Tažné zařízení vs automaciké parkování

Moderátor: čapik

Odpovědět
Lhota
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 19.09.2017 15:29

Tažné zařízení vs automaciké parkování

Příspěvek od Lhota »

Ahoj všem,
planuji si pořídit tažné na mou Alhambru 2011, ale auto je vybaveno funkcí automatického parkování.
Chtěl bych pevný systém, žádný bajonet.
Máte někdo zkušenosti, zda se musí něco upravit v jednotce auta? Případně co a jak?
Popřípadě prosím o radu jakou přesně elektroniku koupit, aby nebyl problém.

Montážní firmy mi řekli, že neví, a že si to mám zařídit sám, apod.

Díky Petr

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Tažné zařízení vs automaciké parkování

Příspěvek od Mirco »

tuhle elektriku
https://www.seataccesoriescatalogue.com ... 9/854/3381" onclick="window.open(this.href);return false;

Lhota
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 19.09.2017 15:29

Re: Tažné zařízení vs automaciké parkování

Příspěvek od Lhota »

Mirco píše:tuhle elektriku
https://www.seataccesoriescatalogue.com ... 9/854/3381" onclick="window.open(this.href);return false;
Dobrý den,
děkuji za rychlou reakci, ale nějak jsem s danou elektrikou pochodil. V seatu mi řekli, že je nutno ještě doobjednat elektrickou lištu(protože mé vozidlo nemá elektrické boční dveře), záslepky, jinou spodní část nárazníků apod. Celková cena přes 28000 Kč, což mne připadne opravdu moc.
Jiná montážní střediska řekli, že orig. Seat nebudou používat, že s tím nemají zkušenosti. Prý použijí typovou přípojku od Jaeger, případně jiných výrobců, ale jak se to bude chovat s ParkPilotem nevědí - prý je tam snad rezerva a parkování by tedy mělo probýhat normálně - ale je to samé asi, prý, apod.

Takže možná doplním otázku je možno nějak přes VCDS nastavit větší vzdálenost pro Parkování a senzory, nebo je tam jen přítomnost/nepřítomnost tažného a auto si to přebere samo, nebo je to nějak jinak?

Případně máte někdo neorigo tažné na autě s Parkpilotem a podělíte se o zkušenosti?

Díky moc předem

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2876
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné zařízení vs automaciké parkování

Příspěvek od kubisz »

na PLA 2 by to pres vcds melo jit nastavit (ty "rozmery"), ale spis by h rekl, ze si to jednotka prebere sama, pokud se da origo elektrika
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Lhota
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 19.09.2017 15:29

Re: Tažné zařízení vs automaciké parkování

Příspěvek od Lhota »

Ahoj,
Tak jsem trochu pátral a vypadá to, že po přidání tažného zařízení je možno přes VCDS změnit hodnotu tzv: offset distance v adaptaci parkovacích senzorů a přidat tam až 15cm, to by mělo vyřešit všechny případné potíže a to i při instalaci neorig. ta6n0ho s neorig. typovou elektrikou.

Můžete mi prosím tuto úvahu někdo potvrdit?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažné zařízení vs automaciké parkování

Příspěvek od tornado1 »

V seatu s tím držákem pojistek měli pravdu, pokud nejsou elektrické zadní nebo boční dveře tak ti chybí v zadu pojistková skřínka. A to je správně! přesně jak to má být!! Do ní by se mělo připojit napájení RJ vleku, jinak je to prasárna
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Exteriér“