jízdě setřou dvakrát a po pár vteřinách čekání potřetí, což je proto, že po ostříknutí ještě steče zbytková voda a tak to dočistí. Když teď byli vedra, jeli vlastně na sucho.
ÓÓ ty inovace
Golf IV SDI 50Kw Variant (1999) White - Prodán
-----------------------------------------------------------
Golf VI TDI 77Kw Variant (2011) Red - ve vlastnictví

satene
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.04.2011 22:38
Bydliště: Planá u M.L.

Re: volný pokec o všem možném a nemožném

Příspěvek od satene »

Zdravíčko , trochu koukám na auto páč nám tu už dvakrát mrzlo. Doplnění zimní výbavy a kapalin atd. Měřil jsem i chlazení a tak nějak jsem zjistil že nevím kolik chladící kapaliny tam má být. Rysku minimum vidím, maximum nikde. Dolil jsem to na pul nádržky(jak je ten spoj). Pak mne napadlo, co se může stát když bych to přelil.
Máte někdo nějaký poznatek?
Golf IV SDI 50Kw Variant (1999) White - Prodán
-----------------------------------------------------------
Golf VI TDI 77Kw Variant (2011) Red - ve vlastnictví

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: volný pokec o všem možném a nemožném

Příspěvek od Ipanema »

Co přeliješ, vyteče přepadem hned pryč pod auto.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Honza.s.touran
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 20.09.2019 22:08

Re: volný pokec o všem možném a nemožném

Příspěvek od Honza.s.touran »

Zdravím, nevím si rady tak mě napadlo napsat sem, koupil jsem si 2 DIN radio do tourana vymenil ho za originalni co tam bylo vše jsem zapojil jak mělo být a když jsem všechno zaplastoval zpátky tak jsem radio zapl a zjistil jsem že nefunguje zvuk.Znovu jsem radio vyndal ale vše bylo dobre zapojené zkusil jsem vytáhnout konektor a dát zpátky a najednou začalo normálně hrát a vše ok ale po vytažení klíčku a pak po opětovném nastartování rádio zase bez zvuku..Už si nevím rady neví někdo co stim? Díky.

satene
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.04.2011 22:38
Bydliště: Planá u M.L.

Re: volný pokec o všem možném a nemožném

Příspěvek od satene »

Alespoň že tak, no nic nevyteklo. Lil jsem to po takovou plastovou tyčku cca. 2mm pr. co je vidět v otvoru pod víčkem končí tak nějak na pul nádržky, podle toho jsem se řídil.
Golf IV SDI 50Kw Variant (1999) White - Prodán
-----------------------------------------------------------
Golf VI TDI 77Kw Variant (2011) Red - ve vlastnictví

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: volný pokec o všem možném a nemožném

Příspěvek od Ipanema »

Ano, to je maximum. Je to ten prolis, co je vidět vně nádržky. Uvnitř je to vršek hrdla. Také je vidět. Klidně to zkus příště přelít. Uvidíš. Vše, mimo to vnitřní hrdlo, odteče.

Ohledně toho rádia buď zde pořádně pohledej nebo se obrať do tématu. Máš tam vyšší šanci na fundovanou odpověď. Neorig. rádia se zde hodně řeší s různými problémy.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

dodo6cz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 17.12.2021 18:29

Re: volný pokec o všem možném a nemožném

Příspěvek od dodo6cz »

20773762691257792345.jpg
20773762691257792345.jpg (80.52 KiB) Zobrazeno 666 x
co vy na to? myslim do golf6. je to aj g7,b7,cc atd
pekne ale asi zbytocne a dosti drahe.a v dnesnej dobe...

tak asi len na pokec no ale co v tej cine nevymyslia..
https://a.aliexpress.com/_mLPBI7c
ex. VW Golf 4 1.9TDi 66kw
VW Golf 6 Variant 1.4 16v 59kw

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: volný pokec o všem možném a nemožném

Příspěvek od noxik600 »

Mám halogeny a koupil jsem LED H7 + napájecí podložky, ale ty tam prostě nezaklapnu. Vizuálně by tam měli jít v pohodě, ale jak je tam nahovno přístup, tak to těma svýma prackama nedám
Poradil by někdo fotkou/nákresem/schématem, kde a jak barevné jsou dráty k H7? Diky
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“