Cukání motoru vs. čidlo serva (Lupo 1.0 AHT)

1998 - 2005

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
jankubacka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 09.06.2013 19:28

Cukání motoru vs. čidlo serva (Lupo 1.0 AHT)

Příspěvek od jankubacka »

Zdravím Vás! :)
Minulý týden jsem koupil Lupo (1.0 AHT), po koupi se ale objevil občasný problém, že při zátahu motor cukne na zlomek sekundy (jakobych rázem pustil plyn), jednou dvakrát, dál pak jede normálně (nijak to v jízdě nevadí, jen je to občas nepříjemné). Stane se to občas, někdy třeba vůbec, někdy to udělá 5x po sobě. Po připojení na VAG se kromě sedmi sporadických hlášení objevilo i 1080 - čidlo serva - zkrat na kostru. Po vymazání hlášení a po projetí (20 km) se objevilo už pouze ono č. 1080. Nicméně však po cestě to jednou, dvakrát cuklo.

Myslíte, že může být nějaká souvislost mezi touto chybou (čidlo serva) a občasným cuknutím? Jakože třeba při zkratu na chvíli přestane fungovat elektrika tzn. i chvíli nezapalují svíčky? Autům moc nerozumím, jen logicky vyvozuji, čím by to mohlo být.

Samozřejmě, že to může být způsobeno vstřikovači, špatnými svíčkami, palivovým filtrem atd. Ale to by se objevilo hlášení ve VAGu po zkušební jízdě, že třeba nezapaluje jedna svíčka, nebo ne?

Díky za odpovědi,
Honza :)

mara90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 01.09.2011 19:35

Re: Cukání motoru vs. čidlo serva (Lupo 1.0 AHT)

Příspěvek od mara90 »

Vyřeš servo, udělej servisku (olej, svíce....) a teprve pak řeš cukání, pokud přetrvá
Když jsem na lupínoj neměl kat a koncovej tlumič tak po přeřazení a šlápnutí na plyn "přepočítal válce" a teprve pak še chytil a jel
Mám stejný motor 1.0 aht

jankubacka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 09.06.2013 19:28

Re: Cukání motoru vs. čidlo serva (Lupo 1.0 AHT)

Příspěvek od jankubacka »

Asi to bude nejlepší nápad. Zajímavé, že při jízdě do prudšího kopce, kdy je potřeba výkon, tak ve vysokých otáčkách (nad 3000) necukne. Pouze například na rovině, po přeřazení z dvojky na trojku (1500 otáček) a zrychluju. Snad se to vyřeší běžnou údržbou.

Jinak jakou máš kulisu převodovky? Ve všech Lupech, co jsem seděl a jel (nebyly to AHT), tak měly zpátečku pod jedničkou, pouze toto má místo šestky.

mara90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 01.09.2011 19:35

Re: Cukání motoru vs. čidlo serva (Lupo 1.0 AHT)

Příspěvek od mara90 »

Hele jelikož AHT je to českej motor "modernizovanej" už někdy od doby krále klacka je převodovka též z končin českých.
Je to modernizovaná převodovka z felicie, předělali obal, upravili řazení a možná ještě nějaký ptákoviny.
typové označení 002, řazení R pod pětku, s převodovkou z fabie 1.4 MPI 44-50KW se liší pouze jinou kulisou řezení (už má lanka a R jako každá jiná fabia) a delším stálym převodem
Ono vlastně je vůbec nej vzít motor + převodovku ze zmíněné fábie a máš rázem hodně svižného lupína :)

jankubacka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 09.06.2013 19:28

Re: Cukání motoru vs. čidlo serva (Lupo 1.0 AHT)

Příspěvek od jankubacka »

Dobrý, dík. Jelikož jsem to na žádném jiném Lupo neviděl (R místo 6), tak jsem nevěděl, jestli tam není převodovka jiná. :) Ale zatím s Lupem vše vpohodě, spotřeba kolem 6, tak to se dá. Až na to občasné cuknutí. Po dovolené udělám nějakou větší údržbu a uvidím, jestli to zmizne. Předtím zkusím ještě nějaké čistící aditivum do benzínu, jestli to teda má vůbec nějaký účinek. Zatím díky :)

mara90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 01.09.2011 19:35

Re: Cukání motoru vs. čidlo serva (Lupo 1.0 AHT)

Příspěvek od mara90 »

Pokud nechceš vyloženě čistit klapku tak zadny cistici sajrajty do benzinu nelej a místo toho vem E85 v pomeru s benzinem 1/4 (E/N)
Zitra hodin fotky jak takovy motor vypada po 30 000 km

jipodpet
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.10.2019 11:52

Re: Cukání motoru vs. čidlo serva (Lupo 1.0 AHT)

Příspěvek od jipodpet »

Mám taky takový problém. Diagnostika hlásí vadné čidlo serva.
Chci se zeptat. Je to dle Etky "Spínač tlakový olejový" 6N0 919 081A ? Nebo je tím myšleno něco jiného?
Díky za odpovědi.

Odpovědět

Zpět na „Lupo“