Závada ESP po dešti

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
Uživatelský avatar
Phate
Profík
Profík
Příspěvky: 1109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kyjov-Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Závada ESP po dešti

Příspěvek od Phate »

Na mém Tiguanu II, rv 2016, 2.0TDi 110KW se prakticky od novoty stále vyskytuje sporadicky série závad elektroniky.
Ráno nastartuju a začne se rozsvěcovat jedno hlášení za druhým až je jich celkem 9.
Vše se týká ABS, ESP, parkpilota, Side Asist, parkovací brzdy apod. Všechny asistenty se vypnou a přístrojovka svítí jak vánoční stromeček.
Většinou nic nepomůže, ale závady vždy maximálně do 3 dnů samy zmizí a vše je pak zas třeba půl roku OK.
Mám vypozorováno, že s jistotou to způsobí, když jedu po dálnici v hustém dešti, jako třeba tuto středu. Za jízdy se to samo nikdy nestane, až po zastavení a vychladnutí auta.

Servis nikdy na nic nepřišel, protože většinou jsem:
a.) Přijel a závada zmizela
b.)Závada zmizela během jejich snahy o opravu
c.)Vyměnili čidlo ABS na zadním kole s komentářem, že ukazovalo divné hodnoty, ale to nové je ukazuje taky :-)

Teď mi závada trvá už druhý den, ale do servisu se takto narychlo nedá objednat. Obávám se, že v pondělí zas bude OK.
Řeším to, protože chci auto v prosinci prodat známému a nerad bych mu tam nechal nějakého šotka.

Setkal se tu někdo s něčím podobným?
Tiguan Highline 2.0 TDi - 110KW - DSG7 - Tungsten
GOlf III, 2.8 VR6.

Sebasten
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 05.10.2018 14:02

Re: Závada ESP po dešti

Příspěvek od Sebasten »

Ahoj, se závadou jako takovou bohužel neporadím, ale určitě tlač na servis. První co, tak závadu zadokumentuj, natoč ji na telefon. Dále pokud si ji reklamoval opakovaně, tlač na ně z hlediska možného odstoupení od smlouvy. Do servisu bych zajel i přesto, že nejsem objednán. Ať závadu zadokumentují a určitě se nenechat odbýt, říct, že není možné, aby Tě poslali pryč se závadou, notabene, pokud třeba do doby objednání zmizí. Případně si nechat zavolat vedoucího apod. Cesty jsou, takže se jenom nedat. Eventuálně vyzkoušet jiný servis, ale nevím odkud jseš, tak to může být asi obtížně realizovatelná rada.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada ESP po dešti

Příspěvek od tornado1 »

Stačí načíst diagnostikou když to svítí a hned bych poznal kde je problem
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Phate
Profík
Profík
Příspěvky: 1109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kyjov-Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada ESP po dešti

Příspěvek od Phate »

Tak se mi podařilo dostat aspoň na diagnostiku. Vidí prý jedině jednotku Infotainmentu, ostatní jednotky ne.

Zaměří se tedy nejprve na Gateway, jestli tam nezatéká apod. Jsem objednaný na pondělí, tak uvidíme.
Tiguan Highline 2.0 TDi - 110KW - DSG7 - Tungsten
GOlf III, 2.8 VR6.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada ESP po dešti

Příspěvek od tornado1 »

Nesmysl
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Phate
Profík
Profík
Příspěvky: 1109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kyjov-Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada ESP po dešti

Příspěvek od Phate »

tornado1 píše:Nesmysl
Uvidíme, dám vědět
Tiguan Highline 2.0 TDi - 110KW - DSG7 - Tungsten
GOlf III, 2.8 VR6.

Uživatelský avatar
Phate
Profík
Profík
Příspěvky: 1109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kyjov-Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada ESP po dešti

Příspěvek od Phate »

Tak skutečně zatekalo. Vyoxidoval kostrici bod na karosérii. Opraveno a vše je.uz OK.
Tiguan Highline 2.0 TDi - 110KW - DSG7 - Tungsten
GOlf III, 2.8 VR6.

Uživatelský avatar
miors
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 31.08.2012 09:02

Re: Závada ESP po dešti

Příspěvek od miors »

Ahoj, dneska se mi objevil ten stejný problém, Umyl jsem wapkou auto a objevil se seznam 6ti závad. Auto stálo den v garáži a pak 2 hoďky venku a bylo po závadách. V kterých místech je ten kostřící bod prosím?
VW Passat B5,5 1.9 TDi 96kW 2003
VW Tiguan 2.0 TDi 4x4 110KW DSG7 2017

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“